Diskovi se krive, trese volan

Diskovi se krive, trese volan

Član
Auto je kod mene 4 godine, i na starim diskovima nisam imao problema osim sto su se vremenom potrosili, a i sa novim nisam imao problema do nekih 900km kada pocinje blago podrhtavanje pri kocenju na brzina preko 80km/h...Zamjenit cu sad zimske gume jer je jedna malo kriva i uraditi reglazu pa cu da vidim dalje, ako ne bude bolje ide na reklamaciju.
Jeli svaki problem fabricka greska?? pa da se poslije nesmije pojaviti ;)
 
imao sam isti problem..pitao me mehanicar hoces li od 160 ili 200 prednje diskove sa plocicama i ja rekao stavi te od 200 sigurno su bolji...
nakon 7 dana voznje trese volan iskrivili se diskovi...ja ne znam koje je stavio ...odem mu na reklamaciju i on zamijeni diskove koji su se iskrivili nakon mjesec dana a skroz malo kilometara presao u tom periodu...i opet mu odem on stavi neke skroz drugacije diskove...ne znam koja je marka al sam vidio da drugacije izgledaju i evo dvije godine ne tresu a nema ni onog ruba kojeg tokar skida tako da se nisu ni istrosili...i meni je pricao mehanicar da ne mora znaciti da je do diska..ali je gledao te druge stvari koje se mogu iskriviti i nakon gledanja rekao da je sve uredu...kaze moze se desiti kad zagrijane diskove peres vodom,naletis na baru...ma to su sve suplje price...mi sad trebamo paziti da ne naidjemo na baru...ma s ovim nista ne pazim i parem zagrijane diskove pretezno i nema nikakvih problema...stari kupio komplet u nipexu 740 KM prednji i zadnji originalni i on takodjer nema problema ali je moj prijatelj kupio u nipexu diskove koji su se isto kao meni zamjenski iskrivili nakon par dana...ma kvalitet ide ka dole a pogotovo kad kupujemo ove zamjenske dijelove a kako i ne bi kad cijene za starija auta ne idu dole..kocnice za golf 4 740 KM kao za golf 7 ili nekog bmw 3...
 
Član
Čujem od druga neki dan treslo mu dok je kočio na BMW-u e46 318d, i kaže čovjek zamijenio selene prednje i više ne trese,
vrijedi i to provjeriti,
 
Evo novih situacija. Stavio ljetnje gume Pireli i alu felge, isao na duzi put i na pravcu pri bilo kojoj brzini kada se koci ne osjeca se nista. Medjutim neki dan imao malo duzi spust niz padinu i pri kraju valjda od toplote poceo osjeceti blago podrhtavanje, mada vise ne znam jel trese ili umisljam?!
 
Iako odavno u temi nije pisano da je podignem. Proljetos uzmem da se pozabavim kocnicama. Zadnji diskovi koji su do pola kocili zamjenim ih stavim textar one sto su srebrnom bojom obojani, i ferodo plocice, maximalno detaljno ocistim klikesta vodjice, sve do detalja i naprijed i nazad, podmazem kako treba. I tada nestaje ono njihanje prilikom zaustavljanja, ali opet preko 90 se osjecaju blage vibracije na volanu. Damo da napomenem u mjestu kad stoji i cimam lijevo desno psjeti se mali luft u volanu, sad da li tako treba i da li i to moze biti uzrok ne znam, takodje treslo je malo vide dok nisam sve gume naduvao kako treba. I ako neko zna majstora u Sa koji je voljan da se pozabavi problemom, nek preporuci.
 
Član
Ako se malo osjeti, probaj "spaliti" pakne. Mozda se nisu fino "razradile" mozda imas neravnomjeran film kocionih plocica na diskovima.
Zaleti se par puta 60-80-100 koliko mozes i zakoci na 10-20 km/h, nemoj se zaustavljati. Uradi to jedno 5 puta, i provozaj auto nek se ohladi nemoj se zaustavljati u mjestu.
Ako imas luft u volanu, kada npr zakocis cimne naprijed mozda je do selena na lafetama.
 
Ako se malo osjeti, probaj "spaliti" pakne. Mozda se nisu fino "razradile" mozda imas neravnomjeran film kocionih plocica na diskovima.
Zaleti se par puta 60-80-100 koliko mozes i zakoci na 10-20 km/h, nemoj se zaustavljati. Uradi to jedno 5 puta, i provozaj auto nek se ohladi nemoj se zaustavljati u mjestu.
Ako imas luft u volanu, kada npr zakocis cimne naprijed mozda je do selena na lafetama.
Na trapi sve u redu sve zategnuto inace clan Zerr provjeravao pred more. Ovo sa volanom slucajno primjetio dok sam cekao u autu i samo se osjeti lijevo desno. Sto se diskova tice trag kocenja je ravnomjeran i kao staklo nema riseva nema korozije. Sada sam samo zadnje mijenjao jer kljesta nisu valjala i samo do pola je kocilo.
 
Koliko je odstupanje nakon mjerenje glavčina i diska u sklopu sa komparaterom/mjernim satom?
Kad sam prije dvije god promjenio diskove i nakon sto se javilo prvo podrhtavanja isao sam na reklamaciju gdje je mjereno komparaterom i gdje nisu bila neka velika odstupanja. Tada su ipak stavljeni novi diskovi sve premjereno ocisceno po ps-u. Jbg nisam vise pametan sta da radim. To nije tresenje da izbacuje volan iz ruke vec blago vibriranje od 90 pa gore. Jedino jos sto nisam probao da ovistim felge na mjestu nalijeganja na disk i da stavim nove gume.
 
Član
Ja sam licno imao taj problem i nikad ga nisam rijesio, sa tim sam i prodao auto. Sve sam mjenjao sto se moglo, jedino kompletan trap da je skinuti i drugi staviti. Negdje nesto nije u centur, mislim da je to toliko malo ali pri visokm temperaturama krene deformisati disk i iskrivi ga.... ja sam mjenjao poluosovine, jednu glavcinu, diskove 5-6 kompleta, reparaciju kocionih kljesta i dzaba...smucilo se i prodam auto...
 
Član
Ponovo treba uraditi mjerenje. Bez mjerenja je dalja rasprava uzaludna i bespotrebno gubljenje vremena.
 
Top