dimenzije kutije molim pomoc

dimenzije kutije molim pomoc

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
e ovako jos prije stret racea u zivinicama sam kupio veoma povoljno sony xplod 1500w u pitanju je 15(petneska) .

-e ovako dobio sam veoma ruznu i ne po pravim mjerama kutiju veoma je grozna i trebao bi tacne mjere kutije ili jos bolje za svaku stranicu mjere pa molio bih vasu pomoc .

i jos jedna stvar ovaj stret sam drugo mjesto bio s dva pionira u zasebnim kutijama takode trebam mjere kutije za dvije 12 pionira stavim u jednu kutiju .

hvala unaprijed

eto slikica 15 sonyxploda
 
Član
Gledaj niko ti ne moze to da izrancuna bez parametara tvoga woofer,ali posto smo Davor i ja davno racunali za taj woofer znali smo parametre, kutija treba da ti bude 50 L.A dimenzije ces sam sebi da odredis kako ti odgovara za gepeka i kada budes racunao dimenzije kutije koje ti odogvaraju vodi racuna da ti one budu unutrasnje mjere kutije znaci 50L:icon_biggrin:
Naravno kutija ide zatvorena jer taj woofer nije nizasta drugo:D
et toliko :123:

edit:
zaboravio da ti kazem da je ta zapremina bez zvucnika tvoga 50L znac na to dodaj jos zapreminu zvucnika i tolika ti kutija treba
et toliko od mene pozz:123:
 
Član
ev tacnih oznaka XS-L154P5B

z3k4 je napisao(la):
Gledaj niko ti ne moze to da izrancuna bez parametara tvoga woofer,ali posto smo Davor i ja davno racunali za taj woofer znali smo parametre, kutija treba da ti bude 50 L.A dimenzije ces sam sebi da odredis kako ti odgovara za gepeka i kada budes racunao dimenzije kutije koje ti odogvaraju vodi racuna da ti one budu unutrasnje mjere kutije znaci 50L:icon_biggrin:
Naravno kutija ide zatvorena jer taj woofer nije nizasta drugo:D
et toliko :123:

edit:
zaboravio da ti kazem da je ta zapremina bez zvucnika tvoga 50L znac na to dodaj jos zapreminu zvucnika i tolika ti kutija treba
pozz:123:

ČEK ZELIS RECI DA ZA OVAJ WOFER IDE POTPUNO ZATVORENA KUTIJA BEZZ TUBA ZA ZRAK
 
Član
dobio si odgovor
to sto si ti meni dao je oznaka woofera serija meni su trebali parametri njegovi specifikacije
ali vise ne trebaju jer je to taj isti:D
 
Član
A NASAO SAM NESTO I TACNA LITRAZA IZNOSI 62L

neznam dali se isplati praviti kutiju ili naci gdje da se kupi

ak bi pravio najmanje 30-40 km da neko napravi + materijal za presvlacenje ruke za sve i + prikljucnica za kablove e sada me zanima koja je cijena fabričkih hutija i imali se gdje da kupi to ovdje kod nas u tz
 
Član
Ne vjerujema da ima negdje da se kupi fabricka kutija.
Za pravljenje kutije javi se Eddi takodje je iz Tuzle on ti rpavi kutije ;)
I da zatvorena bez te cijevi kako je ti zoves:icon_biggrin:
toliko od mene pozz
 
Član
vw_tuner je napisao(la):
ev tacnih oznaka XS-L154P5B

z3k4 je napisao(la):
Gledaj niko ti ne moze to da izrancuna bez parametara tvoga woofer,ali posto smo Davor i ja davno racunali za taj woofer znali smo parametre, kutija treba da ti bude 50 L.A dimenzije ces sam sebi da odredis kako ti odgovara za gepeka i kada budes racunao dimenzije kutije koje ti odogvaraju vodi racuna da ti one budu unutrasnje mjere kutije znaci 50L:icon_biggrin:
Naravno kutija ide zatvorena jer taj woofer nije nizasta drugo:D
et toliko :123:

edit:
zaboravio da ti kazem da je ta zapremina bez zvucnika tvoga 50L znac na to dodaj jos zapreminu zvucnika i tolika ti kutija treba
pozz:123:

ČEK ZELIS RECI DA ZA OVAJ WOFER IDE POTPUNO ZATVORENA KUTIJA BEZZ TUBA ZA ZRAK



Zasto bi bio samo za KOMPRESIJE, ako ima parametre moze napraviti kutiju i tunirati je kako zeli da razvaljuje u njoj, imao sam ovakvu 12" u BR kutiji svirala je više nego dobro, posle toga 2x12" u istoj kutiji i svirale su extra... ako imas parametre zvucnika, dimenzije gepeka obrati se MONTOYA nick...

a posto vam je MRSKO malo proguglati izvolite GOSPODO...

Okvir subwoofera

Veličina (cm)
38,0

Veličina (inč)
15,0

Vrsta kućišta
DA.

