Da li ovaj punjac moze napuniti akumulator i kako da podesim?

Da li ovaj punjac moze napuniti akumulator i kako da podesim?

Član
Za pocetak znam da trebam novi akumulator uzeti, i uzecu ga za koji dan, ali sam hteo da vidim da li je ovaj skroz otisao.
Inace, danas vozim i veceras parkiram napolju, sutra uvece kad je oko nule 2-3 stepena, kao da jedva sastavi, znaci nije ono da vergla zdravo, nego drzim kljuc i ono malo ko krene da zavergla pa kao izgubi snagu, pa opet brzo dodje zavergla, pa nekako jedva upali ali to najvise traje 2-3 sekunde i upali auto uvek iz prvog puta, imam osjecaj kao da je sve zaledjeno pa jedva nekako sastavi (vjerovatno to jer je los akumualtor), a ako ga vozim danas, pa opet u toku dana tog palim onda skoro normalno upali. E sad ako ostavim 2 dana da ne vozim, onda dosta teze i osjecaj je kao da je jos vise zaledjeno gorivo ili ulje ili sta vec pa ga jedva nazor upali. (inace imam problem sa alnaserom jer moze i on biti uzrok, kad se auto upali, ne dok pali, nego cim upali onda zasrkipi nesto tamo i to je to, nestane taj zvuk do sledeceg paljenja. To mi se desava 2 godine i vise, tako vozim jer rekose da je poskup taj alnaser. Golf 4 TDI.
E sad, treci dan ne vozenja po ovom minusu, nije mogao da upali. Inace preko kablova kad spojim sa drugog auta, i ne okrenem kljuc on upali kao novo auto, sto vjerujem da je do akumualtora, da alnaser ne smeta nista za paljenje, da smeta i preko kablova kad palim palio bi lose??
E sad, ispraznio se opet akumulator i izvadim ga da napunim kod kuce sa ovim punjacem, ali NISAM ZNAO DA MI JE ONAJ SA CEPOM za dolivanje destilovane vode jer ja kad sam auto kupio pogledao sam i nije bio ovaj akumulator sa cepom i bila je neka scheiner marka akumualtora 90% sam siguran da je scheniner i da nije bilo cepa, bas ja i drug gledali i komentarisali da je ovaj njemacki akumulator tako da mi je neko od majsotra za ovih par goodina zamjenio izgleda uzeo onaj, a stavio mi ovaj neki drugi sa dolivanjem vode i ja nisam nikad dolivao vodu, inace ni ne znam koliko treba doliti, malo dole vidim da ima vode kroz cep, ali tata kaze da fali dosta vode destilovane. Jer je i pre bila zuta naljepnica a i sad na akumulator jos ima onaj poklopac preko njega pa nisam ni obracao paznju na natpis marke akumulatora. I stavili smo da se puni na punjac ima jedno 3-4 sata ali kazaljka koja pokazuje napunjenost akumualtora je na jedno 48% dopunjenosti i tako stoji evo 2-3 sata, ne pomjera se. Evo slike od punjaca, prebacili smo na 12v i 220v ali imaju ove dole vidite ove crvene rupe, i sad ovaj PIPAK koji se vadi koji izgleda ko telefonska slusalice od fixnog telefona, ona se uklapa odjednom u 2 rupe, i sad zavisi u koje rube ubacis razlicito pokazuje napunjenost akumualatora, sad ne znam kako da je nastimam ispravno. Je li ovaj od 8A izlazne snage jer ne pise nigdje na njemu koliko je A jedino po cemu sam zakljucio to je gore na kazaljkama sto pise 0 5 i 8. Da li ja trebam akumulator od 71ah puniti do 8 do kraja ili do 7A da ne explodira ako budem preko 7?
WFwbPMC.jpg
 
Poslednja izmena:
Jarane Anlasser ti je nekih 50 Eura nov, a mozes i na odpadu uzet i polovni.
Punjac za baterije uzmi novi, ovo sto ti imas je sranje.
Novi Punjaci ti cak crknutu bateriju mogu opet ozivjeti. To se zove Recond!
Imaju funkciju njege baterije i desulfatiraju Olovne baterije automatski.
Pitas li se zato ti je baterija prazna?
Odi kod automehanicara da ti izmjeri Lichtmaschinu dali uopste ona dovoljno struje proizvodi.
Moraces nesto para ulozit, to tako neide, kad tad ce te ulaganja stici.

Ja koristim ovu! https://www.ctek.com/products/vehicle/mxs-7-0
 
Jarane Anlasser ti je nekih 50 Eura nov, a mozes i na odpadu uzet i polovni.
Punjac za baterije uzmi novi, ovo sto ti imas je sranje.
Novi Punjaci ti cak crknutu bateriju mogu opet ozivjeti. To se zove Recond!
Imaju funkciju njege baterije i desulfatiraju Olovne baterije automatski.
Pitas li se zato ti je baterija prazna?
Odi kod automehanicara da ti izmjeri Lichtmaschinu dali uopste ona dovoljno struje proizvodi.
Moraces nesto para ulozit, to tako neide, kad tad ce te ulaganja stici.

Ja koristim ovu! https://www.ctek.com/products/vehicle/mxs-7-0
Preporuka za ctek. I ja koristim i punjac je jedan od boljih ;)
 
Top