Cudne vibracije na volanu

Cudne vibracije na volanu

Pozdrav raja.. imam jedno pitanje pa ako mi mozete pomoci bilo bi super... naime mijenjao sam prednje amortizere na audiju, kupio nove... usput provjerene kugle, seleni, krajnice, raznorazne gumice... i krajnice su pri kraju tj. nisu jos pocele kuckati pa cu ih zamijenuti kad bude ljepse vrijeme... naime sve ovo govorim da mozete zakljuciti sta bi moglo stvarati cudan osjecaj na volanu dok vozim, kao neke blage vibracije... na pravcu manje samo dok motam, nema onog jednolikog motanja nego kao u blagim vibracijama mota... prije zamjene amortizera toga nije bilo... sta bi moglo biti problem, diskovi, disk plocice :icon_question: na njih sumnjam ali mi cudno da se to odjednom pocelo desavati :icon_question: sta bi mogao jos biti problem, letvu volana bi iskljucio jer servo funkcionise kako treba....
 
Buldog je napisao(la):
Jesi spuru radio, ili da nije do guma, probaj balansirati.

Aiiii vidis spure se nisam sjetio, nju sam kontao raditi kad krajnice zamijenim kao kontrolu ali mi ni na kraj pameti da bi ona mogla stvarati ove vibracije... ma 100% spura, uradice je zajedno sa zamjenom krajnica i nadam se da ce biti sve OK... hvala ti puno na odgovoru ;)

Forare je napisao(la):
ima li dovoljno ulja u boci za servo??

ulje u servo boci je na max, najvjerovatnije da je spura u pitanju ;)
 
Član
onda je najvjerovatnije do spure znam kad sam ja mjenjao amortizere nije mi nagib tockova bio kako treba.. ;)
 
Član
U mene se čuje kada u mjestu motam, otišli su mi ležajevi iznad šolja, kada motam opruge stvaraju trenje i u jednom momentu popuste i čuje se taj zvuk kao da "melje"
 
ervin_86 je napisao(la):
Jesi provjerio aksijalne ležajeve kad si mijenjao amortizere?

jesam, aksijalne sam mijenjao prije 3-4 mjeseca jer sam mislio da mi onu lupkaju ali se ispostavilo da su amortizeri i evo sad i njih zamijenim.. vjerovatno se sad malo spura poremetila kad sam stavio nove amortizere, tj. sad kad se nastima bice gdje treba biti... zamijenucu jos i krajnice i trebalo bi biti OK... znaci samo na volanu osjetim blage vibracije, ne i na autu...

zlajaaa je napisao(la):
U mene se čuje kada u mjestu motam, otišli su mi ležajevi iznad šolja, kada motam opruge stvaraju trenje i u jednom momentu popuste i čuje se taj zvuk kao da "melje"

u mene nema nikakvih zvukova ni lupkanja pri motanju i voznji, nista znaci... vazda neki qrac mora je*vati :D
 
Član
Jedno samo pitanje,kako možeš voziti s onakvom obrvom?Vidim,ulažeš u auto,za svaku pohvalu je to,samo me zanima kako te ne bode u oči ono.Nemoj ništa pogrešno shvatiti ;)
 
wade_ je napisao(la):
Jedno samo pitanje,kako možeš voziti s onakvom obrvom?Vidim,ulažeš u auto,za svaku pohvalu je to,samo me zanima kako te ne bode u oči ono.Nemoj ništa pogrešno shvatiti ;)

ma drug, doci ce i to na red... vjeruj mi sve se kanim ali jbg em je majstor zauzet ili ja nebudem pri parama.. a hocu da to uradim kvalitetno a ne da za par mjeseci opet probije hrdja... bila je tu i zamjena motora, sredjivanje trapova, ovjesa, farovi, razne sitnice plastike itd. jbg nemogu sve pare davati za njega ali se trudim da bude sto bolji... nekome ovaj moj problem sa blagim vibracijama nebi smetao ali meni smeta i to hocu da popravim pa cu pregledati spuru i zamijenuti krajnice.. dobra ona tvoja astra, komsija mi ima istu samo je kod njega u losijem stanju, njemu svejedno :D
 
Član
A za pitanje trapa,znaš gdje ga trebaš odvesti,šta god bilo za trap,kod Belog i rahat si. A znam,slična situacija,da trošim na sebe koliko i na auto,ne znam stvarno šta bi bilo. A Astrom sam prezadovoljan,uz kvalitetno održavanje,mali 1.6 motor izdrži svašta :D
 
Član
Ovo može lako biti i do servo pumpe.
Da li uvijek vibrira i da li vibrira brzo, ili kao da svako malo neko cimne volan.

Ako je ovo drugo, i ako nije u svakoj krivini, i ako nije uvijek iste brzine, već bukvalno kao da ti neko dirne volan i malo cimne, onda je servo pumpa.
 
Spuru svakao trebas raditi jer zamjenom amortizera si poremetio nagib tockova...jedino ako se majstoru nije posrecilo da ''ubode'' :)
ako budes isao kod Belog (ja ga znam kao Mehu) pozdravi ga od Aldina
 
Spuru svakao trebas raditi jer zamjenom amortizera si poremetio nagib tockova...jedino ako se majstoru nije posrecilo da ''ubode'' :)
ako budes isao kod Belog (ja ga znam kao Mehu) pozdravi ga od Aldina
 
Član
AldinShpura je napisao(la):
Spuru svakao trebas raditi jer zamjenom amortizera si poremetio nagib tockova...jedino ako se majstoru nije posrecilo da ''ubode'' :)
ako budes isao kod Belog (ja ga znam kao Mehu) pozdravi ga od Aldina

Pozdravim ga ja kad ga vidim,a redovno ga viđam. Ljudina je ;) Još da ne voza golfa dizela :D
 
Top