Dimenzije guma naprijed i pozadi?

Dimenzije guma naprijed i pozadi?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
E ovako strucnjaci, sad su mi na c klassi 225-50-16..
To mi je malo presiroko, a i visina bi trebala ici barem na 55, posto je ovako podosta tvrdo auto...
E sad da vas pitam, posto su mi dvije gume 225 koje su sada na njemu u pravo dobrom stanju Dunlop SP Sport2000, a druge dvije su lose, kako bi bilo da ostavim neko vrijeme pozadi 225, a naprijed 205???
ima li neko iskustva s ovim, da li ce stabilnost opasti ili?

A zimske imam 4, zadnje 215,a prednje 205?? hajde sad da vas cujem...
Zimi cu C klassu svakako slabije vozati, pa da vas cujem...

Sa ovim 225-16 je auto bilo stabilno extra, nadam se da nece znatno opasti stabilnost ako stavim 205? ipak nije to toliko veliko auto i tesko...

hvala pozz
 
Član
jarane ako sam skuzio hoces naprijed staviti uze nazad sire.. pa ljudi stavljaju i distancere nazad da auta izgleda zafrkanije :lol::lol: nema sta tu.. stavi i nebrigaj;)
 
Super Moderator
moze to kolko ja znam... a i nije velika razlika pogotovo te zimske 215 i 205 to se skoro ne primjeti... ja ne bi puno razmisljo al ipak sacekaj misljenja drugih mozda neko zna oko toga ;)
 
Član
elmir je napisao(la):
jarane ako sam skuzio hoces naprijed staviti uze nazad sire.. pa ljudi stavljaju i distancere nazad da auta izgleda zafrkanije :lol::lol: nema sta tu.. stavi i nebrigaj;)

Nije mi to toliko bitno da izgleda zafrkanije hehe.
Da naprijed bih stavio 205-55-16,a pozadi 225-50-16...
to bi bile ljetne, mene najvise zanima sto se tice stabilnosti...
a i sad se kontam ove pozadi bi bile malo nize od prednjih , tj 55 naprijed, a pozadi 50??
 
Član
ljetne gume su u moje mazde: naprijed 225/40 nazad 255/35 a iduce godine nazad cak 275.. naravno da mozes takvom kombinacijom voziti..
 
care nikakav problem nije slobodno stavi,ja imam naprijed 225/35-18"-pozadi 245/35-18" + distancere po 15mm,pa vozim evo bez problema ;)
 
Super Moderator
ima moj prijatelj toyotu celicu ne znam tacno jel 16'' il 17'' al znam da su naprijed 40 a nazad 35...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top