Dali se mogu ispolirati ogrebotine na staklu???

Dali se mogu ispolirati ogrebotine na staklu???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dali se mogu ispolirati ogrebotine na staklu???
Imam dosta ogrebotina na suvozacevom prozoru iz vana.
I izgleda uzasno.
Razmisljam zatamnit stakla a onda ce se jos jace vidjeti..
Dali netko zna dali se tu sta moze napravit?
Hvala
Pozzz
 
Član
u njemackoj staklari rade sa ovim sistemom

http://www.stopscratchedglass.com/scratch/

kod manjih ogrebotina djeluje odlicno (meni brisac isparao sajbu), dublje ogrebotine nazalost ne.
mozda i ovdje staklari imaju nesto u ponudi.
 
Član
samo manje povrsinske se mogu srediti poliranjem stakla i nekom masom, dublje ne mogu jer iako je poravna ostane ruzan lom svijetlosti na staklu ;)
 
bilo već tema veće ne a manje mogu sa 1200 i 2000 vodeni šmirgl kasnije dobro čišćenje i to je to kod mene je djelovalo ispalo je uredu dakle vodeni 1200 pa 2000 i poslje dobar staklosjaj i to je to
 
Član
ja bas sad u Beogradu na sajmu pitao ljude oko toga...kod mene imaju neke sitne ogrebotine na sajbi (od struganja leda) koje se samo vide kad jako sunce direktno udari...i svi govore, nema nista od tog poliranja...
tako da, ako nista od tih sitnih, znas da ne moze ni te dublje...
 
Član
kako nema nista faya.. pa firma carglas ima smart repair program za staklo, i to godinama. i sama sam dala ogrebotine na mazdi ukloniti i nista se ne vidi. ali kazem manje ogrebotine eto bas kao od one plastike za cistiti snjeg/led.
 
baš takve od leda i čak posljedica lakiranja kad sam radio auto stakla poslje bila užas plus kolor sve se na suncu vidjelo na njima uzeo taj papir i trljo da valja svakio dio šajbe kasnije očistio u detalje ispala kao nova baš znam za neke crte da ih više nema sve se može kad se hoće taj tko ti je reko da nemože se vara evo obični home made postupak pa pomaže a kamoli razni načini koje rcat spominje koji su profi to je onda još učinkovitije pa sad....
 
Član
Faya_M5 je napisao(la):
ja bas sad u Beogradu na sajmu pitao ljude oko toga...kod mene imaju neke sitne ogrebotine na sajbi (od struganja leda) koje se samo vide kad jako sunce direktno udari...i svi govore, nema nista od tog poliranja...
tako da, ako nista od tih sitnih, znas da ne moze ni te dublje...

ma ima mozda u njemackoj negdje...al kazem da kod nas u ex-yu niko ne radi nista oko toga...
kazu oni meni, imas ti sredstvo, al ce se vrlo brzo vratit, tako da se ne isplati...
e sad, mozda je u njemackoj sta drugacije i bolje...
 
Hvala na komentarima ali po ovome mi se cini da nema drugog nego promjenit staklo...
a to mi je glupo zbog ogrebotina...
Thanks :icon_rolleyes:
 
Član
U Njemackoj carglas pravi cuda

kod nas nisam siguran da ima ko ko zna s poliranjem stakla, mozda jedino da neko opici vodobrusnim sitnim pa da vidi kako ce ispasti
 
Član
gale_osijek je napisao(la):
Hvala na komentarima ali po ovome mi se cini da nema drugog nego promjenit staklo...
a to mi je glupo zbog ogrebotina...
Thanks :icon_rolleyes:

Razbi staklo pa ced ti biti lakse promjeniti ga...:D
Pokusaj ovako kako ti je raja posavjetovala ako nemogne zamjeni ga,nista te ne kosta pokusati. pozzzz
 
Član
Ogrebotine sitne se mogu rijesiti vodobrusnim i polir pastom... kako sa sajbe tako i sa farova i slicnih plasticnih povrsina...iz iskustva govorim...;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top