Dihtung glave golf 5

Dihtung glave golf 5

Član
Eh ovako.danas vidim u garazi kap ulja na podu.i odmah pregledam auto i vidim da pusta na dihtungu glave motora.
Pa me zanima dal je to jednostavno probio dihtung ili je to zbog necega drugog iskustva,misljenja i sl.
I naravno koliko je otprilike zamjena istog?
 
Član
Pa koliko ja znam dihtung glave je u pitanju ali evo i slika
 

Prilozi

  • Screenshot_2016-12-16-18-25-05.png
    Screenshot_2016-12-16-18-25-05.png
    1,4 MB · Pregleda: 65
Mozda ti se slijeva sa dihtunga dekla,dobro provjeri gdje je tj iza remenice bregaste i sl,na skrivenim mjestima :)
Neka ti glava bude zadnja opcija :)
Mij savjet prvo ocisti motor i onda prati :)
 
Član
Pa ja koliko sam gledao nema gore nigdje nista.doduse ne pregledam ja to redovno.tek sam vidio kap i sad sam otvarao.
Cime da ovo sad operem posto nije bas pristupacno
I koliko bi taj dihtung glave bio jer mislim da je to
 
Nije to samo dihtung i koliko bi to bilo.
Prvo ti treba majstor,ne dundjer.
Skidanje glave
Ispitivanje te ravnanje iste
Novi sarafi glave
Novi sarafi dizni i klackalica
Novi dihtung
Vracanje sve nazad
To je osnovno i primarno po meni
Onda kako ja radim,sve ovo gore plus,novo ulje i filteri,antifriz,kad si vec otvorio i gumice ventila,dihtung dekla,nove podloske dizni plus cuscenje sjjedista dizni,ocisti sve dobro i uvijek se jos nabere pokoja sitnica
O cijenama je smijesno pricati ako ces posao raditi po ps-u i kako treba,ali otprilike ispod 500KM nemoj ni kretati u posao.
A dundjerski je skini glavu,zamijeni dihtung i bracaj nazad,eh tad je dihtung plus ruke i mozda ravnanje ako htjednes.
Cca 250-300KM.
Radi jednom ali kako treba,poslusak me.
Ali gore ti napisah,operi motor i prati svaki dan i vidi gdje pusta tacno,to ie barem jeftino ne brini :D
 
Član
Ma uredu je to sve.ne sporim ja da treba tako,tj uraditi kako treba.Ne razumujem se toliko u motor.znam onako neke osnovne stvar.zato i pitam jel...mada svako gleda koliko ce kostati.
ali vidjet cemo u narednim danima pa kako bude
 
Član
Nije to samo dihtung i koliko bi to bilo.
Prvo ti treba majstor,ne dundjer.
Skidanje glave
Ispitivanje te ravnanje iste
Novi sarafi glave
Novi sarafi dizni i klackalica
Novi dihtung
Vracanje sve nazad
To je osnovno i primarno po meni
Onda kako ja radim,sve ovo gore plus,novo ulje i filteri,antifriz,kad si vec otvorio i gumice ventila,dihtung dekla,nove podloske dizni plus cuscenje sjjedista dizni,ocisti sve dobro i uvijek se jos nabere pokoja sitnica
O cijenama je smijesno pricati ako ces posao raditi po ps-u i kako treba,ali otprilike ispod 500KM nemoj ni kretati u posao.
A dundjerski je skini glavu,zamijeni dihtung i bracaj nazad,eh tad je dihtung plus ruke i mozda ravnanje ako htjednes.
Cca 250-300KM.
Radi jednom ali kako treba,poslusak me.
Ali gore ti napisah,operi motor i prati svaki dan i vidi gdje pusta tacno,to ie barem jeftino ne brini :D

Ja isto kad skidam glavu ofarbam auto covjeku, promjenim mu gepek, onda promjenim sjedišta, isto tako stavim zimske gume
 
Da imas 2 ciste o poslu oko mehanike znao bi da u 99% automarki predvidjeno je mijenjanje sarafa glave nakon svakog skidanja,takodje sarafi dizni i klackalica.
A kada si tako pametan zasto je predvidjena zamjena tih sarafa?
Kada jednom skidas,skini i vrati jednom za sva vremena,ne placaj 2x nista i kad radim radim samo kakontreba ili nikako.
Ti budi dundjer i dalje.
Ti i dalje mijenjaj sjedista i farbaj,a ja cu svoj posao da obavljam kao i dosad,cisto,profesionalno i onako kako treba da se radi,i bez reklamacija kao i uvijek.
 
Član
Da imas 2 ciste o poslu oko mehanike znao bi da u 99% automarki predvidjeno je mijenjanje sarafa glave nakon svakog skidanja,takodje sarafi dizni i klackalica.
A kada si tako pametan zasto je predvidjena zamjena tih sarafa?
Kada jednom skidas,skini i vrati jednom za sva vremena,ne placaj 2x nista i kad radim radim samo kakontreba ili nikako.
Ti budi dundjer i dalje.
Ti i dalje mijenjaj sjedista i farbaj,a ja cu svoj posao da obavljam kao i dosad,cisto,profesionalno i onako kako treba da se radi,i bez reklamacija kao i uvijek.

Sta je sve danas predviđeno a ne radi se

Svaka cast uzeti skinut glavu, hidrotest uraditi isto, ako je kriva poravnati je
stavi nov DIHTUNG i vracaj nazad

Kad covjek kaze da nema kesa ili nece da radi to uzmi uradi sto hoce i z
 
Član
I kod mene je BLS pa da znam sta me ceka. Sto se tice cijene zamjene dihtunga, racunaj 350-400 KM. Toliko je kolegu izasla ta zajebancija.
 
Član
Eh evo ja bio kod mehanicara.kaze momak dihtung na tandem pumpi 45KM sa rukama.
A ja sam se bio pomirio neka je 400.kad pravi neka pravi nema tu neke rasprave
 
Član
Odradi dihtung dekla 19km pa prati mada su losi ti dihtunzi mijenjao sam ja na BMP 2.0 pa poceo opet da pusta kao kod tebe na cosku
 
Top