DIY poliranje felgi od skutera

DIY poliranje felgi od skutera

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Evo jedan kratki tut i prezentacija uradjenog..
Dakle, felge su od aeroxa, radio sam ih za nekog momka iz bl
felge su prvobitno izgledale ovako..


Uploaded with ImageShack.us

pa sam onda se dobro napatio da skinem boju, sa skid bojom jer su felge male i nepristupacne (pogotovo sa zadnje strane gdje su ove "supljine" u krakovima..)


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

ispod boje je bio hrapavi alu (nesto kao 80 granulacija na smirgl papiru) tako da sam krenuo od 80 granulacije, nazalost vecinu sam morao rucno radit..

pa sam onda isao 150, 250, 350, 500, 600, 800 (vodobrusno) 1000, 1200, 1500, 2000
poslije toga idu paste, uzeo sam purol univerzal te neku sonaxovu pastu u tubi (kao kaladont) da bi dobio ovo..



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

eto toliko :)

ako neko ima da je regan na ove skuter forume, moze i tamo okacit..

pozz
 
Legend
ja sam poprilicno zadovoljan s obzirom na nizak kvalitet alua na ovim felgama, to sto je bio bas hrapav, sto sam morao sve rucno radit i sto sam relativno bio ogranicen i vremenom.. ali sam zadovoljan kako su "ispale" na kraju..

kako sam brzo radio, nisam ni slikao ove neke "medju faze" vec imam samo ove slike kad sam poceo i kad sam zavrsio.. uglavnom nije uopste lagan posao kao sto sam ja mislio :)
 
Član
extra si uradio svaka cast kolko je kesa ???? mada mislim da mi to nemozemo radit na nase felge jer sam vec probo kroz par dana izgubi boju i ponovo moras polirat nije to aluminijum cisti valjda ili sta vec nezz
 
Legend
ja za sve felge koje radim garantujem 1 god da se nece nista promjenit, ako se pravilno odrzavaju (cak se ne moraju ni polirati) samo nakon pranja posusiti pamucnom krpom i to je to.. nikakva sredstva za odmascivanje prskati po njima i to je to..

ovo je kostalo 120km (sa skidanjem boje)

tu je jos jedna slika :)


Uploaded with ImageShack.us
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top