Disk pločice

Disk pločice

Član
Pozz raja,

Pošto sam nedavno kupio auto VOLVO S60 D5 i nakon pregleda ustanovljeno je da treba promijeniti prednje disk pločice.
Mene zanima koje pakne odabrati imam u ponudi ferodo premier, textar i gledam kod muhe EBC red stuf pa me interesuje od navedenih koja je bolja pošto auto ima 1600 kg.
Da li neko ima iskustava sa navednim pločicama?
 
Ferodo zna cesto skripati i cviliti, textar ne znam kakav je, a EBC je dobra marka. Obidji jos radnji pa vidi kakve plocice ostali imaju ;)
 
Član
Jeste da je kod mene clio ali prije pola godine uzeo sam Ferodo premium... i cvile cesto pri laganom kocenju sto vjeruj mi uzasno nervira tako da njih slobodno izbjegavaj ..;)
 
Član
Za Ferodo sam čuo da cvile al i da koce a sad me najvise interesuje EBC red stuf da li je ih ko imao na autu.
 
Član
ferodo skripe kad je auto hladan i ono u 1 brzini kad krenes pa na kocnicu , u ostalim slucajevima 2+ brzina nece skripati.vjerovatno dok se malo zagriju?!;)
 
Član
Ja sam stavio ferodo na golfa V i prezadovoljan sam nit skripe nit ista ali prije nego sto postavis otidji tokaru nek ti obradi diskove da fino legnu plocice i onda ce se i ravnomjernije trosit:)
 
Član
potpis za ferodo... kod menu su trenutno...dobro koce i sve, ali hoce cvilit samo pri laganom kocenju, npr. u gradu, ides u prvoj, drugoj, lagano kocnicu, i cviillll.... zna iritirat... cak zavisi, nije to da se toliko cuje da cvile, ukoliko su zatvoreni prozori, malo pojacana muzika u autu se pa nista ne cuje.. ali lagano skripe... nekad hoce manje, nekad vise... koliko znam i drugima je slicno na ferodu...
 
Početnik
Koje god da stavis, samo pazi da ih ne pregrijes prvih 150-200 kilometara i nemaj brige ;)
 
Član
Evo gledao sam u motorexu ferodo premium 139 km set za prednje točkove.
A EBC Green Plocice kostaju 235KM.
Pa ne znam vidjet cu koje cu uzet,sad da li se isplati davat za EBC mislim gotov 100 km razlike.
 
Top