Dihtung glave motora

Dihtung glave motora

LaX

Član
Pozdrav
Moze li mi neko odgovoriti koji su sigurni znaci kada dihtung glave strada?
Naime primjetio sam sljedece:
1. auto slabije vuce
2. trosi rashladnu tekucinu (ne previse, ali to prije nikada nisam dosipao)
3. slabije grijanje (na max slabo grije)
4. mozda jos i pretjerane vibracije motora (nosaci motora novi)
Hvala unaprijed
 
Član
na spisak bi trebao dodati jos pretvrda crijeva vode a da bi bio 100% siguran trebao bi odraditi co2 test rashladne tecnosti....
pozzzz
 

xrx

Član
Auto moze slabije da vuce ali ne mora, teze ti pali ujutru kad je hladno (to je sigurno), pretvrda crijeva nakon par minuta rada, ulje u rezervoaru za permant ili ti ulje raste ili ako ti je bas previse ulja onda ti dimi kad terorises motor...
 

LaX

Član
Auto pali odlicno ujutro to je sigurno.
Crijeva sam takodje provjeravao jer mi je to neko rekao i nisu pod pritiskom.
Ovaj simptom da vise dimi kad pritisnem jace gas jeste prisutan.

Zna li neko da li to majstor moze utvrditi sa lakoćom (da je stradao dihtung) ?
I zna li neko orijentaciono koliko bi kostao popravak ??? :icon_rolleyes:
 

xrx

Član
Onda sumnjam da je otisao dihtung. Permant moze da curi svugdje negdje i to nekad moze biti pravo tesko otkriti. Ja se recimo sa tim mucim vec 3-4 mjeseca i na kraju se ustanovilo da mijesa ulje i vodu u motoru (tvornicka greska motora). Ako ne trosi permanta puno onda to ne treba da te zabrinjava toliko i ima dosta tema o tome gdje moze da se gubi tecnost. Jesi gledao imas li vode pod nogama i da li ti magli naprijed?
To sto ne vuce moze biti od neceg drugog skroz i ne mora biti povezano jedno sa drugim.
Cijena popravke zavisi od auta do auta... najbolje ti je da odes boljem majstoru da pretrese citavo auto
 

LaX

Član
xrx je napisao(la):
Onda sumnjam da je otisao dihtung. Permant moze da curi svugdje negdje i to nekad moze biti pravo tesko otkriti. Ja se recimo sa tim mucim vec 3-4 mjeseca i na kraju se ustanovilo da mijesa ulje i vodu u motoru (tvornicka greska motora). Ako ne trosi permanta puno onda to ne treba da te zabrinjava toliko i ima dosta tema o tome gdje moze da se gubi tecnost. Jesi gledao imas li vode pod nogama i da li ti magli naprijed?
To sto ne vuce moze biti od neceg drugog skroz i ne mora biti povezano jedno sa drugim.
Cijena popravke zavisi od auta do auta... najbolje ti je da odes boljem majstoru da pretrese citavo auto
Najvise me zanima sta mislite zasto je grijanje slabo, Cuo sam da je to znak da je dihtung stradao.
Jos jedno pitanje da li se mora uvijek ravnati glava kad se mijenja dihtung?
 
Ne mora ako motor nije pregrijavan i ako se nije od navedenog iskrivila...ali svakako je pozeljno to odraditi...da te nebi desio 2 puta isti posao
 
Top