Da li je uredu gasiti DPF ili NE

Da li je uredu gasiti DPF ili NE

Član
Pozdrav ekipa,

imam jednostavno pitanje, da li je uredu gasiti DPF ili ne ?
Kako to utiče generalno na automobil i kakva su vaša iskustva sa tim ? Ja imam golf 6 2.0TDI i posto je auto odrzavano u ovlastenom non stop, radio sam također nekakvu izmjenu softvera zbog onog skandala sa amerikancima i ispusnim gasovima bla bla, međutim nakon toga stalno imam nekakvih problema sa senzorima? Mjenjao sam 2 senzora, a inače jedan košta 250 maraka.. i problem nije nestao, nažalost čini mi se da je jedina normalna opcija u ovom momentu gašenje DPF softverski izbijanje pregrada fizički i vozdra, jer ovo nema smisla, stalno mjenjati senzore zaista nema smisla, ne kukam zbog para nego davati svako malo 300 maraka za nešto što ti ne možeš da osjetis da primjetis, jednostavno mi nema smisla, jer ja nemam problema s vožnjom niti vučom niti ičim, jednostavno zablinka i odeš na dijagnostiku tamo kazu rikno senzor temperature, ili rikno lambda senzor dpf zagađenja i slikaj se..
 
Super Moderator
Naravno da je uredu. Da si ugasio ustedio bi sebi i para i zivaca. Bolje za motor, bolje za novcanik. Potrosnja padne, auto lakse ide itd. Samo ne treba svakome davati da to radi. Treba to fino znati software-ski ugasiti. I nikako supalj lonac ostaviti kada se izbije dpf, nego da ide cijev kroz lonac, tako da odozdo sve izgleda orginal, a ustvari je protocno kako treba biti
 
Član
Generalno ni jedna ekološka restrikcija nije donijela ništa motoru , tako ni DPF , a bez njega će motor samo bolje prodisati.
Samo je važno da se softverski dio stručno odradi.
 
Član
Generalno ni jedna ekološka restrikcija nije donijela ništa motoru , tako ni DPF , a bez njega će motor samo bolje prodisati.
Samo je važno da se softverski dio stručno odradi.
Danas sam bio na konsultacijama u ovlaštenom, kažu ljudi ovako : Uredu je skinuti ga i to i jeste rješenje ali vjerovatno privremeno, kad kažem privremeno mislim na period od 1-2 godine nakon toga mogući su eventualni problemi ipak je to fabrički dio auta, neki tim ljudi je radio na tome da to sve uspostavi bla bla tako da vjerovatno nakon nekog perioda moguće je da se loše odrazi po automobil, e sad ne znam nikog ko voza duze sa iskljucenim dpf-om pa da mi kaze iz prve ruke, ugl haj budi pametan, al sve su prilike da cu ugasit govno pa nek onda crkava k u r c u i on i njegovi senzori..

I sto se tiče tog softverskog dijela, čuo sam da kod vas u Gradišci postoje vrsni majstori? Pa da se provozamo do Gradiške malo :)
 
Član
Čuj kod nas :D
Neće ništa crknut, veće su šanse da ćeš nekad u budućnosti imat problem na tehničkom zbog nezadovoljavanja eko-normi. Vjerovatno ne u bližoj budućnosti
 
Član
Naravno da je uredu. Da si ugasio ustedio bi sebi i para i zivaca. Bolje za motor, bolje za novcanik. Potrosnja padne, auto lakse ide itd. Samo ne treba svakome davati da to radi. Treba to fino znati software-ski ugasiti. I nikako supalj lonac ostaviti kada se izbije dpf, nego da ide cijev kroz lonac, tako da odozdo sve izgleda orginal, a ustvari je protocno kako treba biti
Kao što sam napisao i Djordu, danas sam bio na konsultacijama u ovlaštenom jer redovno održavam auto tamo i znam više i tu ekipu i sve, ugl kažu ljudi ovako : Uredu je skinuti ga i to i jeste rješenje ali vjerovatno privremeno, kad kažem privremeno mislim na period od 1-2 godine nakon toga mogući su eventualni problemi ipak je to fabrički dio auta, neki tim ljudi je radio na tome da to sve uspostavi bla bla tako da vjerovatno nakon nekog perioda moguće je da se loše odrazi po automobil, e sad ne znam nikog ko voza duze sa iskljucenim dpf-om pa da mi kaze iz prve ruke, ugl haj budi pametan, al sve su prilike da cu ugasit govno pa nek onda crkava k u r c u i on i njegovi senzori..

