Dal ovo moze ovako???

Dal ovo moze ovako???

e ovako imam mazdu 323 i u njoj ovaj pleyer
originalslika-7605084.jpg
to je DAX 700MP3 4x45W i imam neke fabricke zvucnike sto krce i suste kad se pojaca i mislio sam da ubacim ove zvucnike
NOVI-dvosistemci-9cm_slika_O_1667648.jpg

ili ove
NOVI-dvosistemci-10cm_slika_O_1307486.jpg

al posto nemam pojacalo zanima me posto je pleyer 4x45 a ovi zvucnici su 180/260W dali bi moglo ovako da se spoji a ovako je normalno
Znaci mo mom, ja bi stavio 4 kabla tj. dve boje na jedan zvucnik i 4 kabla i dve boje na drugi zvucnik to po savom zvucniku 90W e sad jel bi ovo ovako moglo i ako moze dal mora biti zvucnik maksimalne jecine 90W il moze ovi zvucnici sto sam naveo gore;).
 
spoji kako e i spaja svaki izlaz na svaki zvucnik ako ti player ne mogne podnijet samo ce ti osigurac stradat moj savjet normalno pojacaj a ne ko sivonja :lol: ipak nemas pojacala i neka ti tako svira dok si ne nabavis pojacalo pozzz
 
Član
Ove zvucnike sto si postavio imaju maximalno po 20 do 30 watti rms-a, a H.U. daje ca. 18 Watti rms-a po izlazu tako da sve normalno spojis...:D
 
Član
spoji jedan izlaz sa playera na jedan zvucnik, a drugi na drugi i to je to, nemas potrebe za vecom snagom i ovako nece dugo svirati budes li puno pojacavao, jer su slabe kvalitete, imao sam ih i prokracali za 7 dana.:D
 
kod drugara on ima HU Kenwood KDCBT31U 4x50 http://static.kupindoslike.com/MP3-Car-Player-Kenwood-KDCBT31U_slika_O_2682827.jpg i 2 elipse po 100w sto su nakacene na HU a pojacalo Kenwood 600w i woofer isto od 600w koje je nakaceno na pojacalo i cepa ga skoro do kraja (nemoze da se bude u kolima) i nista ne crkava a ima to vec dve godine
 
Član
Ne poznajem ovu tematiku nešto posebno, ali mislim da malo lupate da će nešto crknuti. Ne mogu zvučnici da povuku više snage nego što je HU ima. Samo bi mogli zvučnici pregoriti da je HU jači od njih.
 
Buraz ne kontam cemu toliko spajanje kad mozes kupiti nekog 4kanalca sad za 40-50km i da sve uredno skopcas i zdrao cemu patnja to samo Megajver radi :lol:
 
kingartur je napisao(la):
kod drugara on ima HU Kenwood KDCBT31U 4x50 http://static.kupindoslike.com/MP3-Car-Player-Kenwood-KDCBT31U_slika_O_2682827.jpg i 2 elipse po 100w sto su nakacene na HU a pojacalo Kenwood 600w i woofer isto od 600w koje je nakaceno na pojacalo i cepa ga skoro do kraja (nemoze da se bude u kolima) i nista ne crkava a ima to vec dve godine

tih napisanih W moze da bude i 1000, realno ne vjerujem da to pojacalo ima vise od 150W kao ni sub, ljudi ovdje slusaju svakodnevno muziku sa pojacalima od 3000W napisanih i subovima od 1500W pa gledaju kako da uzmu sta jace jer im je poslabo i to,,,,,, evo cist primjer je dragon :D:D

vezivanjem zvucnika kako si naveo neces nista postici, samo mozes postici da ti zvucnik krci nenormalno i pregori na kraju,,,,, ti pokusavas dobiti vecu snagu na zvucnike a to se dobija snagatorom (pojacalom) tako da to je jedino rjesenje za ovo sto ti hoces,,,,,,, a pojacalo kao to od 600W kod druga ti se moze naci za cca 50KM (25€),,,,,
 
Dobro.Sta preporucujete da uzmem kolko vati,kanala pojacalo ,kolko zvucnike i kojih i woofer?
Ja mislim da je ovako najbolje da ne pametujem vise:smajli10:.
 
Član
Najbolje da ti ponudi neko od clanova,zaboravio sam tko je ali prodaje sve u kompletu,znaci od kablova pojacala i zvucnika... opet zavisi koliko para imas na raspolaganju....:icon_question:
 
Član
zlajaaa je napisao(la):
kingartur je napisao(la):
jel crkne HU il zvucnik?

Prije da će HU crknuti.. jer je potrošač veći od snage plejera.. A kada je HU tj. pojačalo veće snage od žvučnika, dešava se obrnuto ;)

mara- je napisao(la):
Ne poznajem ovu tematiku nešto posebno, ali mislim da malo lupate da će nešto crknuti. Ne mogu zvučnici da povuku više snage nego što je HU ima. Samo bi mogli zvučnici pregoriti da je HU jači od njih.


HU, odnosno izlazi doticnoga, mogu da crknu tako samo ako se spoje zvucnici pogresne (citaj nize ) omske vrijednosti, mara je u pravu....
 
Top