diskovi se krive?

diskovi se krive?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dakle,golf 2 1.3, 180.000 km bez problema sa diskovima,svaki dan auto ide u praonicu,bukvalno svaki dan i to u toku voznje,znaci zagrijano auto i nakon toliko km promjenim prednje diskove i isti se nakon mjesec iskrive;kad kocim volan i cijelo auto se trese.
Odem majstoru i on mi kaze da su diskovi lose kvalitete i da sam vjerovatno u praonici ih iskrivio vodom.Zamjenjeni su diskovi i plocice i auto je islo normalno,kad kocim nije bilo nikakvih problema,ali nakon 15 dana volan pocinje da trese i to sto brze idem sve jace se trese cijeli prednji kraj prilikom kocenja.
Ponovo idem majstoru koji kaze da su diskovi se iskrivili,od tada sam bio kod nekoliko majstora i neki tvrde da trteba promjeniti crijeva od kocnica,pa vidjeti jeli do toga,neki da treba promjeniti klijesta,a ja moram to napraviti,pa me interesuje sta bi moglo biti? :icon_question::icon_question:
 
Član
Kupi kvalitetne diskove i disk plocice i rijesit ces problem!

Nazovi ASA vidi koliko su.

Od ovih aftermarket jedino Ferodo da uzmes u Avantiju.
Neki ce ti preporuciti mozda TRW tj Lucas ali ja imam losa iskustva cak i sa njima!

Samo pazi trazi bas FERODO jer imas i neke dupljake koji se zovu FERODA.

A inace da li imas neko brdo veliko niz koje se spustas ili tovaris puno auto ili ga volis malo zgaziti od semafora do semafora???

Jer novi diskovi se nebi trebali forsirati tj grijati nekih 1000km,dakle lagana voznja bez naglih kocenja da to fino nalegne,jer plocice ne fataju cijelom povrsinom diska i lako se pokrivi disk!
 
Član
jednostavno prijatelju loš disk, dešava se to, nov kupiš a on ima fabrički belaj, kod mog prijatelja je isto tako bilo, otišao vratio frajeru diskove uzeo druge i auto ko zmaj, možda (vjerovatno) ćeš imati problema da ih vratiš, jer onaj tamo levat koji ih prodaje uvijek kaže nemoguče da ne valjaju, jer to se ne može vidjeti golim okom, ali budi uporan, al to ti je to najvjerovatnije
 
ma aneznam vise ni sam sta da radim,jel moguce da je do klijesta?'
a u avantiju nebih vise nista kupio poslije sajle kvacila koja se raspala za tacno 3 dana..
a volim brze vozit,a i svaki ce majstor reci da treba kociti da nalegnu dobro...:icon_rolleyes:
 
Član
drug, sam mozes ispitati da li su ti kljesta ili crijeva ispravni. jednostavno upali auto, napumpaj kocnicu i pokusaj gurnuti auto da vidis imas li otpora, ako nema moguce da ti je rukavac (naba) od lezaja kriva. to ti je onaj dio na koji se stavlja disk. ili ti je izmedju diska i te nabe zahrdjalo pa treba ocistiti da disk bolje legne. A ako imas otpora onda ili kljesta ili crijeva u golfa odlazi cesto i jedno i drugo. Ali u svakom slucaju PUSTI DISKOVE DA SE OHLADE PA ONDA PERI AUTO!!!
 
gotivac je napisao(la):
drug, sam mozes ispitati da li su ti kljesta ili crijeva ispravni. jednostavno upali auto, napumpaj kocnicu i pokusaj gurnuti auto da vidis imas li otpora, ako nema moguce da ti je rukavac (naba) od lezaja kriva. to ti je onaj dio na koji se stavlja disk. ili ti je izmedju diska i te nabe zahrdjalo pa treba ocistiti da disk bolje legne. A ako imas otpora onda ili kljesta ili crijeva u golfa odlazi cesto i jedno i drugo. Ali u svakom slucaju PUSTI DISKOVE DA SE OHLADE PA ONDA PERI AUTO!!!

perem ga 2 godine bez problema zagrijanog i tek sad nakon skoro 200 hiljada km se to desava?
nije da ne volim :123: al koliko trebam cekati da se ohlade?
 
pa tako ga i perem svake noci na aneksu...

danas ide zamjena diskova,plocica,klijesta...pa cemo da vidimo..
rekoh vec perem ga 2 godine i nikad nista i sad odjednom..
 
TRECI put ista stvar...
auto se trese kad kocim pri brzinama vecim od 50 km/h!!!!!!!
mjenjao diskove,klijesta,sad mi neki kazu da je mozda do crijeva za kocnice..
kupovao u karetu i u rajlovcu u nekoj radnji diskove i prao sam auto dvije godine i nikad mi se nije to desilo i sad odjednom..
prije svega ovoga mi je majstor mjenjao neku balans stangu na lijevoj prednjoj strani i nakon toga se krive diskovi redovno,neznam vise sta da radim??
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top