Da se pohvalim :) - Zlatni Ford Scorpio

Da se pohvalim :) - Zlatni Ford Scorpio

Član
Ja se opet ponovio ... ali hajdemo redom :

Eskorta ne racunam ... sivog... vozio sam :

Crveni Ford Scorpio :
crveni%20%283%29.jpg


pa onda crni Ford Scorpio :
crni%20%2821%29.JPG


A sada .. trenutno Zlatni model Ford Scorpio Zlatni ...
Pogledajte slike i zakljucite, necu nista govoriti no uparkiran je u garazu :

po danu....
zlatni%20%281%29.JPG

zlatni%20%2811%29.JPG

zlatni%20%2816%29.JPG

zlatni%20%282%29.JPG

zlatni%20%283%29.JPG

zlatni%20%285%29.JPG

zlatni%20%289%29.JPG



a tek po mraku ...
zlatni%20%2821%29.JPG

zlatni%20%2823%29.JPG

zlatni%20%2826%29.JPG

zlatni%20%2831%29.JPG

zlatni%20%2832%29.JPG

zlatni%20%2835%29.JPG

zlatni%20%2838%29.JPG

zlatni%20%2839%29.JPG

zlatni%20%2841%29.JPG

zlatni%20%2843%29.JPG

zlatni%20%2845%29.JPG
 
Član
Auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu mašinerije brate mili

Nisam znao da je ford pravio ovako opremljena auta davnih ratnih i prijeratnih godina
 
Član
Scorpio je bio stvarno dobro opremljen za auto iz svoje generacije, mislim da mu slabo sta fali od ove "savremene" tehnologije
 
malo je auta u to doba imalo opreme kao scorpio, a ovaj se cini skoro pa full.. i koji je motor u njemu? cini se jako dobar i ocuvan. ;)
 
Član
Auu bas je oprema vrh :cool:
Moze se nac jos uvijek dobro ocuvanih primjeraka pogotovu one zadnje serije i ovaj kod tebe je dobar pravo ;););)
 
Član
ovaj moj komsija ima isto scorpia, i samo to auto moze da voza, ja sam se i uvjerio zasto. Mislim da ni jedan auto nema tu opremu kao sto scorpio ima, naravno mislim na auto tih godina. Ovaj njegov ima el pomjeranje zadnje klupe cak, znaci sve na struju, bas mi se svidja auto, prostran je opasno
i ovaj tvoj je odlican, unutrasnjost posebno
svaka cast:cool::cool:
 
Član
zadnja klupa takodje na dugmice :)
zlatni%20%2815%29.JPG


Ukratko : Motor je 2.0 / 85 kw iz '85 godine. Limuzina je super ocuvana, tu i tamo neka flekica korozije koju moram rjesiti no nista strasno. Grijaci u sjedistima prednjim, grijaci u sofersajbi vide se kada se malo bolje napregne oko :) grijaci zadnje soferke. Kontrola brzine rada brisaca ( nema automatske senzore za kisu, cudno ). Klima neaktivna, moraju se nosaci dobaviti kompresor ispravan i spreman za ubacivanje. Kontrola od vozaceve strane da li nazad mogu da se otkljucaju vrata, pomjeraju sjedista spustaju prozori koristi upaljac itd. Crvena svjetla na ivici vrata i u podnoznju bjela svjetla da kad otvorite vrata vidite gdje stajete :)
Gasenje svjetla u kabini nakon 20sekundi. Alu felge. Mini komp, mjerenje potrosnje u momentu, prosecne potrosnje i koliko je kilometara preostalo da se predje. Pored sata vidite nacrtanu konstrukciju auta i prikazuje za otvorena vrata, neispravnu instalaciju, pale se lampice ( kao neki senzori ) ukoliko je magla snjeg itd da li treba upaliti maglenke itd. Siber na dugmic takodje. Iznad sajbe sat koji pokazuje vrijeme, stoperica, temperatura u atomobilu i datum. Sve u svemu .. mislim da sam naveo vecinu stvari koje posjeduje. Naravno svjetla u gepeku i kao za svakog da moze dodatno da upali sebi svjetlo i usmjeri ka svojoj strani.

Hvala svima, auto je super, udoban, fin, komforan, lepo i ide, tezak je, nije bas za ulicne trke ali je za duge puteve napravljen.
 
Član
svidja mi se pravo.....opremljen je samo tako :)....bas me navede na razmisljanje kako bi izgledao u mojoj garazi :) :) :)
 
Top