Digitalni receiver Opticum 4000c

Digitalni receiver Opticum 4000c

Član
Eh ovako, treba da dobijem ovaj receiver, Opticum 4000c pa me zanima da li se sa njim mogu sad uopste uhvatiti neki kanali, znam da je trenutno na njemu verzija software-a 1.2.45
 
Član
A jbg i ja kad bi kupovao sigurno bi uzeo dreambox, nego ovaj cu dobiti, pa eto zanima me mozel bilo sta da se nadje s njim a da je gledljivo :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
Član
Juka, ja kuci imam opticum 6000c, i ubacen softver samo ne znam koji. i ima dosta kanala koji rade normalno. otprilike ovi, DM, BN, BN Music, OBN. Nova TV, RTS 1 2, HRT 1 2, sto se tice "nasih", a ima i stranih sa prevodom Discovery npr, onda na bulstau ima 4 sportska kanala, i ja msm jedan od njih sa spikerom na nas jezik. naravno uz sve to moras imat motoric na anteni. jer nisu svi na jednom mjestu ;)
 
Član
Cek, jesil se ti zezno ili mislis na 6000c, posto ne mogu da nadjem taj model nigdje?
 
Član
zeznuo se brate u kucanju, 7000c je u pitanju, sad sam provjerio, kupio ga u bingu, nekih 99 km bio tad, jednom staio bio al na zadnji dan garancije i uvazili popravili i sljaka ev par godina
 
Član
Vidim ja nigdje ga na netu nema, jel mozes ako ti nije tesko samo da provjeris koji ti je software u njemu ako ti nije mrsko?
 
Član
hocuu ako mi kazes nacin, postoo ne petljam puno oko toga, imam druga on mi to namjesti sve. znam samo da kad se pali pise truman tako nesto.
 
Član
Čini mi se da je takav kod mene, možeš samo slobodne kanale. Ne znam kako S@ajko hvata HRT 1, 2, Novu i RTS, to je koliko ja znam zaključano.
 
Član
S@jko je napisao(la):
hocuu ako mi kazes nacin, postoo ne petljam puno oko toga, imam druga on mi to namjesti sve. znam samo da kad se pali pise truman tako nesto.
Kad udjes u meni, izaberes alati (Tools) i onda informacije (Information) ne znam na kojem ti je jeziku pa zato pisem i na engleskom ;)
 
Član
Kod mene mara jedino se zakljucaju nekad ovi sportski na bulsatu, al izadju kodovi novi, unesem 5 minuta i opet nastavis dalje, a ovi sto si naveo svi rade uredno, cak sam zaboravio tv 1 i ona ja msm da radii

edit: juka evo ga, SW 1.3.26
HW 1.0.00
 
Član
mara koji je kod tebe sw?

Na ovom sto ga trebam dobiti je 1.2.45 da li ce raditi kako treba ili bi trebao da uradim update mozda?

S@jko hvala ;)
 
Član
Kod mene je 1.2.58, ali ja to odavno nisam koristio, i ipak je kod mene 7000c.

@ S@ajko

Ajd napiši malo detaljnije, kojih ima kanala na tom Bullsatu, koji nam softver treba, kakvo je stanje sa ključevima? Kako uopšte da ga uhvatim, imam motor na anteni?
 
Član
Ako sam ja danas dobro citao i 4000c i 7000c su iz yumatu iq+ serije ili kako vec, da koriste isti sw, jako slicni malte ne isti :icon_rolleyes::icon_rolleyes:
 
Ma kupi jednom kako treba i miran si. Najbolje prodjemo mi hercegovci npr sa obicnom antenom popularnom ribljom kosti i digitalni oni resiver hvatam sve hr programe od hrt-a do onih lokalni tv npr iz splita itd (nikom nista ne placam) dalje druga antena za BiH programe koje ni negledam isto ih ima 15ak isto se to ne placa.
I sada satalitska (koja je isto free) ali trenutno se nadogradjiva. Sve free :D:D
A za te kabelske i tu ima caka da platis malo a gledas sve ali necemo o tome :lol:

covik mistom zivi :D
 
Top