A druže kako misliš nikako supalj lonac ostaviti? Ako budem kod majstora nekog da mu to naglasim, ako ti nije frka mozes li mi malo poblize to objasniti :)
 
Član
Čuj kod nas :D
Neće ništa crknut, veće su šanse da ćeš nekad u budućnosti imat problem na tehničkom zbog nezadovoljavanja eko-normi. Vjerovatno ne u bližoj budućnosti
A eto bio u ponedeljak (7.9.2017 cini mi se) na tim izmjenama oko softvera zbog tog americkog skandala i laziranja oko ispuha gasova - jednostavno me zvali sa servisa da moram to doc odradit, i domalo kroz nekih 20 dana od tog prčkanja zbog tog jebenog američkog skandala prvi senzor ode i to neki lambda senzor i haj daj 270 maraka i 40 ruka, i haj uredu, prodjose nepune 3 sedmice opet greske senzor ispusnih gasova, odem u ovlasteni 243 da nije bio i opet 40 ruka i eto ga 500 samo na senzore u 10 dana, i evo ga danas opet blinka neki k u r a c i nes vjerovat opet neki senzor oko tih gasova, pa dokle vise brate :D :D

A nije da stedim auto, gdje god mogu vozim ga agresivno i barem jednom sedmicno napravim turu 70-80 kilometara otvorene ceste samo treca cetvrta, sto kazu da ga malo propušem :) I to sam radio iskljucivo zbog očuvanja tih zajebancija oko dpf-a da nebi se zapusavao jer ga ova kombinovana voznja dusi itd
 
Član
Danas sam bio na konsultacijama u ovlaštenom, kažu ljudi ovako : Uredu je skinuti ga i to i jeste rješenje ali vjerovatno privremeno, kad kažem privremeno mislim na period od 1-2 godine nakon toga mogući su eventualni problemi ipak je to fabrički dio auta, neki tim ljudi je radio na tome da to sve uspostavi bla bla tako da vjerovatno nakon nekog perioda moguće je da se loše odrazi po automobil, e sad ne znam nikog ko voza duze sa iskljucenim dpf-om pa da mi kaze iz prve ruke, ugl haj budi pametan, al sve su prilike da cu ugasit govno pa nek onda crkava k u r c u i on i njegovi senzori..

I sto se tiče tog softverskog dijela, čuo sam da kod vas u Gradišci postoje vrsni majstori? Pa da se provozamo do Gradiške malo :)
Ima Srđan -SM chip tuning
 
Super Moderator
Ma kakve probleme joj ja im suplje odavno gluplje nista nisam cuo. To te muntaju ne bi li nov dpf uzeo kod njih. Slobodno to skini i ugasi :)
 
Član
Sta oni kazu, kakve probleme bi mogao ocekivati za godinu ili dvije?
A eto probleme s elektronikom auta, kazu to su radili strucnjaci razvijali taj softver koji tako radi na tom automobilu i to je optimalno, e kada se uradi mapa koja ne prepoznaje šta je to DPF vremenom će to naškoditi elektronici automobila na kojem nije predviđeno da se koristi ta mapa.. e to kazu :)
 
Član
A Boze, pa vidis da te taj sad softvare ubija :D

Ne radi se mapa koja ne prepoznaje dpf nego mapa u kojoj stoji da je dpf savrseno cist, temperatura izduva ok, pritisak izduva ok..svi parametri vezani za dpf po ps-u je l'..i sto bi to naskodilo i u kom smislu..

Nego, gasi dpf i uzivaj u voznji bez lampica :D
 
Član
Čuj vremenom će naškodit elektronici? Jedan je tako počupao sve, kaže počelo mu škodit elektronici, nagriza je, šta li :D
 
Top