Da li se moze voziti s nasom vozackom van BiH il nam jos nesto treba?

Da li se moze voziti s nasom vozackom van BiH il nam jos nesto treba?

Član
Za mjesec planiram ici u Svedsku pa me zanima mogu li tamo voziti s nasom vozackom tj.dal vazi nasa vozacka tamo ili mi treba neki papir, dozvola i slicno? Aj ko znam nek pomogne da mogu izvaditi ako bude trebalo. Zahvaljujem:icon_smile:
 
Član
Mslim da ne treba. Ja vec godinama vozim po evropi sa nasom vozackom i nikad mi niko nsta nije prigovorio u vezi nje.
Mislim da je nasa vozacka priznata u evropi i da ne treba nikakav dodatni dokument da se vadi.
 
Legend
U Bihamk otidji izvadi medjunarodnu vozacku dozvolu, pricalo se o tome tonu puta, mogao si malo potraziti
 
Super Moderator
mozes voziti auto ako je na nasim tablama... a za ovo vjerovatno treba ta medjunarodna
 
Član
Ma idem kod rodbine gore i cekat ce me fine vozilice pa da znam, a ne da dodjem i da nmg voziti :icon_sad:

A to u bihamku neki info vise :icon_question:
 
BHT Ovisnik
zovnes bihamk i sve ti kazu koliko sta gdje i kako,najlakse nego da se nagađa;)
 
Član
u austriji (valjda je isto i u svedskoj) mozes voziti sa nasom bez problema do 3 mjeseca. ako planiras duze boraviti onda trebas nasu deponovati a uzeti njihovu. prije se placalo i cekalo,cak se negdje morao i ispit polagati ali sad to vise ne treba.
odes u saobracajnu policiju gdje pripada mjesto u kojem imas prijavljen boravak i samo zamijenis. kad odlucis da napustas trajno tu zemlju onda odes i uzmes ponovo nasu i to je to.
dakle tako ide u austriji i tako sam ja uradio. tebi je najbolje da zamolis rodbinu da se raspitaju. sretno
:123:
 
Pored naše vozačke treba ti i međunarodna koju ćeš dobiti u BiHAMKU za 35 marki (čini mi se), dvije slike i još nešto treba, al se ne mogu sjetit ...
 
Član
Bio vani...vozio sve sa našom, bosanskom dozvolom. Tih 35 maraka mi je u principu porez na budale...jer uzmu i prevedu sve....Sa ovim novim CIPS dozvolama ne bi trebalo biti problema, jer su urađene po evropskim normama...uostalom kao i nove tablice i nove saobraćajne dozvole...

Druga je stvar boravak vani ili ostanak, to ti ionako zahtjeva prvo boravišnu papirologiju....vozačka tu dolazi zadnja...
 
Keno, ne radi se o porezu na budale, nego o poštovanju Međunarodne konvencije o cestovnom saobraćaju. Istina, polcija ti ne mora tražiti Međunarodnu vozačku dozvolu, ali isto tako i može. Kazna u Njemačkoj može biti i nekoliko stotina eura ...
 
Član
Ukratko, lista zemalja koje traže međunarodnu dozvolu...ili su neke zemlje trećeg svijeta ili im latinica nije primarno pismo (ispod liste ima i detaljno objašnjenje šta i kako)

http://www.theaa.com/motoring_advice/overseas/idp-requirements-by-country.html

Pustite se BIHAMK-ovih folova...papir koji vrijedi 10 feninga i malo tinte prodaju za 35 maraka....jedino ako imate englesku dozvolu bez fotografije...samo smetaljari i varalice zvani BIHAMK to prešute...za liječenje od ebole im trebalo:icon_mad:
 
Član
Kenno je napisao(la):
Ukratko, lista zemalja koje traže međunarodnu dozvolu...ili su neke zemlje trećeg svijeta ili im latinica nije primarno pismo (ispod liste ima i detaljno objašnjenje šta i kako)

http://www.theaa.com/motoring_advice/overseas/idp-requirements-by-country.html

Pustite se BIHAMK-ovih folova...papir koji vrijedi 10 feninga i malo tinte prodaju za 35 maraka....jedino ako imate englesku dozvolu bez fotografije...samo smetaljari i varalice zvani BIHAMK to prešute...za liječenje od ebole im trebalo:icon_mad:

divna zadnja recenica, i pridruzujem se zeljama :lol:
 
I da li sad to treba za svajcarsku? L – An IDP is compulsory for holders of driving licenses not incorporating a photograph and also recommended for photocard licence holders. da ili ne ? :cool:
 
Član
Pa piše ti,
obavezno ako tvoja orginalna vozačka dozvola ne sadrži i tvoju sliku
preporučljivo za sve

Ako imaš sliku u vozačkoj, samo naprijed, samo nemoj praviti gluposti i pametovati...neće ti niko ništa reći...
 
Član
i ja sam u bio u Italiji, Sloveniji i Svicarskoj ...

Vozio sam s nasom vozackom dozvolom strane table, znaci u kojoj sam zemlji te tablice ,stim da je vlasnik auta uvijek pored mene ..


Pa onak me zanima jel to kaznjivo vrijedi li moja vozacka ?
 
Top