Dimenzije kutije

Dimenzije kutije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Zex

Član
Imam jedno pitanje,juce sam kupio Hifonics Zeus 12Z4,stavio ga u kutiju koju sam prvu imao pri ruci i moze proci,ali nije to TO.Naime treba praviti novu kutiju,dosta manju,jer je ovo bila kutija za 2x12" od kojih je jedan zvucnik samo stajao (da zatvori 12" rupu) a na drugu rupu sam nakacio Zeus-a.
E sad,caprkajuci malo po netu naletio sam na O V U stranicu gde sam nasao neke mere valjda fabricke kutije.

E sad pitanje,mogu li raditi ove mere kao kod kutije za 12" na linku,ali da napravim samo jedan bas reflex (aeroport) i mozete li mi dati savet koliko on dugacak treba da bude.Ili mozda ako neko zna neki link gde bih mogao naci jos neke proracune za ovaj moj zvucnik...



Unapred hvala.
 
Član
na ovoj stranici vec imas portove, tako da ta kutija ti je sigurno OK, a sto se tice proracuna porta, skines program, uneses mu dimenzije kutije, napises na koju frekvu hoces da tuniras kutiju, napises koja je sirina i oblik porta i on ti sam izracuna duzinu, a radi se o BassBox Pro 6 programu, ili procackaj malo u nekoj od tema ima sto je Dr. Muh@ stavio link za WinISD pro, pa skini taj program i on ti radi sve to .... pozzz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top