Cudna prometna nesreca u Livnu

Cudna prometna nesreca u Livnu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ima i logike, ali i nelogike istovremeno, al et. najbolje rjesenje, krknut taj STOP i onda je sve po PS-u...
 
Član
prometnaraskrsnicailustracija.jpg


Ma nidje veze, kako je vozilo 1 krivo kad fino pise "dok je vozilo broj dva (2) izlazilo na "glavnu cestu" iz smjera parkinga" ??? Sto znaci ako nema nikakvog znaka ni za vozilo 1 ni 2, vozilo 1 ima pravo prvenstva prolaza jer se vec krece po glavnoj cesti i ne skrece.

Pa jebo... ispada ako se nadjes u ovakvoj situaciji da moras pretpostaviti, biti vidovnjak da li ima znak ili nema na putu koji se ukljucuje.

Jednostavno sto emir kaze treba staviti STOP za vozilo 2 ili pravo prvenstva prolaza za vozilo 1.

Ovdje je policija kriva!
 
Početnik
da, ludoA je u pravu... treba biti vidovnjak da bi se znalo... no, ja sam se susrela sa ovakvim pravilom u praksi u briselu. odmah su nam skrenuli paznju da pazimo kako vozimo, jer nema veze da li smo na "glavnijoj" ili "sporednijoj" ulici, prvenstvo je uvijek na desnoj strani... tako smo uvijek morali stati i dobro pogledati da ne zuji nesto s desne strane, na svakoj raskrsnici... naravno, ima mjesta gdje je oznaceno, tu ne vazi pravilo... no, nema znaka = ima pravila!

no, s druge strane, zar nema pravilo "ulice s prvenstvom prolaza", bez obzira na znak?! ako se ne varam, mada je davno bilo kad sam ja testove strebala, a vala ne trazila ja sad po netu, ima bolida koji ce to umjesto mene uraditi, pravilo desne strane bi trebalo da se primjenjuje kod ulica sa jednakom vaznoscu?
 
Član
bilosto je napisao(la):
pravilo desne strane bi trebalo da se primjenjuje kod ulica sa jednakom vaznoscu?
Upravo tako ili prilikom skretanja.
Ovdje ispada da je parking vazniji od glavne ceste :icon_mad:
 
Član
hahhahaa,sto me nasmijase,ne kaze se dzaba za policajce da su glupi
bolje nek procitaju zakon koji put
cuj pravilo desne strane a covjek izlazi s parkinga...glupost ziva,a to potvrdjuje i cinjenica da su se oba vozaca iznenadila kad su policajci "pojasnili" zakon
eto,drugovi moji,ak nema znaka uvijek pustajte one koji izlaze s parkinga,garaze,sporedne ulice...jer ipak...ovo je Bosna...imamo cak i zakon o saobracaju...samo nam jos fali izvrsna vlast koja ce ga adekvatno i tacno provodit...
 
Član
ljudi, malo ste pogrijesili. nije izlaz sa parkinga nego pravac ka parkingu, i to je napisano da bi raja iz livna mogla lakse skontat koja je to raskrsnica. a kolko ja vidim ovo su ulice bez prvenstva tj. sa istim stepenom vaznosti. e sad je ovdje onaj sukob izmedju desne strane i nemjenjanja smjera tj auta koje ide pravo...

ovdje do sutra moze hebat lud zbunjenog, i da se opet ne dodje do zakljucka jer ima argumenata i za jednu i za drugu teoriju.
 
LudoA je napisao(la):
Ma nidje veze, kako je vozilo 1 krivo kad fino pise "dok je vozilo broj dva (2) izlazilo na "glavnu cestu" iz smjera parkinga" ??? Sto znaci ako nema nikakvog znaka ni za vozilo 1 ni 2, vozilo 1 ima pravo prvenstva prolaza jer se vec krece po glavnoj cesti i ne skrece.

Pa jebo... ispada ako se nadjes u ovakvoj situaciji da moras pretpostaviti, biti vidovnjak da li ima znak ili nema na putu koji se ukljucuje.

