Diskovi Octavia

Diskovi Octavia

Pozdrav,
trebam strucno misljenje. Neki dan sam vozio svoju octaviu, bilo je suho vrijeme ali cesta prepuna soli. Dosao sam kuci i kazem idem je malo oprati od soli sto mi je navika. Dok sam onako poljevao vodom malo sam i po gumama i felgama i vidio sam da je pocelo lagano isparavati iz diskova. Da li se moze desiti da se diskovi iskrive zbog toga jer sam prskao po njima? Nije to trajalo 5min samo sam onako malo presao ali isparavanje je bilo vidljivo. Hvala svima na strucnom savjetu
 
Nebrini to ce ti diskovi prezivjeti.
Ali nemoj to namjerno i cesto raditi.
Inace diskovi imaju cesto dodira sa vodom u voznji.
Pa da to i ja mislim, nebi se to trebalo samo tako iskriviti, pa kad se vozi po kiši isto voda dopire do njih. Cini mi se da mi malo tresu nakon toga, a mozda je i nesto drugo razlog. Samo se nadam da ih nisam unistio s tim prskanjem vodom po njima.
 
Član
Nebi se trebali unistiti ako su dobre kvalitete i ako nisu bili prevruci.

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
Član
ne može ti se ništa desiti , kod mene se malo korozije uhvati nakon pranja, ali poslije par kočenja sami se očiste..
A ako ti se auto trese kad kočiš onda su ti diskovi potrošeni i treba ih tokar odraditi a ako su baš loši uzmeš nove i to je to.Nema puno mudrolije sa njima.
 
ne može ti se ništa desiti , kod mene se malo korozije uhvati nakon pranja, ali poslije par kočenja sami se očiste..
A ako ti se auto trese kad kočiš onda su ti diskovi potrošeni i treba ih tokar odraditi a ako su baš loši uzmeš nove i to je to.Nema puno mudrolije sa njima.
Na koju temp uopce se diskovi griju? Treba velika temp da dodu u fazu iskrivljenja. Najgore to sta su noviji zapravo 15 mjeseci stari i isto toliko tisuca km. Odjednom su mi poceli lagano vibrirati pri kocenju
 
Član
sad zimi se i ne mogu zagrijati, a ljeti kad dirneš felgu možeš se spržiti, kamoli disk da pipneš direktno, a griju se i troše u zavisnosti od stila vožnje i kvaliteta samih diskova , a vidi gdje ti zabacuje auto, je li ti trese naprijed ili nazad
 
Top