Da li vas nervira?

Da li vas nervira?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Eh, volio bih da vas pitam jedno pitanje.
Da li vas nervira kada se vozite po noci a auta koja dolaze iz suprotnog smjera imaju upaljena duga svijetla i nece da ih ugase?
Da li su to retardi, mozda pak oni koji su zaboravili da su ih upalili ranije ili pak neki frajeri koji se prave vazni i zele da dokazu da imaju nadmocnija duga svijetla od drugih npr. xenon farove?!
Koji je slucaj kod vas?
Da li vas je to ikad toliko raspizdilo da niste znali kuda udarate?

[P.S. Izvinjavam se na izrazima, ne zelim nikoga da vrijedjam ili da omalovazavam. to mi nije bila namjera ali sam se veceras toliko iznervirao zbog ove teme da ne znam gdje udaram.]
 
Početnik
ne gledam u tudje farove dok vozim,gledam u cestu...a ako neko vec raspali duga,i ja isto,ako on onda obori svjetla,ja ostavim duga i dalje,dok ne prodje.....
 
Član
Sta da ti kazem fare,inace sam jako smiren u voznji,tesko me neko moze iznervirati,ali ima dosta takvih kretena koji namjerno pale duga,ali sta ces im,puknes i ti njemu duga jos ako imas xenon,mozes se nadat da ce sletit s puta hehehe :)
 
Član
1. kad drze duga svjetla iz daleka, zablicam, ako i dalje drze nabijem i ja duga pa nek iskoci oko za oko...

2. bilo par slucajeva kad leek iza mene vozi na 7-8m i opali duga i ne gasi ih nikako, nego meni odbljesak pravi na retrovizoru, iz inata necu da ga pomjerim sa onom malom usicom an dnu, nego na sekund opalim po kocnici, pa onda samo cujes skripu nazad iza mene...da me i napuca sazada bas fino, trebam nazad branik pri dnu pofarbat, a mogo bi si i stopke druge uzet hehe...a inace ili ugase svjetla ili me preteknu, ali to drugi par carapa...
 
Legend
normalno da nanervira,ali pukni i njemu i jbg,meni se nekad zna desiti da me omete nesto....tel ili nesto deseto pa da ostanu duga,milslim normalno je nije sad svak perfektan,ali treba se paziti
 
Član
pa dobro, jos sam mlad ali ne i neiskusan vozac. Dobro to za blicanje, tibore, si u pravu ali ljudi konstantno drze upaljena svijetla i kad im blicas, stice se utisak da hoce da te izguraju s ceste svijetlima. Posebno mi smeta na Karauli kada su velike krivine a oni imaju upaljena duga svijetla, pa covjece ja moram da nagadjem kuda idem. E nece vise tako, kad Fare nabavi xenon-ke ima da ih nema..
 
Član
opali 8000K na mjestu dugih svjetala i drzi konstatno upaljena heheheh, ima da im se mali mozak oslika na zadnjoj sajbi ko na rentgenu hahaha :D
 
Član
mah smeta jasta,primjetio sam da su kod fabije dosta dignuta i kratka a duga su isto pojaka :)
imo sam na dzipu prije maglenke nastimane u visni glave od auta koje dolazi u susret,tako da kad neko nece da ugasi upalim i ih,ili jednostavno s dzipo predjes u njegovu traku pa ce ugasiti il na prekidac il ces mu ih ti ugasiti :D
salim se za ovo zadnje
 
Član
ja odma cim neko drzi upaljena duga ko seljacina cim mi pridje na njega skrenem kolima ono trznem ga.... tako sam jednom umal stjero nekog momka na putu, jos da je stao stjero bi ga u glavu....ako mi ima ista mrze od ppk-a sto furaju duga svjetla i vide da nekom smetaju a opet nista furaju svoju furku....misle da furaju "tuning" .....
 
Član
Jashta neg smetaju, kad se neko pravi blesav,opalim i ja duga, ko ga jebe, medjutim problem je sto ljude hoce zaslijepiti takvo svjetlo, i nesvjesno pocnu skretati prema tebi, izgube orijentaciju, i samo mi jos fali da me bilmez klepi...
 
Član
Znate st ame jos zivcira, kad ima seljacina koja hoce da te prestigne i onda ti visi jedno 15 min doslovno an braniku a pola auta mu visi na onoj traci...kak me zivciraju ti, dodjem milijun puta u napast da udarim po kocnici da se spickamo, da ja njega spickam kasnije i jos da mi plati stetu...

Sto ne ide normalno 10m iza mene, pa kad imas pravac nagazi po gasu...uffff
 
Početnik
ne nervira me ali mi smeta
imam foto osjetljive ochi i stvarno mi smeta jako svjetlo do bola me tjera ...
 
Početnik
ali ... jos jedna stvar kod nas je to ludilo isto ... ima ba ljudi sa neispravnim svjetlima dignutim ili ono jedno dugo jedno kratko upaljeno sjebu se oko instalacije ... pa drzi nedaj ... kontash duga a ono kratka ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top