== Diskovi ==

== Diskovi ==

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pozz.

Dali neko zna koliko bi me, odprilike, izaslo da stavim nazad disk umjesto dobos kocnica?? Auto je Jetta 1. Posto kontam ubaciti Gti-a pa reko da sam kompletan, koliko toliko :D
I sta mislite inace o tom, jel potrebno ikako i koliko je to pametno???

Hvala unaprijed!!!
 
Član
Da da, i ja isto mislim...mislim da su kod dobosa glavcine osovine ujednom dijelu sa prvim tanjurom dobosa, i ne mozes to skinuti...zadnji most promjeniti citav, a vjerujem da se da na otpadu naci negdje za 200-njak marki hehehehehe :D
 
Legend
Mislim da ti to nije bas pametno, nisam strucan da ti napisem i objasnim zasto, ali znam da prilikom slicnih prepravki u 90% slucajeva dolazi do blokiranja zadnjih tockova u voznji, bez bilo kakvog upozorenja, sto znaci vrlo brzo se nadjes na banderi.

Kako to znam, pa gledao svojim ocima, decki su se trkali VW Golf GTI MK1 VS Passat TDI.
Dva puta su startali, treci put na kocenju golf se iznenada zanio, na trotoa, odigao-poletio i drito u banderu, isli su cca 140-150 prilikom kocenja. Zatim u prici sa jos nekim momcima koji zive GTI, kazu da je to totalno nesigurno da moze raditi bez problema odredjeni period i onda iznenada da zakaze.
 
Ma nista onda od tog, ne volim bas bandere :icon_confused:
Stavit cu onda bas naprijed sta bolje i eto..

Hvala vam na pomoci!!!
Pozz.
 
Legend
daki je napisao(la):
Mislim da ti to nije bas pametno, nisam strucan da ti napisem i objasnim zasto, ali znam da prilikom slicnih prepravki u 90% slucajeva dolazi do blokiranja zadnjih tockova u voznji, bez bilo kakvog upozorenja, sto znaci vrlo brzo se nadjes na banderi.

Kako to znam, pa gledao svojim ocima, decki su se trkali VW Golf GTI MK1 VS Passat TDI.
Dva puta su startali, treci put na kocenju golf se iznenada zanio, na trotoa, odigao-poletio i drito u banderu, isli su cca 140-150 prilikom kocenja. Zatim u prici sa jos nekim momcima koji zive GTI, kazu da je to totalno nesigurno da moze raditi bez problema odredjeni period i onda iznenada da zakaze.

Iznenada zakaze jer se ne odrzava pravilno... istina je da zadnja klijesta prave problem jer se cesto znaju zaglaviti i to se desava na 90% Golfova sa zadnjim klijestoma od GTI.a... ali nije pravilo da ne moze... na mom golfu je kompletan trap od GTI-a... prednji ventilirajuci i zadnji obicni diskovi... imao sam problama kada sam tek kupio auto sa zadnjim klijestoma... al ona se skinu i razrade komplet, izmjenjaju se opruge i sajle od rucne kocnice... stave se ORIGINALNI dijelovi koji nisu nimalo jeftini...

I od tada je proslo sest punih godina bez ikakvih problema sa zadnjim klijestima, samo ih redovno podmazujem i pregledavam i to je to...

Ali ipak dobro razmisli jar kao sto sam naveo... zadnji diskovi mogu napraviti velike probleme ako se ne odrzavaju kako treba... Nazalost to im je MANA... pa odluci sam ako vec nisi...

Pozz...
 
Član
Liga je napisao(la):
daki je napisao(la):
Mislim da ti to nije bas pametno, nisam strucan da ti napisem i objasnim zasto, ali znam da prilikom slicnih prepravki u 90% slucajeva dolazi do blokiranja zadnjih tockova u voznji, bez bilo kakvog upozorenja, sto znaci vrlo brzo se nadjes na banderi.

