Čudno ponašanje vozila Astra G

Čudno ponašanje vozila Astra G

Član
Pozdrav raja kolege,

Vozim opela astru g 99 godište dizel i imama jedan čudan problem koji mi se nikada nije desio a isti automobil vozam već 9 godinu, tj dešava mi se ponekad da kada ne znam koji je uzročnik toga al to mi se dešava jednio kada dajem žmigavac da bukvalno na instrument tabli sve zaledi i obrtaji i brzina količina goriva spadne na 0 i temp na 0 i tada mi žmigavci ne rade ostalo sve ok i svjetla,klima,brisači, i onda se nakon nekog vremena opet vrati u normalu.

Šta raditi i ko od forumaša ima dijagnostiku da ne dajem onima u F1 20KM.

Lp
 
Alternator 99,9% :icon_smile: i kada se to desava preporucuje se da se auto sto manje vozi tj da se odma odvuce maistoru
 
Tesko da je akomulator jer se desava u voznji ali eto probaj , logicno je da ga ne puni i onda auto potrosi akomulator i onda i on ode u ***** tj bit ce ti prazan sigurno , jel ti i servo postane tezi ?
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
Tesko da je akomulator jer se desava u voznji ali eto probaj , logicno je da ga ne puni i onda auto potrosi akomulator i onda i on ode u ku*ac tj bit ce ti prazan sigurno , jel ti i servo postane tezi ?

Ma ne sve radi normalno samo kada dam žmigavac mi se to dešava nikada mi se još nije desilo da nisam koristio ručicu žmigavca a da zaledi sve...

Stvarno sam ono u čudu pa ćemo čak provjeriti i ovu ručicu da nije i to....
 
Evo ti ista dijagnostika kod vise ljudi , pokusaj se naci u tekstu ali mislim da imate iste simptome samo sto su mozda kod tebe sekundu blazi , i svaki put kad bi se nekom slicno desilo ustanovljeno je da je alternator u vise slucajeva regler

Vozimo se iz djurdjevca za zagreb. dosli na autocestu, stisnem po gasu da prodjem trojicu u koloni, kad vidim upalila se abs lampica na jednu sekundu, i ugasila. nakon toga, kao da nestaje komplet struje na cetvrtinu sekunde (sve kazaljka na tahometru padaju na 0 i vracaju se u prvobitno stanje, brzina kretanja je tad bila oko 90-100 kmh). Nakon toga pali se lampica od akumulatora i ne prestaje svjetliti.. nesto kasnije, sam skuzio da je servo kompletno crknuo. znaci i nakon gasenja i paljenja auta, servo ne radi, a lampica od akumulatora svjetli. auto ne daje nikakve znakove koji bi dali naslutiti da fali struje, sve ostalo radi najnormalnije.
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
Evo ti ista dijagnostika kod vise ljudi , pokusaj se naci u tekstu ali mislim da imate iste simptome samo sto su mozda kod tebe sekundu blazi , i svaki put kad bi se nekom slicno desilo ustanovljeno je da je alternator u vise slucajeva regler

Vozimo se iz djurdjevca za zagreb. dosli na autocestu, stisnem po gasu da prodjem trojicu u koloni, kad vidim upalila se abs lampica na jednu sekundu, i ugasila. nakon toga, kao da nestaje komplet struje na cetvrtinu sekunde (sve kazaljka na tahometru padaju na 0 i vracaju se u prvobitno stanje, brzina kretanja je tad bila oko 90-100 kmh). Nakon toga pali se lampica od akumulatora i ne prestaje svjetliti.. nesto kasnije, sam skuzio da je servo kompletno crknuo. znaci i nakon gasenja i paljenja auta, servo ne radi, a lampica od akumulatora svjetli. auto ne daje nikakve znakove koji bi dali naslutiti da fali struje, sve ostalo radi najnormalnije.


Dešavalo mi se ovo puko mu remen :icon_sad: meni je prema moru prošle godine, tako da nema kvara na opelu da mi se nije desio a ovo mi je što bi rekli PRVI PUT :icon_smile:
 
Njemu nije puko remen nego je bio regler i napravio je , probaj ispitaj otidji u vesprom oni ce ti djaba onom spravom izmjeriti i stanje akomulatora i da li ti alternator uredno puni , ako ne znas gdje vesprom on ti je kod robota u hrasnom na pocetku one ceste sto vodi za bosmal
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
Njemu nije puko remen nego je bio regler i napravio je , probaj ispitaj otidji u vesprom oni ce ti djaba onom spravom izmjeriti i stanje akomulatora i da li ti alternator uredno puni , ako ne znas gdje vesprom on ti je kod robota u hrasnom na pocetku one ceste sto vodi za bosmal

Znam druže hvala na info otići ću večeras usput mi je jbg pa ćemo krenuti od toga.... kakav je neki majstor Munja na sedreniku....
 
Član
punjenje te zeza, a inace kod astre je elktricni servo ja je kod tih momaka stalo punjene i samim tim i servo je blokiran
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
punjenje te zeza, a inace kod astre je elktricni servo ja je kod tih momaka stalo punjene i samim tim i servo je blokiran

Ja nemam problema sa servom samo sto mi instrument tabla zaledi i nemogu da koristim žmigavce dok se ne "odledi" sam od sebe, sinoć sam otišao do vesproma al nisu mogli da mi izvrše provjeru imali su puno posla :icon_sad: al uglavnom auto je danas kod njih pa ćemo to provjeriti..
 
Član
ne mora znaciti da je do alternatora ni do aku-a, imao sam slican problem, nesto mi je izvlacilo struju,totalno slabo punjenje i znala se u toku voznje ugasiti, tebi je mozda dobar akumulator pa da je odrzava da se ne ugasi (zadnji izdisaji), desavalo mi se da u toku voznje samo padnu kazaljke na satu i ugasi se auto il pocne štucat pa se ugasi...
otisao na dijagnostiku, pregledali, kvar je koštao "daj kol'ko daš" , spojevi na kablovima oslabili, nisu bili dobro pricvrsceni, stegli momci i od tad vise nikad takvog problema :)
 
Član
Shelby je napisao(la):
ne mora znaciti da je do alternatora ni do aku-a, imao sam slican problem, nesto mi je izvlacilo struju,totalno slabo punjenje i znala se u toku voznje ugasiti, tebi je mozda dobar akumulator pa da je odrzava da se ne ugasi (zadnji izdisaji), desavalo mi se da u toku voznje samo padnu kazaljke na satu i ugasi se auto il pocne štucat pa se ugasi...
otisao na dijagnostiku, pregledali, kvar je koštao "daj kol'ko daš" , spojevi na kablovima oslabili, nisu bili dobro pricvrsceni, stegli momci i od tad vise nikad takvog problema :)

Ista situacija druže otišao jučer kod majstora na dijagnostiku i uglavnom je riješeno za 20KM, kablovi očišćeni od prljavštine i vraćeno sve na svoje mjesto i radi kao "sat" :)....

Hvala svima na pomoći uglavnom riješeno

LOCK...
 
Top