Diplomatska nekultura - Diplomatska vozila u BiH iznad zakona

Diplomatska nekultura - Diplomatska vozila u BiH iznad zakona

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
edoze je napisao(la):
ja se nikom ne sklanjam,samo hitnoj
nek me tuzi,zaboli me cosak

upravo tako. hitnoj i drotovima. a ovi debili ako sami idu, hebe mi se za njih, ako moze nek pretice, ja mu se ne sklonio...
 
Legend
tuzno.. al kad bi me udario i pobjegao, mislim da mu policija nebi trebala sudit :icon_smile:
 
darko13 je napisao(la):
Koliko znam ima ih koji onako dobiju te diplomatske table,vidio sam jednog klinju koji vozi po bl auto sa diplomatskim tablama.Čuo sam da u Srbiji imaju određenu cijenu koju moraš platiti da bi ih dobio...E sad u kom svojstvu moraš biti sem ovih stranaca da bi to imao pojma nemam...A o da voze ko manijaci je istina je i da ne staju policiji,malo oni malo ovi ministri nasi i ostali funkcioneri što se voze pod rotacijom a normalan narod nek plaća kazne za svašta.

To su ekonomske table, moze ih dobiti ko god otvori predstavnistvo firme u BG i nemaju nikakve veze sa diplomatskim statusom, ali ih ljudi cesto mjesaju sa diplomatskim oznakama, diplomatske table imaju drugacije oznake i obavezno CD oznaku na poledjini vozila.

Takodje postoji jasno definisano ko podljeze imunitetu i a najcesce upravo ljudi iz osoblja i vozaci koji i voze ta auta ne podljezu imunitetu samo sto opet kazem ljudi su ne upuceni. Ima ovdje na linku tacno tabela ko i sta i kako i cak jasno kaze da bez obzira na diplomatski status cak i ambasadoru MOZE BITI NAPLACENA KAZNA ZA SAOBRACAJNI PREKRSAJ:

http://en.wikipedia.org/wiki/Diplomatic_immunity

:)
 
Član
sto neko rece i ja sam dosta puta vidio kako djeca vozaju ta dip. auta aal et sta im se moze udaraju auta gazee ljude staju gdje oce i nista ....jedino da mi uzmemo zakon u svoje ruke pa kad stane u zabranu auto polupat , il kad napravi udes malo ga izlemat pa nece drugi put ....
 
Član
naravno da moze biti naplacena.. Fino je izasao novi zakon u vezi ovih prekrsaja sto znaci da diplomate i nasi vladini vozaci ce placati svaki prekrsaj OSIM ukoliko imaju policijsku pratnju..
 
Član
pa jel se smiju oni pratiti ako oni divljaju sto nebi i ja gdje je ogranicenje 50 a oni idu 120?
 

MTR

Član
ivica je napisao(la):
pa jel se smiju oni pratiti ako oni divljaju sto nebi i ja gdje je ogranicenje 50 a oni idu 120?

prije par dana sam pratio od Vogosce dva Land Cruisera i Mondeo i jaro me kod Visokog ustopa , daj ovo daj ono ispeglo me ko budalu , jednostavno ne smijes po njihovoj logici , sta on zna sta ti hoces , mozda pucat na njih i rekao mi je kao : da su Ameri bili vec bi ti u kanalu sa autom bio - ima te pravo gurnuti sa ceste a da ne odgovara , pa ti sad vidi oces li ili neces
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top