dajdža avdija :)

dajdža avdija :)

Član
Malo ću duže da pišem pa ko ima vremena neka čita :D


Šta da kažem dugo sam tražio auto situacija je bila specifična imao sam auto golf 5 i trebalo je prodati to auto bez previše zajebancije i kupiti novo ili novije. Skontao sam da sve što sam uložio prodam posebno i golfa prodajem kao fabrika tako i bi :D i nisam pogriješio ni sekunde.

Krenuo je search, trebalo mi je veće auto od golfa, da sam ja miran 5g. Gledao sam svašta bez predrasuda :) u biti u obzir je dolazio nov pasat ili sl rang ili polovan do 3g star a6,f10,e klas, po mogućnosti da nebude socijala, da nije puno prešao i da je kupljen u bih, to su bila 3 glavna uslova.

i tako jedan dan me nazovu iz ovlaštenog i kažu da imaju auto za mene da mogu uzeti mog golfa i doplata i naravno da mogu dobiti cijenu za svoje auto koje tražim.

Radi se o audiju a6 4g model 2013 kupljen u bih interauto prešao oko 70hilja svi servisi tu rađeni i sl ugl 90% od onog što sam ja htio od auta je imalo a 100% od mojih kupoprodajnih uslova je bilo ispunjeno i tako u par dana obavim zamjenu.

gledao sam 3.0 proba da jede jede ali nije to za mene tako da sam se bazirao na 2.0 koji je i na kraju kupljen 177ps

Ostalo što bi naveo i bitno je bilo jeste automatik, xenon plus, 4zone klima, keyles, ostale gluposti manje više

Ono što mi fali jeste bolja sjedišta, navigacija plus i možda led farovi, ove stvari su jako skupe i cijenu auta bi digle od 10-20 hilja al kako to obično biva nikad da si full zadovoljan.

Šta da kažem o autu, auto vozim par sedmica jako je udobno na 225/55/17 plan je 18 ili 19 vidjećemo kakav će biti tada ljepši sigurno a udoban vidjećemo???? tako da je to sledeći upgrade

Imam neku svoju verziju s lina exterijera a otom potom

Slike turim kasnije :D
 
Član
Super je da se navozas bez problema :) Bas me cudi onaj DIS u instrument tabli da nije u boji ja sam mislio da su svi u boji standarno izgleda da sam pogrijesio.
 
Član
dok sam tražio auto pa konkretno kod ovog audija sam ima priliku da vidim tako čudno složene opreme da je to čudo...
 
Član
Extra je, dobra kupovina. S obzirom da je golf bio primjer ne vjerujem da ces i s ovim bit drugaciji.
Neka je sa srecom
 
Legend
Odlican auto, sasvim dovoljno ks, oprema je neobicna, ali ok i vise nego dobra. Da te posluzi i da se navozas
 
Član
da napisem jos koju o autu i utiscima

- auto je poprilicno dugo skoro 5m tako da bez senzora naprijed-pozadi nikako kupovati to je meni pod obavezno iako sam smatrao da su oni za zene :)

- keyless je super kljuc bukvano nikad netreba zakljucavanje,otkljucavanje,paljenje sve ide na dodir, cim otvorim vrata auto se gasi i sve ostalo onako cisti rahatluk.

-druga super stvar je auto hold drzanje u brdu i sl isto sitnica vrijedna spomena

- trazio sam automatik vele ljudi na ovu klasu auta pod obavezno,nakon par dana stele mogu reci sve naj naj bolje samo ako bude slusalo ugl na 60 hilj se mijenja ulje koje je uradjeno u sklopu redovnog servisa, auto je bas za duza putovanja i chill

- auto je tesko osjetim to, ne osjeti se po manjku ks, konja je dovoljno tako da garaza nece ici u pravcu tuniranja motora jel da mi je trebalo kupio bi odma 3 koji je vec prava mjera za one koje traze nadprosjecne performanse

- full led farovi daju totalno drugi look autu ako uspijem gdje naci to ce vjerovatno biti jedan od upgreda. i sa ovim sam zadovoljan samo da nisu oni pocetni socijalni bez xenona da se opt ***** sa kinezima i sl ugl led dnevna i xenon se sam nivelira, standardni je tu ch i lh kao i senzori za kisu

-za one koje interesuje potrosnja mislim da ce biti oko 7l nisam jos uspio uhvatiti tacno po bordu je oko 6l nije mi toliko bitna potrosnja al vremenom cu baciti detaljni test

-auto je solidno ocuvan na prolece cu uraditi detaljano ciscenje i poliranje. auto je sigurno odrzavan po lokalnim praonama a oni slabo paze, takodje sam primjetio da se vise prlja u odnosu na golfa :)

-na ruckama odozgo ima detalj od kroma, vjerovatno doplata ugl izgeda fino i ne vuce na selo :) i fino sjeda sa lajsnama oko prozora tako da bi i svetlije fele da se ukope mada ja pucam na rotor

- telefon se preko blutu konektuje tako da sve imam od imenika poziva na displeyu i sve se moze sa volana da diriguje od medije i sl

- na golfu sam radio diy el otvaranje gepeka ovdje je to fabrika isto super opcija kad si pod teretom tipa gajba pive i treba ubaciti u gepek,kad smo vec kod gepeka on mi je trenutno dovoljan.

- pogon, steta sto ovaj motor od 177ps nema u verziji quatro kao na q5 koji sam isto gledao a nisam uspio naci po mjeri koji bi bio sigurno veliki plus na ovakom autu

-razna amb svjetla po autu daju jedan ugodan osjecaj i svakako su plus na autu

za sada toliko
 
Poslednja izmena:
Član
Druze nek bude sa srecom prelijep je, samo da te pitam zasto si se ogranicio na to da je auto kupljen samo u BiH? Zet mi je kupio q5 2.0 tdi quattro u interautu u tuzli novog 2011 godine, na oko 60 hiljada km auto pocne trzati kad se krece prvom i kao pokvarila se korpa mjenjaca i zamjenjeno u garanciji. Trenutno auto ima nesto vise od 130 hiljada i opet pocelo da trza bas osjetno na pustanju kvacila pri kretanju.. vidim da je kod tebe automatik nadam se da neces imati ovih problema samo kazem da je kvalitet auta namjenjenih za trziste zemalja kao sto je BiH slabiji, kao i svega ostalog nazalost..
 
Član
svaka marka auta moze da se kvari,cega sam se ja sve naslusao za golfa jos dok sam imao ali ja nisam imao ni jednog problema sto neznaci da je golf dobar i sl
auto sam trazio da bude iz bih da mogu provjeriti u servisu i koga je vozio i kod jos par ljudi o autu a sad da uzmem od svercera i da me pravi budalom za moje pare jok i da kasnije spucam velike pare na dijelove i opravke jok
ovako sam platio historiju auta a ima jos fabricke garancije i to je to
misljenja sam da se uvoz nikad nemoze kvalitetno provjeriti i ispitati
 
Član
svaka marka auta moze da se kvari,cega sam se ja sve naslusao za golfa jos dok sam imao ali ja nisam imao ni jednog problema sto neznaci da je golf dobar i sl
auto sam trazio da bude iz bih da mogu provjeriti u servisu i koga je vozio i kod jos par ljudi o autu a sad da uzmem od svercera i da me pravi budalom za moje pare jok i da kasnije spucam velike pare na dijelove i opravke jok
ovako sam platio historiju auta a ima jos fabricke garancije i to je to
misljenja sam da se uvoz nikad nemoze kvalitetno provjeriti i ispitati
Potpis,to vecina ne shvata
 
Top