Daljinsko zakljucavanje

Daljinsko zakljucavanje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ovako kupih ja sebi danas daljinsko zakljucavanje i zanima me par stvari. Ima sest zica na kojima pise CEntral control lock wire. Eh sad me zanima gdje ja njih kopcam? Ove ostale su za zmigavce, +12V glavni, masa. Eh sad ima ovih 6 zica central control lock wire (zuta sa crnom prugom, zuta, zelena, plava, smedja, siva) sad me zanima gdje ide koja i za sta sluze? Ako mi ko moze pomoci jer stao sam na tome. U prirucniku samo to pise (stoji strelica i pise central control lock wire), a ne pise gdje ih treba skopcati.

Na njemu ima jedan steker od 10 pinova i na njemu su kablovi sa slijedecim oznakama:
zuta sa crnom prugom
zuta
zelena - Central control lock wire
plava
smedja
siva

ljubicasta- parking lights
crvena- +12V
crna- masa
pink- windows accessory output (-)300mA/Trunk output(-)300mA

Sad me zanima gdje se kopcaju ove zice sa oznakom CENTRAL CONTROL LOCK WIRE

Unaprijed hvala
 

IGY

Član
tesko da ces ti to sam skocati ko ne znas ni gdje idu te zice, necu da ti objasnjavam jer ces se zapaliti :D
otidzi da ti neko to skopca nije to vise od 20 KM ako ti je vec centralka skopcana
 
Član
Ehh da je bar tako :) Traze ljudi kod nas da to postave 100 KM sto me izadje vise nego sto sam platio ovo. Mene samo zanima gdje ove zice idu central control lock wire? Na centralnu bravu gdje kako jeli sve kopcam ili koliko ih kopcam? :)


Znam za ove ostale gdje idu ljubicasta ide na parking svijetla, crvena plus,crna minus,pink je za stakla ali to mi ne treba jer nemam elektricne podizace stakala. Samo me zanima sta sa central control lock wire sta sa tim zicama. :)
 
Član
Auuuuu :) eh to je vec problem hehhe :) neznam,valjda ima ovdje neko ko ti moze pomoci,hajde elektricari,pomozite cojku!!!
 
Član
Jedino da sacekas da ja sebi odradim s drugom pa valjda cu pofatat sve da ti mogu prepircat hehehehe :)
 
Član
Sve bi mi dobro doslo svaka informacija je dobro dosla. :) Ali fazon je sto je sva instalacija provedena i raskipusano je auto sve i motorici postavljeni samo treba zice pospajati sa centralne na daljinsko. :) Ove sa centralne sam prikopcao na motorice i one sa daljinskog sam isto tako prikopcao samo ne znam sta sa onim zicama sto pise central control lock. :)
 
Član
he komsoooo pa ima neki tip u cazinu ugradi ti to daljinsko zakljucavanje i stavi ti da ti neuzmas za 100 maraka..a sad koje gdje nemam pojma ja nacuo tako hehe....
 
Član
Znam ja to sve ali sta cu kad sam sve vis provukao i postavio samo trebam spojiti daljinsko zakljucavanje na centralnu bravu :)
 
Član
Ovako....od tih 6 zica trebaju ti cetiri. Po bojama ti ne mogu pomoci, prouci sam semu i trazi iduce simbole: Control, ili CON ili nesto tome slicno, N/O i N/C. Nisi napisao ni koje je auto u pitanju pa ti ne mogu reci da li CON zice spajas na plus ili minus, tj. da li tvoje centralno treba negativni ili pozitivni impuls da se otkljuca/zakljuca (fiat npr je minus). Ukratko, skontas koje su 2 kontrolne zice, i obje spajas na isto mjesto (bio to plus ili minus). Dalje, N/C ti NE TREBAJU i zanemari ih, izoliraj ih i skloni. N/O, ilitiga Normally open, eh, N/O zicu od ZAKLJ. spojis na zicu koja vodi na zakljucavanje, N/O zicu od OTKLJ. spojis na zicu koja ide na otkljucavanje. Dakle, 4 zice kako sam rekao. Ove fabricke zice od otklj. i zaklj. ces naci najlakse u buntu zica koja vode u vozaceva vrata. Evo primjer. Nek ti je pobuda koju trazis minus. Spojis ispitivacicu, ako je imas, nije pozeljno bas pikati s komadom zice :), dakle spojis ispitivacicu na minus, a onda vrhom sarafcigera bodes po tim zicama, kada nadjes pravu vrata ce se otklj, i kada opet nadjes pravu, zaklj. Opet, pola ovoga sta sam napisao ti je procedura kada znas sta radis jer nisi rekao koje je auto u pitanju, poenta je pisi koje je auto, mozda ti mogu reci koje su ti zice, i trazi u toj svojoj semi od tih 6 zica , koje 2 su kontrolne, koje 2 su otvorena kola (SIMBOL N/O, open, ili nesto sl.) i 2 zatvorena (CLOSED, N/C itd.).

Jebiga, valjda si nesto skontao, tesko je nekome objasniti ako ne zna sta trazi :)
Pozdrav
 
Član
to ti sve z uz taj daljinski,zavisi od centrale i ne treba ti 6 žiza.imas li ti šemu u njoj ti je sve fino objašnjeno po bojama.i skineš prag ili tapacirung i imas na pumpici tri ili dvije zice sve zavisi i na njih kopćaš daljinski.Samo ne znam koja ti je pumpa da li vakum ili si naknadno dograđivo centralu.Ja juce to na merc 190 spajo i veoma mi brzo išlo.a uvijek imas vise sema na jednoj sve zavisi od pumpe,al sve ti ide na gl.vratima,nije mudro slovo.i kod mene to to spajanje i centrala dođe od 70 pa 100KM kako za koga
 
Član
Malo si pobrkao. Pumpu, odn vakum nemaju svi, to je zaostatak fauveja, i slicnih :) Ostali su uznapredovali na elektricne motore, uostalom dobro si me podsjetio. RS turbo, bitan detalj je da li ti je fabricko to centralno, odn kada zakljucas suvozaceva vrata da li se zakljucaju i vozaceva. Neki proizvodjaci imaju supacki fazon da ne stave motoric u vozaceva vrata, na tome stede. Ako ti se vozaceva ne zakljucaju kad zakljucas preko suvozackih onda ti treba jos jedan motoric dodatni, 5-10 km.

Naleti u Tz pa ti to slozim :p
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top