Free Air subwoofer
NO

Dvostruka zavojnica u subwooferu
NO


Opće specifikacije

Vršna snaga (W)
1500,0

Procijenjena snaga (W)
450,0

Impedancija (ohm)
4

Frekvencijski odziv (Hz)
15 - 2000 Hz

Osjetljivost (dB/W/m)
89,0

Materijal od kojeg je izrađena membrana
Ubrizgani polipropilen

Materijal od kojeg je izrađen magnet
Ferit


Parametar Thiele & Small

Impedancija (ohm)
4

d (mm)
320,0

d (inč)
12,6

Rdc (ohm)
3,3

Fs (Hz)
20,2

Qts
0,46

Qes
0,49

Qms
7,25

Vas (l)
175,2

Vas (kubne stope)
6,19

Mms (g)
325,2

Lvc (mH)
1.1

Xmax (mm)
5,7

Xmax (inč)
0,22

BL (TM)
16,1
 
Član
evo bekire uneseni podaci sto si postavio i hvala ti na istim, BB pro kaze closed, oznaceno crvenim kvadraticem:

i555885_untitled.JPG
 
Član
Naravno da je closed svi sony woofer fabricki su predvidjeni da sviraju u zatvorenoj kutiji,mada nije iskljuceno da mogu da sviraju i u bas reflex ;).
edit :
eddo uhvati se posla i pravi momku kutiju :)
 
Član
z3k4 je napisao(la):
Naravno da je closed svi sony woofer fabricki su predvidjeni da sviraju u zatvorenoj kutiji,mada nije iskljuceno da mogu da sviraju i u bas

Tako sam i mislio... i to mogu svirati veoma dobro kada se pogodi tuning kutije... ;)
 
Član
z3k4 je napisao(la):
Naravno da je closed svi sony woofer fabricki su predvidjeni da sviraju u zatvorenoj kutiji,mada nije iskljuceno da mogu da sviraju i u bas reflex ;).
edit :
eddo uhvati se posla i pravi momku kutiju :)

eto edo koliko me kosta ta kutija da se cujemo mozda ak je ok jer trebat ce mi vec za brcko u nedelju

Bekir_SA je napisao(la):
vw_tuner je napisao(la):
ev tacnih oznaka XS-L154P5B

z3k4 je napisao(la):
Gledaj niko ti ne moze to da izrancuna bez parametara tvoga woofer,ali posto smo Davor i ja davno racunali za taj woofer znali smo parametre, kutija treba da ti bude 50 L.A dimenzije ces sam sebi da odredis kako ti odgovara za gepeka i kada budes racunao dimenzije kutije koje ti odogvaraju vodi racuna da ti one budu unutrasnje mjere kutije znaci 50L:icon_biggrin:
Naravno kutija ide zatvorena jer taj woofer nije nizasta drugo:D
et toliko :123:

edit:
zaboravio da ti kazem da je ta zapremina bez zvucnika tvoga 50L znac na to dodaj jos zapreminu zvucnika i tolika ti kutija treba
pozz:123:

ČEK ZELIS RECI DA ZA OVAJ WOFER IDE POTPUNO ZATVORENA KUTIJA BEZZ TUBA ZA ZRAK



Zasto bi bio samo za KOMPRESIJE, ako ima parametre moze napraviti kutiju i tunirati je kako zeli da razvaljuje u njoj, imao sam ovakvu 12" u BR kutiji svirala je više nego dobro, posle toga 2x12" u istoj kutiji i svirale su extra... ako imas parametre zvucnika, dimenzije gepeka obrati se MONTOYA nick...

a posto vam je MRSKO malo proguglati izvolite GOSPODO...

Okvir subwoofera

Veličina (cm)
38,0

Veličina (inč)
15,0

Vrsta kućišta
DA.

Free Air subwoofer
NO

Dvostruka zavojnica u subwooferu
NO


Opće specifikacije

Vršna snaga (W)
1500,0

Procijenjena snaga (W)
450,0

Impedancija (ohm)
4

Frekvencijski odziv (Hz)
15 - 2000 Hz

Osjetljivost (dB/W/m)
89,0

Materijal od kojeg je izrađena membrana
Ubrizgani polipropilen

Materijal od kojeg je izrađen magnet
Ferit


Parametar Thiele & Small

Impedancija (ohm)
4

d (mm)
320,0

d (inč)
12,6

Rdc (ohm)
3,3

Fs (Hz)
20,2

Qts
0,46

Qes
0,49

Qms
7,25

Vas (l)
175,2

Vas (kubne stope)
6,19

Mms (g)
325,2

Lvc (mH)
1.1

Xmax (mm)
5,7

Xmax (inč)
0,22

BL (TM)
16,1



e hvala bekire nasao sam i ja bio al reko vidjeh niko nije zainteresovan da je pravi pa necu ni postavljat rekoh al eto kad vec spominjete eduu trebam da se cujem koliko me bude to kostalo izrada kutije ?????????
 
Član
ovako.. postoji nesto zvano EBP efficiency bandwidth product, kojeg izracunas tako da podijelish FS sa Qes.
ako je vrijednost bliza 100 driver bolje radi u BR kutiji a ako je bliza 50 bolje u kompresiji..
tvoj EBP je 41,2. stoga definitivno kompresija..
Ali gledaj drug koliko sam mogao da skontam ti kutiju hoces za brpanja ili mi se cini nije ista litraza SPL kutije i kutije za svaki dan.
Ali to ce tebi eddo ak ti bude pravio sve objasniti ;)
 
Član
z3k4 je napisao(la):
ovako.. postoji nesto zvano EBP efficiency bandwidth product, kojeg izracunas tako da podijelish FS sa Qes.
ako je vrijednost bliza 100 driver bolje radi u BR kutiji a ako je bliza 50 bolje u kompresiji..
tvoj EBP je 41,2. stoga definitivno kompresija..
Ali gledaj drug koliko sam mogao da skontam ti kutiju hoces za brpanja ili mi se cini nije ista litraza SPL kutije i kutije za svaki dan.
Ali to ce tebi eddo ak ti bude pravio sve objasniti ;)

a eto vidjet cu s edom nerazumijem se toliko oko tih stvari al eto brzo ucim prvi put s frendom sam montirao muziku pa opet nije lose 2 mjesto u c klasi

budem se cuo s edom i to je to
 
Član
druze aj se ti odluci hoces li obicnu kutiju zatvorenog tipa koja je 50-tak maraka il ces bass reflext koja je 70-tak maraka il ces SPL kutiju koja je oko 250-tak maraka ... pa cemo onda pricat dalje ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top