Curi ulje u Polu, 87 godište

Curi ulje u Polu, 87 godište

Pozdrav, provjerio sam ulje za motor i nije bilo ništa u njemu, kupios 10W-40 od 5 litara i usuo svih 5 litara. Upalio auto i primjetio sam da curi ulje. Da li može biti da je nausto previše ulja pa izbacuje višak ili je ipak neki problem, da pušta negdje ? Btw. novi sam na forumu i ovo mi je prvo auto.
U pitanju je Polo, 87 godište, Benzin, 1.0, 35 kw !!
 
Član
Ako nije bilo u autu nikako ulja. Zao mi je ali moras raditi generalku motora. Ako si usuo previse ulja od maxa zao mi je ali moras opet raditi generalku ili traziti drugi motor
 
Član
Ako ti je motor radio bez ulja. Istrosili su ti se razni pokretni dijelovi unutar motora. Ulje vrsi njihovu lubrikaciju. Takodjer ne smijes nasuti ni previse ulje, jer je to sve pod pritiskom, a visak pritiska mora da izadje negdje, da probije nesto.
-Ako si ti radio mali servis, pa ti curi ulje. To je druga stvar.
-Prvo pronadji odakle curi.
 
Ako ti je motor radio bez ulja. Istrosili su ti se razni pokretni dijelovi unutar motora. Ulje vrsi njihovu lubrikaciju. Takodjer ne smijes nasuti ni previse ulje, jer je to sve pod pritiskom, a visak pritiska mora da izadje negdje, da probije nesto.
-Ako si ti radio mali servis, pa ti curi ulje. To je druga stvar.
-Prvo pronadji odakle curi.

U slucaju da je neki kvar na njemu, da li ce ono neprestano curiti dok ne istekne svo ulje, a ako ima viska da li ce iscuriti samo visak i onda ce prestat ?
 
Član
Ako nije bilo u autu nikako ulja. Zao mi je ali moras raditi generalku motora. Ako si usuo previse ulja od maxa zao mi je ali moras opet raditi generalku ili traziti drugi motor
Ne dovodi čovjeka u zabludu, ako je “dosuo“ 5l ulja, a curi, malo je dosuo. Treba dosuti još 5 da propiša i tad je sve OK, ovako je polovično obavio posao.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Ne dovodi čovjeka u zabludu, ako je “dosuo“ 5l ulja, a curi, malo je dosuo. Treba dosuti još 5 da propiša i tad je sve OK, ovako je polovično obavio posao.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Hahaha ovo mjene podsjeca na mog oca. Dosipao ti on ulje u mjenjac, i sipa on sipa. Jedan kanister, drugi krenuo. Pita se on : A šta je ovo, sve stade. Ja se sagnem hahaha imam sta da vidim. Ja oplakao od smijeha
 
Jebat ga pajdo ti zajeba I babu I selo s ovim uljem,probaj nasut litar atf-a na pun rezervar da ocisti visak ulja iz motora :)
 
Top