Da li da mijenjam mjenjac

Da li da mijenjam mjenjac

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Nexus je napisao(la):
hahaha,sa 1.3 170,jbg druze provali se ti,ja sa svojim 1.6b maksimalno 160 isao u petoj,ne moze vise da ga ebes,a to za mjenjac da ubacis,ne diraj nista.;)

ja sam sa kadettom isao 160 sa 1.3S

A ostali sto lika provaljujete malo uzmite knjigu ko ima i procitejte koliko je u kog motora max brzina
 
Član
mato19E je napisao(la):
ja sam nedavno ubacio u golfa 2 dizela mjenjac sa 5 brzina,isto govno kao sa 5,max. brzina mu ostala 150 km/h samo jest malo manja buka i potrosnja a ostalo ti je isto,i jos ce ti oslabit u 1 i 2 brzini

je li bas 5 ili 4 i E
 
Član
Faya_M5 je napisao(la):
edoze...to sto kazes za jednu brzinu vise u ubrzanju, nema nikakve veze...svako auto, 4. brzinom (ako ima 5) moze razvit maksimalnu brzinu, samo sto se s 5. rastereti i manje trosi...znaci 5. je samo za stednju...dakle, taj mjenjac sa 4 brzine isto ubrzava ko onaj s 5, samo sto onaj s 5 moze na kraju prebacit u 5. i manje ce mu trosit...max brzina ista, ubrzanje isto, potrosnja manja...pa nije dzaba bila skupa doplata mjenjac sa 5 brzina...

Potpis :cool:
 
Član
Anes_mo je napisao(la):
mato19E je napisao(la):
ja sam nedavno ubacio u golfa 2 dizela mjenjac sa 5 brzina,isto govno kao sa 5,max. brzina mu ostala 150 km/h samo jest malo manja buka i potrosnja a ostalo ti je isto,i jos ce ti oslabit u 1 i 2 brzini

je li bas 5 ili 4 i E
pa to je to, 4 i E ili ti ga Economic...
 
Član
Po meni je puno bolje da ubacis sa 5 brzina, rasteretit ces motor, manje opterecenje,a potrosnja se podrazumijeva...I jos nesto... Ako cesto putujes pa ga gulis u 4 vjerujem da ne mos ostat od buke, za te stvari sluzi 5 brzina... Mjenjac od 1.6 ili 1.8 ti ne pase na 1.3 Dakle trazi mjenjac od 1.3 sa novi motora sa 3 sarafa na poklopcu (koji takoder pase i za G3 1.4)
A kako dado kaze da ga nije mogao naci ispod 400 maca.. Onda se nije obratio na pravu adresu.. Jer se takvi mjenjaci sa 5 brzina 4 god unatrag daju za prilicno slicno cijenu od 150-250...
P.S Sada na stanju imaju 2x Na stanju po 200km
 
Član
joj koja sve lupetanja. Pa ne gleda se mjenjac na nacin: na 3000 idem 90 km/h u 5-toj... ccccccccc

Uzmes fabricke podatke i vidis odnose glavnog zupcanika i ostalih, pa skontas sta je krace a sta duze. Fino ti je odgovorio Error sta ti se moze nasarafit i sada znas sta treba da pogleda. Imas Service guide kod VW-ovaca pa procitaj odnose i sve ce ti biti jasno. Ne znam ih napamet, ali mozda neko zna i tako ce razjasnit ovu tematiku! ja nesto ne volim vw..
 
Super Moderator
Anes_mo je napisao(la):
Nexus je napisao(la):
hahaha,sa 1.3 170,jbg druze provali se ti,ja sa svojim 1.6b maksimalno 160 isao u petoj,ne moze vise da ga ebes,a to za mjenjac da ubacis,ne diraj nista.;)

ja sam sa kadettom isao 160 sa 1.3S

A ostali sto lika provaljujete malo uzmite knjigu ko ima i procitejte koliko je u kog motora max brzina

ah kadett je stroj... moj trener ima kadetta laze mu sat jedno 60-70 km/h tako da taj 1.3 nema sanse da ide 160 :lol: (osim ako je nizbrdo :lol:)
 
Član
zavisi sta hoces bolji start ili da manje trosi a meni je bolje licnoda na auto putu rasteretim motor nego da se dere 061248797 covjek ima mjenjacaq od 1,3 koliko hoces
 
Član
Anes_mo je napisao(la):
A ostali sto lika provaljujete malo uzmite knjigu ko ima i procitejte koliko je u kog motora max brzina

objasni mi onda jednu stvar...bmw e30 2,0i,cini mi se 95kW,tako nekako,po fabrickim podacima ne ide ni 200...197 ak se ne varam...ja sjedio u autu kad je isao 185 u cetvrtoj,prebaci momak u petu i zakuca na 240...toliko o fabrickim podacima...
 
Član
lov2xlr8 je napisao(la):
a u tog bmwa iz 80tih ne laze sat ni malo :)
gpsove kalibriraju prema bmwovim satovima :):icon_exclaim:

jarane ak laze 50kmh treba ga gurnut u rijeku onda...cajger na 120 mu je identican ko na touaregu...izmjereno,kad ga je kupio,isao bmw 120,i na touaregovom satu isto...e sad,ak i u touarega zna,onda se fino slikas radarom pa vidis koliko moze ic:lol:
samo kazem,da fabricki podaci nisu adekvatni,ja zinuo kad sam vidio da jedan bmw sa 130KS i jedan 1,9tdi sa 90 idu skoro isto(max)...kaze jaran ajmo probat:lol::lol:
 

MyX

Član
edoze je napisao(la):
lov2xlr8 je napisao(la):
a u tog bmwa iz 80tih ne laze sat ni malo :)
gpsove kalibriraju prema bmwovim satovima :):icon_exclaim:

jarane ak laze 50kmh treba ga gurnut u rijeku onda...cajger na 120 mu je identican ko na touaregu...izmjereno,kad ga je kupio,isao bmw 120,i na touaregovom satu isto...e sad,ak i u touarega zna,onda se fino slikas radarom pa vidis koliko moze ic:lol:
samo kazem,da fabricki podaci nisu adekvatni,ja zinuo kad sam vidio da jedan bmw sa 130KS i jedan 1,9tdi sa 90 idu skoro isto(max)...kaze jaran ajmo probat:lol::lol:

Al ga i ti lupetas!!! (bez uvrede)

Kakve veze KS imaju sa max. speed?? Mozes imati auto sa 2000 KS, a da ne ide preko 200 kmh..a mozes imati auto sa 200 KS, a da ide 250 kmh...
 
Član
edoze je napisao(la):
Anes_mo je napisao(la):
A ostali sto lika provaljujete malo uzmite knjigu ko ima i procitejte koliko je u kog motora max brzina

objasni mi onda jednu stvar...bmw e30 2,0i,cini mi se 95kW,tako nekako,po fabrickim podacima ne ide ni 200...197 ak se ne varam...ja sjedio u autu kad je isao 185 u cetvrtoj,prebaci momak u petu i zakuca na 240...toliko o fabrickim podacima...
I sta sad hoces reci, da fabrika ne zna koliko auto koje su razvili moze ici?...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top