Dirljiva prica - Spasimo djecaku Elvedinu zivot !

Dirljiva prica - Spasimo djecaku Elvedinu zivot !

Član
jv0x6o.jpg


Slika sve govori, ja sam ostao bez teksta. Koliko god ko moze, bilo bi pozeljno da uplati nesto novca na ovaj ziro racun. Za sada nema informacije o pozivnom broju preko kojeg bi se doniralo nesto novaca telefonskim pozivom. Ukoliko bude, ja cu se potruditi da ga pronadjem i postavim to ovdje. Jos jednom, stvarno sam ostao bez teksta. Ne daj Boze nikome... Odvojite od koje kutije cigara, kafe ili litra goriva po ovom hladnom vremenu. Nek ovaj heroj prezivi !

Vezani tekst sa Tuzlanski.ba

Ovaj sedmogodišnjak iz naselja Palanka kod Brčkog, vodi borbu za život: rođen je bez jednog bubrega, a drugi je otkazao. Uz to, dijagnosticiran mu je i tumor u stomaku, koji bi danas trebao biti odstranjen operacijom.

Sve nedaće ovog svijeta spustile su se, izgleda, na ovog dječaka. Majka mu je umrla nekoliko mjeseci nakon što je rodila mrtvu bebu. Umjesto da se raduje sestri, nekoliko mjeseci kasnije tugovao je i za majkom. Danas se bori za život.

Teško bolestan, danas živi s ocem u trošnoj, neuslovnoj kući. Otac, fizički hendikepiran i nesposoban za rad, zarađuje od pastirskog posla. Nedovoljno da bi svome sinu priuštio bolji život i liječenje.

Spas je u transplantaciji bubrega. Potrebno je najmanje 30.000 KM koje Elvedinov otac Esed nema.

Brčanski humanisti pokrenuli su akciju pomoći. U Palanci će 23. februara biti održan humanitarni koncert. No, taj novac neće biti ni izbliza dovoljan. Zbog toga apeluju da svi koji mogu pomognu malom Elvedinu.

- Srce mi je gotovo puklo od tuge kada sam ga čuo da ocu kaže: Babo, nemoj plakati ako umrem, umrle su i mama i seka..., kaže jedan od organizatora humanitarne akcije, Jasmin Husejnović.

Svi koji žele pomoći malom Elvedinu mogu to uraditi uplatom na žiro-račun u NLB banci: 1322402008974213, na ime Esed Deronjić.

Za dodatne informacije možete kontaktirati Jasmina Husejnovića na broj telefona 062 783 939 ili putem Facebook profila.
 
danas citam u avazu,kad mi nije srce puklo na ovu njegovu izjavu :icon_cry:
sreca pa nije skupa operacija,kakvih ima...stvarno moze svako od nas ako nista sa drustvom skupit 10,15 KM i uplatit,necemo ni osjetit da ih nema ;)
 
Član
da ima onaj broj siguran sam da bi se to jako brzo skupilo, iskreno se nadam da ce se novci skupit cim prije. stvarno je tuzna prica, da mu dragi Allah pomogne:icon_sad:
 
Član
Zbog ovoga ne volim gdje živim I opet će sirotinja hvala Bogu da skupi za ovo jadno dijete a jadovi ce i dalje da izmišljaju razloge zašto treba sebi dići plate naknade pi.ke materine poskupiti ovo ono maaaaaaaaaaaaajku li im fuuuuuuuuuuj A za kamaru bolesne djece neeeeeeeema :icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
Član
Dali bi se moglo u Sarajevu napraviti neko okupljanje, za vikend postaviti kutiju pa nek ubaci ko koliko moze...:icon_question:
 
Član
Selmir1 je napisao(la):
Dali bi se moglo u Sarajevu napraviti neko okupljanje, za vikend postaviti kutiju pa nek ubaci ko koliko moze...:icon_question:

uvijek se moze organizovati i uvijek bude mali skoro nikakav odziv.
koliko smo puta organizovali i dodje 5 ljudi i to je to a svi govore kako ce doci.
ljudi predjite sa rijeci na djela i sve ce biti bolje
 
Član
Selmir1 je napisao(la):
Dali bi se moglo u Sarajevu napraviti neko okupljanje, za vikend postaviti kutiju pa nek ubaci ko koliko moze...:icon_question:

nebi bilo lose,
ionako se vecina klubova okuplja nedeljom pa eto
 
Član
nevjerovatno...

evo nas sin nesto pokupionekih virusa uz vrticu, ima vec dvma mjeseca vise je prehlađen nego sto nije,
Ja zaposlen, zena zaposlena, preko 300KM smo mi dali za lijekove (ne zalim da je 300 000), sve tri knjizice imamo ovjerene, juce ga poslali da vadi bris iz nosa i grla, da se ustanovi koji virus, i ladno kad su zavrsili, kazu 40KM!!!
Opet kazem nije mi zao nego STA AKO NEMAM!!!???

da stavar bude gora, penzioneri imaju SVE BESPLATNO, stari prebolesni, drzava ih odrzava u zivotu o nasem trosku A DJECA NEK POMRU!!



PUUUU!!!!

Takođe sam ljuti i na one koji prave djecu jedno drugom do uha a nemogu im obezbjediti zivot dostojan djeteta.
 
Član
Suki, ne zna se sta je gore danas. Moli samo Boga da ti zdravlje da, da se ne razbolis. Pitas se jel gore sto se nema, ili kakvi nas doktori lijece... Ja sam imao upravo jako jako nezgodnu situaciju, jer je doktorica ''znala'' raditi svoj posao. FUJ, tacno mi se gadi zivjet ovdje. Opet kazem, ne daj Boze bolesti... Sto se tice okupljanja, ja nisam u Sarajevu za vikend, a i iz iskustva znam, kao sto emirEX_Sa rece, da bude jako slab odziv. Treba svako od nas uplatiti koliko god ko moze...
 
Član
ma drug najlakse je reci joj super ja dolazim 100%, ma imate moju podrsku i sl izvlakuse samo da bi na forumu izgledali kao veliki humanisti. ja kazem, prosli put kad se skupljalo za djecaka iz tuzle koji cak nije nas sugradjanin skupilo se nesto novca pa jos kad sam cuo da su sarajlije skupikle vise para od tuzlaka onda je bilo strasno, a iz tuzle su mnogi rekli da ce ucestvovati pa ih je doslo 3-4.

dragi forumasi opet ponavljam predjite sa rijeci na djela i ako imate namjeru pomoci pomozite a ako nemate zaobidjite temu kao da je niste ni vidjeli na forumu.

Ako bude sta organizovano u sarajevu rado cu se odazvati kao i svaki put do sada jer nikad mi nije bilo zao dati za nesto ovako.

hvala i NHF ako se ko nasao uvrijedjenim
 
Član
Najlakse ce biti ako uvedu taj telefon, ako ne, gledat cemo da se skupimo nekad u toku iduce sedmice, ili iduci vikend, jer ja ovaj nisam u Sarajevu. Ja cu onda otici sav taj prikupljeni novac uplatiti na racun i to je to.
 
Top