Dilema oko guma golf 2

Dilema oko guma golf 2

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ne mogu da se odlucim koje gume staviti na golf 2,obicne su mi felge i sad imam gume 165 80 r13,pa sam konto sad staviti druge pa se ne mogu odluciti da li R13 ili R14?Mislio sam staviti standardne 175 70 R13, a mislim da bi mu ljepse sjele 185 60 R14 jer ne bih nista pretjerivao sa profilima nesto normalno a da lijepo izgleda pa sta mislite vi i ako neko ima slike guma na svom golfu da vidim kako izgleda ove 185 60 R14!;)
 
pa valjda to R13 znaci feluga 13-ka, a R14 je 14-ka.
tako da ako su ti obicne feluge, tesko da ces staviti 14-ke gume:icon_confused:
al' ipak, sta ja znam, golf je to :lol::lol:
 
Član
renault R-5 je napisao(la):
pa valjda to R13 znaci feluga 13-ka, a R14 je 14-ka.
tako da ako su ti obicne feluge, tesko da ces staviti 14-ke gume:icon_confused:
al' ipak, sta ja znam, golf je to :lol::lol:

Mozda nisi dobro skonto,zamijenio bih felge J..ga nije problem do toga:lol:,nego konto sam ljepse bi mozda felge R14 sa gumama 185/60!!
A danas je sve moguce mozda i mogu gume 14 na felge 13,:lol: golf je to!!!
 
Početnik
meni najljepse golf izgleda na fabrickim 14-kama koje su dolazile na mladjim golfovima, one sa malim krugovim, i gume 185/60 R14, sa originalnim ratkapicama i obrucevima...ako neko ima sliku da stavi, ako nisi shvatio..
 

LSD

Član
imam ja na svom
attachment.php
 
Član
Mislim da znam na koje mislis,imam ratkape skoro sam uzeo samo sam bio u dilemi da li da uzmem gume 175/70/13 ili 185/60/14 iako mislim da bi bile ljepse ove 14 samo ne mogu naci nigdje sliku kako stoje na autu!
Sta mislite hoce li ostati puno prostora izmedju gume i blatobrana sa gumama 185/60/14 zbog ovog profila (60) zato sto je uzi od mojih koje su sad na golfu 165/80/13 a sad je dobar razmak ni previse ni premalo,taman...amortizeri su normalni nista sportsko!!
 
Član
http://www.4gume.com/o-gumama/oznacavanje/ ovo ce ti pomoc a normalno da ce bit razmaka bar jedno 6-7 cm
 
Član
sinisa je napisao(la):
http://www.4gume.com/o-gumama/oznacavanje/ ovo ce ti pomoc a normalno da ce bit razmaka bar jedno 6-7 cm
Hvala..pomoglo mi je da skontam ono 60 kako se racuna to nisam znao...kako sam ja to izracunao i skicirao ostace isti precnik cijele gume,samo sto ce guma gledajuci sa strane biti uza tj. smanjice se visina gume izmedju felge i vrha gume...najvaznije je da ce ostati isto prostora izmedju gume i blatobrana kao i na ovim 165/80/13 jer mi je ovako neka normala!!
:123:
 
Početnik
sto je nizi profil gume, a veca felga, auto ljepse izgleda...Inace, golf odvratno izgleda sa tim gumama 165/80R13, to ti je za passata mk2, onog pijacara, ili uzmi 175/70 R13, ili 185/60 R14, koje svakako ljepse izgledaju od 13-ki...
Uglavnom, ako vec furas celicare, 13-ke uzmi one pune felge, originalne za mk2 sa originalnim ratkapicama, a i 14-ke ist, samo nemoj natakarit kakve ove moderne ratkape i odmah valja..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top