Dihtung poklopca

Dihtung poklopca

Poz ekipa, vec duze vrijeme slini na dihtungu poklopca motora pa odlucih da ga zamijenim sam. Zanima me da li stavljati dihtung masu ili neki silikon ili samo staviti dihtung?
 
Član
Nikakva masa ne ide , samo dihtung se zamijeni i kad skines stari fino sve izbrisi prije novog . Imaju 2 vrste poklopaca , plasticni i aluminijski , pa prvo provjeri koji je kod tebe , posto su dihtunzi razliciti .
 
Plastični je, vide se ostaci nekog silikona da je neko ranije stavljao, pa reko da nece mozda curiti ako samo dihtung stavim.
 
Član
Po pravilu ne ide nista sem dihtunga , ako se fino ocisti , stavi novi dihtung i stegne propisno ne bi trebalo biti problema . Zna se desit da poklopac bude negdje malo puknut ili posto je plasticni da bude malo deformisan pa i s novim dihtungom da pusta , ali to je rijetko i tad je jedino rjesenje novi poklopac .

Sto se tice ovih zamjenskih dihtunga nisu neka sreca , ali trebalo bi barem godinu izdrzat , zamjenski su 20-30 KM , a original u Remexu kad sam ja zadnji put provjeravao kostao je 140-150 KM .
 
Član
Ako se ne stavalja diht masa onda nek ti motor bude topal kad budes mjenjao. Ne vruc nego topal

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
Po pravilu ne ide nista sem dihtunga , ako se fino ocisti , stavi novi dihtung i stegne propisno ne bi trebalo biti problema . Zna se desit da poklopac bude negdje malo puknut ili posto je plasticni da bude malo deformisan pa i s novim dihtungom da pusta , ali to je rijetko i tad je jedino rjesenje novi poklopac .

Sto se tice ovih zamjenskih dihtunga nisu neka sreca , ali trebalo bi barem godinu izdrzat , zamjenski su 20-30 KM , a original u Remexu kad sam ja zadnji put provjeravao kostao je 140-150 KM .
Kupio sam u motorexu jos prosle godine nekakav Payen 27KM.Da li da kupim neki drugi pošto je ovaj dugo stajao ili nema veze ?
 
Gledam cijene moment ključeva i bome nimalo nisu jeftini :confused:
Našao sam redoslijed zavrtanja sarafa, pa mozda jos nekome zatreba, prvo zatezanje 3Nm, drugo 9Nm.(za 1.4 i 1.6 b. motore)
ford-focus-2-manual-0104-8.jpg
 
Član
Ma sta ce ti za to moment kljuc, nikad u zivotu nisam vidija da ga netko za to koristi

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
Top