da li ce mi odgovarati konfiguracija???

da li ce mi odgovarati konfiguracija???

evo dodao sam RAM plocicu od 512 MB na ove dvije od 256 i sad pise da imam 0,99 GB RAM-a(radi brze koliko sam primjetio) i sirina sabirnice mi se promjenila sa 128 bit na 64 bit (sta to znaci) :icon_rolleyes:

hard disk je PATA,stavljao sam ali mi izbaci ovako:
EWty.jpg

jel to znaci da mi ne odgovara :icon_rolleyes:

a graficku cu za koji dan probati...
 
Član
BMW 316i 90god je napisao(la):
I mene zanima razlika izmedju 128 bit i 64 bita kod rama :icon_question:

kazu da ne postoji 128 bitni ram nego da je to samo marketing i da naprave bolju prodaju rama. Taj ram koji ti dobijes kao 128 bitni moze slobodno da se ubode u slot koji je kao fabricki pravljen za 64 bitni ram.. Uglavnom da se ne zamaras bezveze nema razlike izmedju 128 bitnog i 64 bitnog rama . Glasno ti je da gledas na koliko MHZ radi taj ram . Racunaj da sto ti je vise MHZ brze ram radi i brzi ti je protok podataka.
 
Član
Promjenila se vjerovatno zato što možda novi RAM ima toliku sabirnicu, ali nemoj puno obraćati pažnju na to. Što se tiče hard diska, vjerovatno ti se poremetio boot redoslijed u Bios-u. Spoji taj disk, i uđu u Bios pa podesi da ti je primarni tvoj disk koji sada imaš i da boot-uje sa njega. Pretpostavljam da ti drug nije formatirao taj disk, pa sada računar pokušava da pokrene Windows sa njegovog diska, a to ne može jer se radi o drugoj mašini, nisu isti driveri, itd.
 
mara- je napisao(la):
Promjenila se vjerovatno zato što možda novi RAM ima toliku sabirnicu, ali nemoj puno obraćati pažnju na to. Što se tiče hard diska, vjerovatno ti se poremetio boot redoslijed u Bios-u. Spoji taj disk, i uđu u Bios pa podesi da ti je primarni tvoj disk koji sada imaš i da boot-uje sa njega. Pretpostavljam da ti drug nije formatirao taj disk, pa sada računar pokušava da pokrene Windows sa njegovog diska, a to ne može jer se radi o drugoj mašini, nisu isti driveri, itd.

RAm ke ok,sigurno je brzi,koliko toliko ;) ali ja sam iskljucio svoj hard disk i stavio njegov kad sam probavao,zar se moze kombinovat da ostane i ovaj moj stari :icon_question: onda trebam kupit prikljucke,nemam na sto njegov spojit :D
 
Član
Pa mogu oba, ali tvoj disk mora ostati primarni, dakle kad bi htio samo njegov da probaš, morao bi podići ponovo Windows na njega. Matična bi trebala da ima prostora za još jedan kabal za hard disk, bar piše na netu da ima za 2 kabla.
 
rijesio sam i hard disk,na osnovu videa koji cu postaviti ovdje ako kome bude trebalo...treba obratiti paznju na 2:10 min. videa,kad objasnjava kako treba postavit plastiku na starom,a gdje na novom hard disku :cool:

<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/BvvM2Ao4Jpk" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
 
Član
To se zove jumper i određuje koji je master a koji slave disk. Kod sata diskova toga više nema.
 
Top