Dilema - moguca zamjena kljuc za kljuc

Dilema - moguca zamjena kljuc za kljuc

Član
Postovanje ekipa,

Nakon sta sam se predstavio, da odmah predemo i na stvar. Vlasnik sam vise od 5 godine krasne Opel Vectre C iz 2003 benzin, ugradio sam joj prije 2 god i sekvent plin, ZavoliBora sistem, sve po PS-u, mazio sam, pazio i pazim :) to auto, u apsolutno je savrsenom stanju ali eto, covik se zadovolji pa tako me nesto vuce na djeciju ljubav pa sam u potraznji za jednom lipom Mazdom. :)

Po iskustvu, uvijek cu prvo reci da je bitno to tko, kako, kuda je vozio i kako je pazio odredeni automobil, puno puno bitnije nego koliko je sam presao, tako sam i sada u jednoj prilici da odradim zamjenu, kljuc za kljuc. Moja Vectra je pregurala lipih 240k dok je slucaj sa Mazdom 6 koja je u prici (2.0 diesel) 285k. Imam otvorene ruke da je vodim u bilo koji servis na pregled kilometraze, u biti kompletni pregled isto kao i njemu za moj autic, evo Vam informacija iz nasih razgovora, ocijukamo vec duze vrijeme. :D

Uglavnom, o Mazdi:

Vozilo je kupljeno od 1 vlasnika koji ju je imao od 2005 godine i prilaze mi dokaz (saobracajanu). Garazirana, odrzavana je uvjek u ovlastenim Mazda servisima i prilaze mi takoder urednu servisnu knjigu. Auto je dovuceno licno, ne na labudici ili slicne pizdarije te je kupljena s novim tehnickim pregledom važećim do 12.09.2016 godine. Model je bez davoljeg DPF filtera sto je samo po sebi prednost. U autu se nije pusilo tako da je unutrasnjost bas super ocuvana.

Ono sto mi je garantirano a sto bih naravno i dodatno isao provjeriti jeste da je prije nepunih 500KM odradeno:

- veliki i mali servis, antifriz, kocioni diskovi x4, kocnice x4
- zamjenjen nov zamajac i set kvacila, sve placeno 1300KM
- nove sve 4 gume
- nov akumulator Mazda original 350KM
- nove poluosovine kompletne i svi nosaci motora mjenjaca
- uradena kompletna antikorozivna zasitita vozila
- zamjenjena remenica 8PK alternatora itd...

Za sve uradeno ima i 2 godine garancije!

Po svemu da se zakljuciti da je zaista mnogo mnogo novca i truda ulozeno u ovu Mazdicu, lik me podsjeca na mene jer sam nekako slicno pazio i Vectricu. :D

Ima stvarno i lip paket opreme:

- klima digitalna dvozonska
- tempomat cruse control s komandama na volanu za gas
- vebasto grijanje
- board computer
- MP3 player sa USB i SD card prikljuckom sa komandama na volanu
- dva original kljuca s daljinskim, sve brave rade i na kljuc
- fabricki alarm
- prozori 4x elektricni automatsko zatvaranje/otvaranje daljinski
- podesavanje visine farova, grijanje retrovizora i pomjeranje uz preklapanje, itd...
- parking senzori
- sjedista originalna ISOFIX
- originalna Mazda auto Euro kuka placena 500€

Ajde sada Vi kao strucnjaci :D malo pomozite, rado bih da si ispunim djecacki san i uzmem si ovu Mazdicu. Biste li Vi pitali jos nesto, mozda znate sta jos treba, mozda vozite jednu takvu?? Moramo se tlacit zvanjem i porukama jer sam ja u Mostaru a on u Zenici pa da ne prasim bezveze tamo, jer ako odem, sa Mazdom se vracam, ahahaha

Lp i HVALA na svakoj pomoci.
 
Član
Pozdrav,

lako moguce da se gospodin tako zove, stvarno ne znam, ukoliko poznajete nekoga sa ovakvim autom i mozete sta reci o istom?

hvala Vam.
 
Član
Ne znam čije je auto ta mazda, a što se vektre tiče, možeš imat problem na procesoru motora-ja sam imao, ostalo je poprilično ok
Što se mazde tiče, uzmi je s rezervom, pogotovo zbog korozije, jer je i šestica imala problem sa prohrđavanjem-možda je i zbog toga rađena antikorozivna zaštita-treba pregledati jel počela izbacivati hrdju ili je radjeno preventivno...
Druga stvar je što za japance baš i nemaš sve u autodijelovima pa u slučaju bilo čega specifičnog moraš čekati a to nije baš super ako ti auto svakodnevno treba
Inače, meni je mazda ljepša od te vektre i ako je auto uredno vjerovatno bih se i ja odlučio na zamjenu...
vektra gts je druga priča :)
 
Član
E hvala ti,

Vectra je moja i bez problema je, odradio sam joj veliki servis prije mozda 200km. :)

Inace, nije bas da sam bio za prodaju, zamjene i slicno jer stvarno sam uriktao opela ali kao klinac sam redovno buljio u svaku mazdu pa... :-D

Za koroziju sam upoznat, vjerujem da je preventivno radeno ali Boze moj, neka je samo to problem i dobro je. Auta iz salona sa 0 na satu imaju neki problem, ajde, bilo bi licemjerno zahtjevati tip top, jel. Ono bitno, bar kako ja to vidim, jeste da si ti kao vlasnik to pazio maksimalno a kod ovog momka mi se cini da je tako...

