cudne oznake u saobracajnoj???

cudne oznake u saobracajnoj???

narode...
prije par dana sam zamjenio auto (opel kadett E za Peugeot 309)...
odvezao sam ga do majstora posto nije registrovan da ga malo sredim radi tehnickog.....
i sinoc slucajno pogledam u saobracajnu......
i pise
vrsta vozila - putnicki automobil
Marka vozila - Peugeot
Tip vozila - F 10 A

Ovo zadnje me buni... zar ne bi trebalo da pise 309 ???
Na ovoj saobracajnoj je registrovan od 2007. mislim da nebi trebalo da imam problema.... (broj sasije je isti kao i na autu).... ali ipak mi nije jasna ova oznaka......
 

JD.

Član
nije to nikakva greska, vecina auta ima svoje ime modela koje se razlikuje od samog imena auta ;)
 
ma nije mi frka.... nego nikad do sad nisam naletio na takvo nesto......
doduse nisam ni zagledao.... mozda je i pisalo drugacije...... :)
 
Član
kad budes registrovao vadit ces novu saobracajnu.
ja sam isto morao radi greske policije jer nije ispravno bila upisana marka vozila.

pisalo samo fiat i i tip 176. radi ovoga 176 morao dati jos 100KM da bi upisali punto.
 
Remblender je napisao(la):
ma savakako vadim novu jer ova je stara bez vlasnicke...... a naglasit cu im to da pogledaju....

sta ces naglasavati ne brukaj se :lol:

vrsta vozila - putnicki automobil
Marka vozila - Peugeot
Tip vozila - F 10 A

upravo tako to je tip vozila,, pogledaj broj šasije na početku ti je par slova pa onda idu brojevi na pocetku u broju šasije moraš imati tu kombinaciju F10A i to je oznaka za taj tip vozila..
a 309 je Model vozila... u starim saobracajnim je ispisivano bezveze kako je ko u mupu kucao, i zavisno od stranih papira s kojih je prepisivao.. xD

sad ce ti u novoj pisati i Tip i Model
F 10 A
309
 
Član
kod mene je takodje u siframa,cini mi se nesto AAA i neki brojevi, ali ja sam primjetio da sada u saobracajnoj nema mase vozila,i jos nekih stvari koje su na onoj drugoj stranici,ne znam sad napamet
prije je bilo i to
 
Nije to nikakva greska, koliko me sjecanje drzi dok mi je stara vozala pug-a 205, pisalo je u saobracajnoj Peugeot 20 C, to je valja kodni naziv, isto ko sto je npr. kodna oznaka sasije mog civica EC8.
 
Top