Daljinsko zakljucavanje

Daljinsko zakljucavanje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ok moze ali to danas necu moci, to cu tek sutra moci da uradim pa ti javim sutra koji je jeli + ili - pa da onda vidimo dalje sta cemo :)
 
Član
Ovako ja sam fino uzeo instrument i stavio jednu klemicu na + akumulatora i izvadio rele od dugih svijetala i stavio drugu klemu sa instrumenta tamo u kuciste relea i pokazuje 10V i stavio na drugu rupicu gdje relej sjeda i tamo isto pokazuje 10V (imaju 4 rupice gdje relej sjeda na dvije ima +). Kad na masu stavim klemicu od insrumenta onda normalno ide u drugom smijeru kazaljka, a kad stavim na plus pokazuje 10V. Tako sam isto uradio i na kratkim svijetlima i potpuno je isto i isti raspored... na istim mjestima je + i na kratkim i na dugim svijetlima i sta ja sada trebam uraditi? Evo okacio sam i sliku gdje ima + na releu i leziste relea koje se nalazi u kutiji osiguraca. Sta sada trebam da uradim da bi to sve radilo? mislim za duga svijetla sta trebam uraditi? :lol: Hvala jos jednom na pomoci :) zaboravio sam dodati da je jedna stalni +, a druga je kad palim gasim dugo. Na ovoj kad nema kontakta onda ima +, a na ovoj gdjese pali gasi dugo nema plusa. Znaci kad nemam kotakta imam onaj stalni plus i ovaj drugi plus koji je oznacem na slici kad nema kontakta
 
Član
e decki evo napravio sam i blicaju duga svijetla :lol: samo sam doveo onu ljubicastu zicu na ovaj plus gdje se pale i gase svijetla i radi :) Hvala vam decki puno na pomoci jos jednom i svaka cast :)
 
Član
Trebas jos jednu prepravku, bitno je, otpoji tu zicu sto si doveo od alarma, i stavi diodu da se ne vraca plus od dugih ka alarmu, i stavi osigurac bar 5 amp za svaki slucaj. I drago mi je da radi ;)
 
Član
Koju diodu da stavim? obicnu sto svijetli one male diode jel? i jos nesto da pitam ovo sve radi dok je auto ugaseno a kad upalim auto nece da blica uopste nego samo kad je ugaseno auto sto to? ja imam one obicne diode crvene male jel to to? :)
 
Član
Ne. Otidji bilo kojem autoelektricaru reci trebas diodu, da ti ne vraca struju. Poenta dioda je da propustaju struju u jednom smjeru, u drugom ne. A ne radi vjerovatno jer si ono ispitivanje vrsio dok je auto bilo ugaseno, vjerovatno ti ni farovi ne rade kad je auto ugaseno odn. nema kontakta.
 
Član
trizex je napisao(la):
Ne. Otidji bilo kojem autoelektricaru reci trebas diodu, da ti ne vraca struju. Poenta dioda je da propustaju struju u jednom smjeru, u drugom ne. A ne radi vjerovatno jer si ono ispitivanje vrsio dok je auto bilo ugaseno, vjerovatno ti ni farovi ne rade kad je auto ugaseno odn. nema kontakta.

al je jak haha sta kaze onu diodu da svijetli heheheh
 
Član
JUiCe je napisao(la):
trizex je napisao(la):
Ne. Otidji bilo kojem autoelektricaru reci trebas diodu, da ti ne vraca struju. Poenta dioda je da propustaju struju u jednom smjeru, u drugom ne. A ne radi vjerovatno jer si ono ispitivanje vrsio dok je auto bilo ugaseno, vjerovatno ti ni farovi ne rade kad je auto ugaseno odn. nema kontakta.

al je jak haha sta kaze onu diodu da svijetli heheheh

Pogodio je u principu :) Ni ona ne provodi struju u oba smjera, al bi izgorila odma :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top