Curi Negdje..

Curi Negdje..

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Hladnjak me malo zeza...elem curi nedje al ocigledno skroz malo i sitno da se odma ispari il ko zna gdje ode...stavljali su kartone zajebancije..radio satima al ne mogu da vide gdje i zasto...i nakon neke kilometraze lampica se upali za hladnjak da fali vode...i valja dosipat...da vucem majstoru nema ga postenog kod nas skinut ce citav hladnjak zamjenit ce ga i ko zna sta ce uradit...a nevjerujem da ce napravit...elem rekose mi ima ta tecnost za hladnjak...naspes i ona popuni te eventualne rupice...zanima me jel ko to probo i jel ucinkovito???


Hvala.
 
Član
nodiash je napisao(la):
Hladnjak me malo zeza...elem curi nedje al ocigledno skroz malo i sitno da se odma ispari il ko zna gdje ode...stavljali su kartone zajebancije..radio satima al ne mogu da vide gdje i zasto...i nakon neke kilometraze lampica se upali za hladnjak da fali vode...i valja dosipat...da vucem majstoru nema ga postenog kod nas skinut ce citav hladnjak zamjenit ce ga i ko zna sta ce uradit...a nevjerujem da ce napravit...elem rekose mi ima ta tecnost za hladnjak...naspes i ona popuni te eventualne rupice...zanima me jel ko to probo i jel ucinkovito???


Hvala.
nemoj eto molim te stavljat ona govna napravices sam o belaj sebi zacepices sta drugo npr dihtung glave
moj ti je savijet ja naprimjer kad imam takav kvar imam specijalan alat koji se stavi na bocu od vode i naduva se kompletan sistem na odgovarajuci pritisak i na tom aparatu ima jedan satic i gleda se dali ce skala opadati i ako opada tek tad se gleda gdje voda curi i nikako drugacije nemozes skontat gdje ti voda curi jer kako se auto hladi tako se materijal skuplja i pritisak u sistemu opada
 
Član
bmw e46 2000 godina....316 1.9 motor

Zerr je napisao(la):
nodiash je napisao(la):
Hladnjak me malo zeza...elem curi nedje al ocigledno skroz malo i sitno da se odma ispari il ko zna gdje ode...stavljali su kartone zajebancije..radio satima al ne mogu da vide gdje i zasto...i nakon neke kilometraze lampica se upali za hladnjak da fali vode...i valja dosipat...da vucem majstoru nema ga postenog kod nas skinut ce citav hladnjak zamjenit ce ga i ko zna sta ce uradit...a nevjerujem da ce napravit...elem rekose mi ima ta tecnost za hladnjak...naspes i ona popuni te eventualne rupice...zanima me jel ko to probo i jel ucinkovito???


Hvala.
nemoj eto molim te stavljat ona govna napravices sam o belaj sebi zacepices sta drugo npr dihtung glave
moj ti je savijet ja naprimjer kad imam takav kvar imam specijalan alat koji se stavi na bocu od vode i naduva se kompletan sistem na odgovarajuci pritisak i na tom aparatu ima jedan satic i gleda se dali ce skala opadati i ako opada tek tad se gleda gdje voda curi i nikako drugacije nemozes skontat gdje ti voda curi jer kako se auto hladi tako se materijal skuplja i pritisak u sistemu opada

pa najgore je sto ja nemam kome ga odvuci da to ispita...vjerovo il ne nema postenog majstora kod nas...kome god da sam ga do sad odvuko nesto je usro prije nego sto je bilo sta dobro napravio...
 
Član
Net me zajebaje pa nemogu slike postati, u glavnom pokusaj sam ili kod nekog sa alatom da pogledas sve spojeve gdje se kace crijeva na motor... trebala bi biti od plastike i ako jesu preporuca se svaki plasticni spoj mijenjati nakon 5 godina rada ... tesko se na njima vidi da curi jer procuri sa donje strane i spusta se skoro neprimjetno niz blok motora... to ti treba ono ogledalce "kao kod zubara" da vidis sa donje strane tih spojeva. Imas i jedan sa prednje strane u njemu ti dodje termostat a kako je pumpa u blizini on dosta cesto prvi pusti, ili bas dihtung na vodenoj pumpi...

Svi plasticni spojevi su kod Tomica nekih 70KM + ovaj za termostat jer je u jednom komadu 100KM + vodena ne znam tocno koliko je... mozes naci i zamjensku pumpu, i zamjenski termostat samo gledaj da je made in Dojcland majka BMWa i kvaliteta nije upitna a cijenom ces dobro proci..
 
Član
to cu ipak morat odvuci nekom da pogleda...elem nisam u Bosni elem ja ti oko toga slabo sta znam...a sto se tice tomica to je ok bar sto cijena tice....skoro su mi poslali iz Mostara crijevo sto ide od hladnjaka do motora sa dostavom 68km...kod nas ovde ti "majstori" o kome pricam su trazili 200-215km...
 
Član
Provjeri exp posudu, mene u fabiji ona zaklala bila prvi put, na dnu bila napukla blizu povratne cijevi....pogle jel i kod tebe slucaj...
 
Član
gledo sam nju i nista nisam uspio skuzit...a i nema puno prostora da se manevrise pa da se ko cojk zagleda...morat ce nekom majstoru da se skine pa da se kuzne onda kako treba...
 
Član
Da zaboravio sam, i expanzionu posudu pregledati, pogotovo na mjestu gdje ide level cooling senzor...

ali kako kazes odvezi nekom ko ima alat, jer treba skidati i zastitnu plastiku i sve lijepo pregledati.. majstori su cudo jedno, koje cijene imaju..

http://bmwfans.info/original/ to je OEM stranica BMW & Mini pa pogledaj i orjentisi se za cijene ne odstupaju puno... a odnose se iskljucivo na orginal dijelove
 
Član
Evo bas sad organizujem nekog majstora da to pogleda da vidim kako sta...pa kad on to pogleda i kaze sta je kako je onda cu se bavit oko tih nekih dijelova ako bude potrebno...u svakom slucaju hvala za pomoc...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top