Da li da mijenjam mjenjac

Da li da mijenjam mjenjac

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
:lol: Pozdrav svima! Nov sam na ovom forumu i imam jednu dilemu pa bih vas molio za vase komentare.

Naime, imam Golfa 2, 1.3 ccm, 91 godina 7 mj. Motor je kao sto znate 40 KW i ima 4 brzine. Ono sto me interesuje je da li bi bilo dobro da u ovu truljicu ubacim 5.-o brzinski mjenjac, kako bi bar malo manje trosio a bio bolji u startu. Ako da, onda od kog golfa bi bila najbolja varijanta. Mislim da li od 1.6 dizela od 40 KW ili 1.6 benzinca ili mozda od 1.8?

Veliki pozdrav svima!!!
 
Član
predstavi se ovdje: http://www.bhtuning.com/forumdisplay.php?fid=4
pa onda moremo pricat....;)

a zar taj golf nema reli brzinu??:lol:
 
Član
Nisam siguran drug na koju si "reli brzinu" mislio. Jel mozda to da bi trebao ide ko metak, ili... Pre par godina je sam na auto putu razvio 170km/h, al motor se dereeeeeeeeee... fali mu peta, a sto tek trosiiiiiiiiii...! Pa stoga ovo pitanje za vas.
 
Član
pa sigurno ide bolje u startu sa 4 brzine. može se više rastezat, ma nediraj
hehehehheeh
 
Igor_ je napisao(la):
Nisam siguran drug na koju si "reli brzinu" mislio. Jel mozda to da bi trebao ide ko metak, ili... Pre par godina je sam na auto putu razvio 170km/h, al motor se dereeeeeeeeee... fali mu peta, a sto tek trosiiiiiiiiii...! Pa stoga ovo pitanje za vas.
jesi se ti dobro umijo to jutro ili da ti nije pokvaren mjerac brzine....ja sa starim svojim autom golf 2 1.6 D razvio max 150 u petoj brzini pun gas...e sad moze bit da je i kod mene sta oslo al ce prije bit da je kod tebe :D
sto se tice mjenjaca nisam strucan :icon_biggrin: al da sam na tvom mjestu ne bi ga mjenjao nema hajra od toga
 
Član
ma nemoj nista dirat
prvo je pitanje hoce li moc stat,vjerovatno nije sve isto,moraces mijenjat neke stvari vjerovatno
nisam bas expert,tj. gotovo nikako se ne razumijem,al ak su mu stavili 4 brzine nek stoje brate:)
a to sto mislis da ce ic bolje u startu,i nece bas,jer ti uvijek imas jednu promjenu brzine manje,a ona oduzima vrijeme...ima i moja mati pola keca,1,1,37kW,4 brzine + reli,sto rekose,hehehe, i ide brate,sta ce ti bolje...ja ga ljustrio 130 i poce se trest,al je 100 u trecoj isao...sreca pa nemam obrtomjer,da vidim kako kazaljka stoji u crvenom
hehehe
 
Član
edoze...to sto kazes za jednu brzinu vise u ubrzanju, nema nikakve veze...svako auto, 4. brzinom (ako ima 5) moze razvit maksimalnu brzinu, samo sto se s 5. rastereti i manje trosi...znaci 5. je samo za stednju...dakle, taj mjenjac sa 4 brzine isto ubrzava ko onaj s 5, samo sto onaj s 5 moze na kraju prebacit u 5. i manje ce mu trosit...max brzina ista, ubrzanje isto, potrosnja manja...pa nije dzaba bila skupa doplata mjenjac sa 5 brzina...
 
Član
ja sam nedavno ubacio u golfa 2 dizela mjenjac sa 5 brzina,isto govno kao sa 5,max. brzina mu ostala 150 km/h samo jest malo manja buka i potrosnja a ostalo ti je isto,i jos ce ti oslabit u 1 i 2 brzini
 
Legend
hahaha,sa 1.3 170,jbg druze provali se ti,ja sa svojim 1.6b maksimalno 160 isao u petoj,ne moze vise da ga ebes,a to za mjenjac da ubacis,ne diraj nista.;)
 
kod mene je moj golf 1.3 motor iste snage kao i kod tebe vozim ga već 4 godine i mogu ruku u vatru stavit da taj motor na bilo kojim felgama koje sam ja imo znači i na 14 kama i na 16 kama nemože više od 150 i to nekako jedva ja sam na pisti razvuko koliko je moglo znači golf 2 1.3 nemože preko 145 maks 150 nizastranu haha pa nek priča tko šta hoće tko nevjeruje nek vidi i dođe koliko je to lijeno a kod mene je auto očuvano i ne troši puno zato nema šanse da si vozio 170 a mjenjač ti nepaše ni od čega drugo već samo od trineske sa 5 brzina ja sam sebi tražio a ako nađeš mjenjač za 1.3 s pet brzina neda ga niko ispod 400 km ja obišo grude i sve mostarske otpade nigdje nema i ako ima dođe oko 400 do 450 km tako da to zaboravi
 
Član
Faya_M5 je napisao(la):
edoze...to sto kazes za jednu brzinu vise u ubrzanju, nema nikakve veze...svako auto, 4. brzinom (ako ima 5) moze razvit maksimalnu brzinu, samo sto se s 5. rastereti i manje trosi...znaci 5. je samo za stednju...dakle, taj mjenjac sa 4 brzine isto ubrzava ko onaj s 5, samo sto onaj s 5 moze na kraju prebacit u 5. i manje ce mu trosit...max brzina ista, ubrzanje isto, potrosnja manja...pa nije dzaba bila skupa doplata mjenjac sa 5 brzina...

u mene dzip moze oko 150 po fabrickim podacima,kako ce razvit istu brzinu kad mi na 100 ide na 3000+ obrtaja u cetvrtoj a u petoj na 2500+...kak ce razvit maximalnu brzinu ako mu obrtaji na nekih 130-135kmh dodju u crveno,do blokade:icon_question:presaltam u petu i obrtaji se spuste i imam jos prostora za brzinu...ovo je isprobano jer sam ga ja tako vozio,isao oko 130 u cetvrtoj i vec zalazi u crveno i onda peta i nabio oko 140,nisam smio vise,kisa padala,zadnja vuca,noc,grbava cesta...al je mogao izvuci obecanih 150:lol::lol::lol::lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top