Curi ulje... SOS :)

Curi ulje... SOS :)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Div

Član
E ovako ljudi imam mali problem (nadam se da je mali) i mozda mi mozete pomoci. Naime od neki dan nakon ove zimare mi se desilo to da kad upalim auto (u pitanju GOLF 2 gti) iznad uljnog filtera mi ulje pocne curit, imam sliku da vam objasnim o cemu je tacno rijec. Unaprijed hvala nadam se da nije velik problem...

P.S. promjenio sam uljni filter jer sam mislio da se zacepio ali problem isti...

 
Član
Jel ti mjesa ulje i vodu? Tu ima vise mogucnosti, da ti curi na spoju kucista filtera sa blokom, na spoju kucista i hladnjaka ulja i na spoju filtera i hladnjaka. Ako je pukao hladnjak onda bi ti mjesao ulje i vodu.
 

IGY

Član
i ja sam imao isti problem kod sebe na getaci
gumica koja dodze izmedzu filtera i gore navoja gdje se navrce filter se potrosila
gumica kosta 5 KM zamjena ako sam mjenjas nista,
zamjeni sto prije iscurice ti uskoro svo ulje
 
Član
Operi motor i vidi tacno gdije ti curi!!!
Moze biti da ti se sliva sa tih prekidaca od pritiska ulja ili dole na gumicu!!
Prekidaci kostaju oko 10-tak maraka a gumica jos jeftinije!!!
 

Div

Član
e ljudi fala vam na ovom, ja mislim da je igy u pravu sto se te gumice tiche, jer tacno na onom krugu bali, a sto se tiche auta eno ga u garazi ne micem dok to ne popravim, da sta jos ne zajebem...

@syncro ja mislim da nije nista osteceno, samo da je ta gumica u pitanju, u svakom slucaju javim vam sta je tacno bilo, svakako cu ga odvuc kod majstora, thx
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top