Slobodno bacajte kritike, pohvale, sta bi Vi, vise glava je pametnije od jedne.

Hvala
 
Član
Ne znam koji je motor u pitanju kod vectre, ali to su solidan auta, jos ako si sve na vrijeme popravio... Plin u opelovom benzincu = bubreg u loju

Mazde 6 imaju extra dizajn, meni se svidjaju, ali znaj da nije isto odrzavati mazdu dizela i vectru benzinca/plinasa


Gesendet von iPad mit Tapatalk
 
Ja nisam nesto za japanca kod nas, to su sve extra auta ali kod nas su kritični sto se dijelova tice ipak bih ostao na opelu i jos znas sve sta si radio i sta vozis to je neko moje misljenje.
 
Član
da li si isao na kakvu test voznju sa mazdom da vidis da li ti odgovara auto ko zna mozda ti se ne svidi :) a ako ti se svidja provjera i kupuj mjenjaj radi sta hoces .vjerovatno ce ti odrzavanje biti skuplje jer je dizel osjetno skuplje ja sam probao 2.0 benz kratko nije nesto specijalno a djelovi i dostuponost tu i tamo najvjerovatnije .probaj ako ti se svidja promjeni mada cisto sumljam da ce biti bolji od opela :)
 
Član
Ako je lim zdrav uzimaj bez razmisljanja. Dijelova ima manje vise u vecim gradovima. Nije to kvarljivo auto. Posalji kontakt nekom od forumasa zenice da ode otici pogledati. Bez obaveza naravno.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Član
Da mjenjaš za Mazdu benzin rekao bih samo naprijed, ovako ne. Drži se ti benzinca. Zapitaj se zbog čega on želi zamjenu za Vectru? Meni je Vectra C ogavno auto
 
Član
otac uzeo mazdu 6 prije skoro 2 godine, onako odlican auto, lijep dizajn, fina udobnost, prostran, imamo najslabiju verziju od 89kw i opet dobro povuce, dosta momenta ima 310Nm, u dvije godine je otisao bendix na alternatoru, al i to nasom krivicom jer samo odugovlacili popravkom, pa majstor kad je skido slomio vijak jer je materijal omekso od zagrijavanja, korozije je bilo kad smo je dobili po pragovima i zadnjim rubovima, pa smo i to sredili, ostalo potrosni dijelovi i vozi. Dobro pogledaj limariju ako budes mijenjo, donje dijelove vrata, rubove, pragove i gepek po dnu, motora sto se tice, standardne boljke svakog dizela: turbina, dizne, zamajac. Danas babo mali servis radio, filter ulja cini mi se 18KM, nisam sve zapamtio, al kaze on da je ko kod dvice, eto to je to, ako te jos sta zanima pitaj, nasa nas slusa hvala Bogu, nadam se da ce ovako nastaviti ;)
 
Super Moderator
bendix na alternatoru?

mazda 6 je dosta dobar auto. korozija se lako rijesi. imo sam jednu 2.0 dizel 100kW, jednom je preskocio remen, nista nije polomila, samo novi remen i gas. i iskakala je iz pete brzine sto je rjeseno zamjenom mjenjaca
dosta km se vozila, samo ta dva kvara je imala
 
Član
Ako ti se bas svidja itd odes pogledaj pa ako obostrano bude pasalo mjenjaj... ja sam svoje proslo auto bio utegao i ulozio u njega sto kazu crno ispod nokta, ali naletila mi zamjena za auto koje mi se uvijek svidjalo iako sam vidio odmah da ima dosta uloziti u njega da bi to bilo koliko toliko kako treba ja sam mjenjao samo da sebi ispunom zelju... tako da opet ti kazem pregledaj sve dobro ako je tako kao sto kaze taj mjenjaj memas tu sta...
 
Član
Pa eto ne znam kako se tacno zove, ja sam mislio da je bendix, uglavnom kontakti bili korozirali pa se grijalo i povremeno nije htio upalit
 
Član
Samo napomena te Mazde imaju Denso dizne a kilometraža je takva da nisu isključeni kvarovi istih.
Reparacija Denso dizni nije moguća , jer ne postoje dijelovi za reparaciju a komplet novih u Mazdu se opasno približava vrijednosti iste tako da to imaš na umu.
U slučaju benzinca preporuka u svakom pogledu.
 
Top