Cudan zvuk,zamajac ili nesto drugo?

Cudan zvuk,zamajac ili nesto drugo?

Član
Pozdravljam
Sve se kanem da objavim temu ali mi se nesto neda.
Imam "problem" sa autom,koji je vec duze vrijeme prisutan.
Sve sam do sad procitao ali nista adekvatno nisam nasao..
Prvo sto mi se pocelu cut jeste kada je auto hladan i kada se se vozi npr trecom na nekih 1200obr,i lagano se stisne gas tada se cuje(ne znam kako da objasnim) du du du do 1400-1500obrtaja i dalje se nista ne cuje,namo na tim obrtajima
I tako vec 20-25 hiljada kilometara.
Kad se zagrije skroz skroz malo se cuje.
E sada u poslednje vrijeme kako je malo zahladnilo cuje se sve vise i vise ponekad zatrese kad krcem lagano bez gasa,tj ne zatrese nego auto pocne malte ne pa skakat.
I jos jedan se zvuk pojavio koji isto ne mogu opisat rijecima,takodje kada je auto hladan.
To se desava na malo vecim obrtajima otprilike oko 1800 kada se da lagano bas bas lagano gas isto kao da se u dzezmu od kave ubaci nekih sitni metala i to nekako sitno sitno zvecka,cvokoce ne znam ni ja(pokusavao sam snimit ali se ne cuje nista na snimku)
I samo se desava u voznji,stanem na po puta i dajem lagano gas na tim obrtajima nista se ne cuje.
Audi a6 je u pitanju 2.7tdi otprilike 205 hiljada km.
Navodno je bivsi vlasnik vec mjenjao zamajac tako mi je rekao.
Nadam se da ce neko imat volje da procita ovaj roman haha
 
Član
Drug meni to sve upucuje na zamajac,a to zveckanje je lamela set kvacila citav mjenjaj

Poslano sa mog SM-J710F koristeći Tapatalk
 
Član
Meni kad je zamajac riknuo, kad stojim na semaforu a auto u leru culo se ko da neko malim cekicem kucka ispod motora. A kad pritisnem kvacilo to se nije culo. Ugl takav sam ja zvuk imao kad je zamajac otisao. I da, zvuk je bio prisutan i kad je auto bilo vruce ili hladno, znaci uvijek! :D
 
Član
Meni kad je zamajac riknuo, kad stojim na semaforu a auto u leru culo se ko da neko malim cekicem kucka ispod motora. A kad pritisnem kvacilo to se nije culo. Ugl takav sam ja zvuk imao kad je zamajac otisao. I da, zvuk je bio prisutan i kad je auto bilo vruce ili hladno, znaci uvijek! :D
To više mi zvuci kao drukležaj
 
Top