Da li mogu nazad ??

Da li mogu nazad ??

Član
Pozdrav svima !!!


Znam da sam jednom otvarao slicnu temu ... Ali imam pitanje jos jedno sto mi nije jasno , pa se nadam da ce mi neko pomoci naime ..

26. 8 sam otisao u SLO ... trebba da se vratim 26.11 to su ta 3 mjeseca ...

Sad me zanima kako tacno glasi nas zakon vezan za odlazak u EU .. znaci u 3 mjeseca smijes biti 90 dana , poslije odmaras kuci 6 mjeseci jel ??


Zanima me , jel ovi na granici kako oni to broje ???

Pa sad did mi je obolio od raka na plucima ,nazalost stari je vec iskoristio 3 mjeseca , a ja evo iskoristam , ali to se skoro saznalo ,tako da je did dobio 26.11 termin za operaciju ... pa sam ja mislio da li mogu ja da sad kreneem u BIH , znaci da ne iskoristim sve te 90 dana pa da odem tamo 25.11 opet u EU pred operaciju i budem 7 dana .. ?? Jer jebiga trebat ce da neko bude i uz dida gore ...



Nikako mi nije jasno, jel on vode tu evidenciju negdje oko tih dana , ili kako vec , sta da radim pomagajte ??
 
edo_benz je napisao(la):
3mjeseca u toku godine,rasporedi sebi ako hoces 2dana tamo 2ovamo :icon_biggrin:

ima jedan kolega svercer bude u aus njega sam pitao
mozes biti 2put po 3 mjeseca ali izmedju toga treba biti 3 mjeseca razmaka
on non stop ide gore dole
e sad ak je on slagao mene i ja lazem tebe :D
jbg on valjda zna ide stalno
 
Član
i ja koliko znam mozes da budes svakih 90 dana tamo, tj. 90 dana moras da odmoris ovamo pa onda mozes opet da ides tamo ;)
 
Član
Druze ja sam trenutno u svici i idem stalno al smijes bit tri mjeseca pa odmarat tri pa opet tri pa opet odmarat tri,ako zakasnis da izadjes na vrijeme platices kaznu nista vise naravno uz objasnjenje gdje si bio i tako to.kazne su ti odprilike za prekoraceni od 10 dana platices nekih 400 evra.

Sent from my HTC Sensation XL with Beats Audio X315e using Tapatalk 2
 
Član
To sve stoji ... ali me sad zanima da li bi ja mogao otici kuci na sedam dana pa se opet vratiti tj. dok ne iskoristim svih tih 90 dana ..


Znaci da odem sad 1. 11 kuci ostalo bi mi nekih 20 dana .. da li bi mogao onda opet 10.11. za SLO pa iskoristit tih 20 dana i onda u BIH i odmarat do sljedece ture ??
 
Član
badboy je napisao(la):
To sve stoji ... ali me sad zanima da li bi ja mogao otici kuci na sedam dana pa se opet vratiti tj. dok ne iskoristim svih tih 90 dana ..


Znaci da odem sad 1. 11 kuci ostalo bi mi nekih 20 dana .. da li bi mogao onda opet 10.11. za SLO pa iskoristit tih 20 dana i onda u BIH i odmarat do sljedece ture ??

Pa mozes,pod uslovom da nisi iskoristio ukupnu prvu turu od 90 dana;)
 
u prvih 6 mjeseci u jednoj kalendarskoj godini imas pravo biti 90 dana i u drugoj polovici isto tako(na tebi je kako ces to kombinovat)

znaci ako si otisao 01.01i vratis se kraj marta,moras cekat do 01.07 da bi mogao ponovo napustiti zemlju ;)
 
Top