Jednostavno sto emir kaze treba staviti STOP za vozilo 2 ili pravo prvenstva prolaza za vozilo 1.

Ovdje je policija kriva!

Gore u opisu nesrece je navedeno "glavna ulica", posto je pod navodnicima pretpostavljam da nije rijec o glavnoj ulici nego je tako samo navedeno radi lakseg opisa..

ukoliko nema znaka "pravo prvenstva prolaza" ili znak "stop", smatra se da su ceste iste kategorije i onda mora da se postuje pravilo desne strane..ne moras ti pretpostavljati (kako si gore naveo) da li ima znak ono sto dolazi iz druge ulice, ti pratis svoje znakove..
tako da, iako ne izgleda tako, vozilo broj 1. jeste krivo.
:)
 
Super Moderator
ja gluposti ako je ovaj na glavnoj cesti znaci da ima prednost
ne kontam sto je on kriv onda :icon_question:
 
Član
Death_beat je napisao(la):
Gore u opisu nesrece je navedeno "glavna ulica", posto je pod navodnicima pretpostavljam da nije rijec o glavnoj ulici nego je tako samo navedeno radi lakseg opisa..

ukoliko nema znaka "pravo prvenstva prolaza" ili znak "stop", smatra se da su ceste iste kategorije i onda mora da se postuje pravilo desne strane..ne moras ti pretpostavljati (kako si gore naveo) da li ima znak ono sto dolazi iz druge ulice, ti pratis svoje znakove..
tako da, iako ne izgleda tako, vozilo broj 1. jeste krivo.
:)

Pa da, koji qratz pisu glavna ulica kad nije glavna ulica i onda naravno vrijedi pravilo desne strane.
 
Početnik
Kad ste vec naceli o policiji, malo off-a,opet na njihov racun..neki dan bio u fojnici i evo kako oni zaustavljaju na cesti, u oba pravca isto zateknem:
 
Član
Death_beat je napisao(la):
LudoA je napisao(la):
Ma nidje veze, kako je vozilo 1 krivo kad fino pise "dok je vozilo broj dva (2) izlazilo na "glavnu cestu" iz smjera parkinga" ??? Sto znaci ako nema nikakvog znaka ni za vozilo 1 ni 2, vozilo 1 ima pravo prvenstva prolaza jer se vec krece po glavnoj cesti i ne skrece.

Pa jebo... ispada ako se nadjes u ovakvoj situaciji da moras pretpostaviti, biti vidovnjak da li ima znak ili nema na putu koji se ukljucuje.

Jednostavno sto emir kaze treba staviti STOP za vozilo 2 ili pravo prvenstva prolaza za vozilo 1.

Ovdje je policija kriva!

Gore u opisu nesrece je navedeno "glavna ulica", posto je pod navodnicima pretpostavljam da nije rijec o glavnoj ulici nego je tako samo navedeno radi lakseg opisa..

ukoliko nema znaka "pravo prvenstva prolaza" ili znak "stop", smatra se da su ceste iste kategorije i onda mora da se postuje pravilo desne strane..ne moras ti pretpostavljati (kako si gore naveo) da li ima znak ono sto dolazi iz druge ulice, ti pratis svoje znakove..
tako da, iako ne izgleda tako, vozilo broj 1. jeste krivo.
:)
po cemu je to tako, da ako nema znaka, da su iste vaznosti...
znaci nigdje na ukljucenje na magistralu nemas znaka...al znas da je to glavna cesta i trebas postovat pravilo...tako isto i ovdje, ako je to glavna cesta, trebo bi ovaj sacekat...
al da se vratimo ovom slucaju...tu je nekad moro postojati znak STOP...mozda je izvaljen il nesto, al bi trebo da je nekad bio...
a i kako god okrenes, ovaj br. 1 ne mijenja pravac, tj. krece se ravno cestom, ima prednost nad njim, jer on ipak skrece i mora sacekat...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top