Kako to znam, pa gledao svojim ocima, decki su se trkali VW Golf GTI MK1 VS Passat TDI.
Dva puta su startali, treci put na kocenju golf se iznenada zanio, na trotoa, odigao-poletio i drito u banderu, isli su cca 140-150 prilikom kocenja. Zatim u prici sa jos nekim momcima koji zive GTI, kazu da je to totalno nesigurno da moze raditi bez problema odredjeni period i onda iznenada da zakaze.

Iznenada zakaze jer se ne odrzava pravilno... istina je da zadnja klijesta prave problem jer se cesto znaju zaglaviti i to se desava na 90% Golfova sa zadnjim klijestoma od GTI.a... ali nije pravilo da ne moze... na mom golfu je kompletan trap od GTI-a... prednji ventilirajuci i zadnji obicni diskovi... imao sam problama kada sam tek kupio auto sa zadnjim klijestoma... al ona se skinu i razrade komplet, izmjenjaju se opruge i sajle od rucne kocnice... stave se ORIGINALNI dijelovi koji nisu nimalo jeftini...

I od tada je proslo sest punih godina bez ikakvih problema sa zadnjim klijestima, samo ih redovno podmazujem i pregledavam i to je to...

Ali ipak dobro razmisli jar kao sto sam naveo... zadnji diskovi mogu napraviti velike probleme ako se ne odrzavaju kako treba... Nazalost to im je MANA... pa odluci sam ako vec nisi...

Pozz...

Ja bi se slozio sa Nerminom (kog vec nema xx dana! :) )...
Zadnji trap se moze nac, al da je u urednom stanju kako kaze nermin,da ne moras razrađivat cilindre i zezat se oko opruga tesko!..Zato brate ostavi to tako, i nemoj se zezzat bezze, bacit ces novac, i ne znas sta si dobio!
 
Ma ako bi stavio diskove onda bi ih naravno i odrzavao!!! Ali ako je opet rizicno toliko, ipak bolje ostaviti kako jeste,bar koci kad stisnem nogom a ne kad mu je "cejf" :icon_exclaim: Nabacit cu kao i sto je receno samo naprijed sta kvalitetnije... Jer ja ne kontam ionako nesto puno "divljati" sa jettom, ali reko kad vec radim da uradim i to.
A hvala svima jos jednom na pomoci...:D
 
Član
pasu, ista su, samo je mehanizam moderniji, to je najbolje rijesenje za problem sa zadnjim klijestima kod dvice.
http://www.clubgti.com/forum/showthread.php?t=155697&highlight=mk4+calliper
 
to je liga u pravu...samo treba odrzavat i treba u startu kad se postave dovest u red i fino nastelovat negdje gdje nema bandera :lol: a taj gti sto daki kaze, ako misli na onog na stupinama sto je pokupio banderu, je bio tek uradjen i sumnjam da su kocnice bile u losem stanju, jednostavno ih nije nastelovo, nego iz garaze na trku...kod njega su zadnji tockovi neravnomjerno ufatili...i dje ima da zadnji prije blokiraju nego prednji?...cijeli most promjenit ti je najjednostavnija varijanta, samo odma kupi nove diskove i klijesta i nema frke...mozda puno kosta, ali PLATI PA KLATI...
 
Član
Teško je to održavati, iskreno da vam kažem. Ja sam mijenjao kompletan zadnji most zbog zadnjih kliješta i pokajao sam se. Nikad mi auto nije ravnomjerno kočio i uvijek me je nosilo u jednu stranu. Izašlo me negdje oko 250-300 KM komplet.. Nije problem kad voziš 80 i približavaš se semaforu i lagano kočiš. Tad je u redu, ali kad voziš 80 pa moraš naglo zakočiti, tek tako će ti biti jasno o čemu ti pričam. Ovo sa kliještima od 4-orke bi moglo biti dobro riješenje...

P.S. ako budeš radio odmah zamjeni i glavni kočioni ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top