Das auto - Projekt zwo - VIDEO Ubrzanja!!!

Das auto - Projekt zwo - VIDEO Ubrzanja!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: Das auto - Projekt zwo

Glava je zavrsena.....sastrugali smo je momacki :)

i1eg06.jpg


169q6o1.jpg


nmnitx.jpg


30k5408.jpg


os8k8l.jpg


1z52kw5.jpg


f0z1y0.jpg
 
Član
RE: Das auto - Projekt zwo

Samo da se pohvalim sa potrosnjom po otvorenoj cesti

Sarajevo - Bosanski Brod
prosjecna potrosnja 6.4litara /100km i to ne prema board compu vec u Sa nasuo pun rezervar i onda dopunio

Dizeli su smjesni
 
Član
RE: Das auto - Projekt zwo

Eh evo me poslije paklenog Mostara :)
Vozio oba dana ali nazalost nisam uspio nista osvojiti,ali zato zadovoljan sa jako dobrim vremenom auta!

Auto vozeno na 15kama 195/50/15 Sava S3
Najbolje vrijeme na 402 14.93sec
Najbolja reakcija 0,522sec
Ukupno: 14.95

Sto ce reci da sam nesretno probio u 14 klasu :123::123:

Sa slickovima se nadam bar 14.6sec,ali od slickova nista do sljedece sezone!


Da ne zaboravim prije trke sam uspio smontirati olaksani zamajac koji sam odavno kupio od Dottorea i auto vrti kao ludo!

evo na slici razlike
olaksani lijevo - standardni desno

15rjj3p.jpg
 
Član
RE: Das auto - Projekt zwo

Evo koji video sa SR Mostar:

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Joo30r3g4zk&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/Joo30r3g4zk&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>


Evo i jedan zestok okrsaj,stotinke su odlucivale
16v vs VR6

Al_Galone vs VR6
 
Član
RE: Das auto - Projekt zwo

Evo jos jedan:

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Ciq_DIpAYEk&hl=en&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/Ciq_DIpAYEk&hl=en&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
 
Član
RE: Das auto - Projekt zwo

Eh evo malo da osvjezim garazu.
Preko zime se ne miruje :icon_twisted::icon_twisted::icon_twisted:

Nabavila se zanimacija za sljedecu sezonu:

vo4ob6.jpg


ABF 2.0 16v iz golfa 3,motor koji sam prvobitno i htio ali ga nisam mogao naci pa je stavljen 9A kao alternativa.

Transplantacija ce uskoro biti izvrsena :)

Plan ukratko je pribliziti se cifri od 200 atmosferskih lipicanera :icon_twisted::icon_twisted::icon_twisted:
 
Član
RE: Das auto - Projekt zwo

Sinoc se radilo do kasno u noc,posao skoro zavrsen,danas jos samo pokopcati unutrasnju instalaciju i staviti prsa i kraj price :)

Sva instalacija je provucena kao originalna,cak sam uspio uglaviti i kutiju zracnog filtera,ECU upasovan sve tip top.
Kompletna instalavija premotana 3M platnenom trakom.

Motor izvadjen iz trojke:

34dhcoh.jpg

3133dvn.jpg

2rx7i4w.jpg

2dp761.jpg



Trojka bez motora:

2afen0p.jpg


Jos jedan pogled na 9A koji me je predobro sluzio:

dzxyyp.jpg


Otisao :(

28ck4lz.jpg


Stigao novi biser :)

j9oyhd.jpg


Prepravke tj rezanje za upasivanje originalne kutije za zrak:

rkvvno.jpg

2liis1l.jpg


I evo tu smo sinoc stali oko 12 :)

95xy81.jpg
 
Član
RE: Das auto - Projekt zwo

Lood Golf :D:D:D

View My Video

Auto ide nenormalno dobro ali ga je nemoguce uzubiti da radi normalno na leru,na ovom snimku je najbolje sto se moze postici ali tek od 3000 se ponasa normalno do tad je isto kao auto s brda :)

Jbg 9A glava ipak ne pase na ABF,mislim pase ali sa KR bregastim a to nije ono sto se trazi,jer je drugacija kompresiona komora,drugaciji omjer kompresije itd itd.

Tako da je danas odnijeta originalna ABF glava na dotjerivanje!

Najvjerovatnije da ce biti gotova u srijedu pa onda ide montaza.
 
Član
RE: Das auto - Projekt zwo

Stigla izduvna,uskoro montaza i kompletan izduv ce ici na fi60 sa samo zadnjim protocnim loncem od Lastovcica!

2nl6xk1.jpg


U medjuvremenu je i uradjena njegova orginalna glava,znaci poliranje ventila,obrada siceva ventila,difloni,vodjice,zbrusena za 0,5mm,povecana kompresija,plus ispolirani i prosireni usisni kanali

2nia2hc.jpg

20qytxx.jpg

rvlw6a.jpg

644ihl.jpg

10n6ady.jpg


Onda je stavljen nov zupcasti i spaner,promjenjeni svi semerinzi na motoru i predihtovan komplet motor (dihtung glave,dihtung dekla,dihtung kartera) i sva crijva i flanse vode su provjerena i zamjenjena!
Skinuti su i leteci i lezeci lezajevi radilice radi eventualne zamjene ali su bili u odlicnom stanju tako da nismo htjeli mjenjati radi kvaliteta dijelova,radilica takodjer u izvrsnom stanju!

2rc35p3.jpg

bh13jc.jpg

29sg94.jpg


I evo gotov produkt,16v s kojeg ne kapa ni kap ulja ni kap vode :D:D:D

rk1yy1.jpg


Spreman za cipovanje!!!!! :icon_twisted::icon_twisted::icon_twisted::icon_twisted:
 
Član
RE: Das auto - Projekt zwo

Evo sredio se i auspuh,cipovanje je dogovoreno za subotu!
namontirana grana i sav ostatak auspuha je uradjen na fi 60mm i samo jedan izduvni protocni lonac od Lastovcica:

j08klh.jpg


15nrgcn.jpg


2j5p3q.jpg


av1umv.jpg


i evo kad je malo odgorila :)

1043epx.jpg
 
Član
RE: Das auto - Projekt zwo

Eh evo me,auto lood pa lood sta da kazem,elektronac je cudo!

Rezultat bez chipa je fascinantan:

169,4KS i 199Nm


ali to je zato sto su sve prerade koje sam radio iskoristile onaj fabricki visak benzina i svela AFR na jako dobar nivo!

Finalni rezultat poslije cipovanja je:

183KS i 220Nm


Uglavnom ja prezadovoljan i presretan!!! :icon_smile::icon_smile::icon_smile:


Sutra postavim rezultate i slike sa Dyno!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top