Čudan zvuk u autu

Čudan zvuk u autu

Član
Pozdrav,

Ne znam kako najbolje da opišem ovaj problem, al' hajd da probamo.
Prije 10ak dana sam mijenjao samoštelujuću sajlu kvačila na 206; 2.0 HDi.
U isto to doba sam počeo voziti po nekih 300-ak metara neasfaltiranog puta (jedini put kući).
Dešava mi se to da kada krećem na kvačilu ili krećem sa gasom uz kvačilo, čujem neki tupi udarac u području papučica, i kao da ga osjetim ispod nogu.
Nisam siguran da li je povezano sa tom sajlom kvačila, ili su možda kugle/krajnice i slično oko točkova problem.
Zna li neko o čemu je riječ prije nego odem majstoru ovih dana ?
 
Član
Ako je vezano za kvacilo, culo bi se i kada je ugaseno auto ili u mjestu tokom pritiskanja papucice.
Krajnice se cuju kada moras u neku stranu ako su krive, a i moguca spura bi ti otisla. Isto kada bi prelazio preko grbavog terena cuo bi kako malo skripi.
Lafeta kada propadne, mozes osjetiti na volazu kako se volan pomjera naprijed nazad kada kocis. Isto tako gledano sa vanjske strane mozes vidjeti kako se tocak pomjera <- pa ->
Mozda neki nosac mjenjaca ili motora, probaj namotati puni i pregledaj homokineticke .
 
Član
to sa kvačilom sam probavao u leru recimo, pritišći do prekosutra ništa ne lupa.
Spura je slaba, desni prednji poderan sa unutrašnje strane.
Otići ću negdje pregledat kugle krajnice, lafete i nosače...
 
Član
Zamijenjena 2 nosača motora (bomba i nosač mjenjača), zvuk i dalje tu. Od trapa treba zamijeniti prednji desni stabilizator, ostalo izgleda OK...
 
Pa ako dtabilizatori ne klapaju ja neznam sta klapa,oni su ti u nas standardni,nemogu dvi godine ni oni ni aksijalni kakve god kupis
 
Član
Pa ako dtabilizatori ne klapaju ja neznam sta klapa,oni su ti u nas standardni,nemogu dvi godine ni oni ni aksijalni kakve god kupis
Ma dobro to znam i ja, nasi putevi izgleda napravljeni za automehanicare i radnje sa dijelovima.

Nego eto me čudi me da stabilizator koji je loš je na desnom točku, a ovaj zvuk koji čujem i osjetim je ispod pedala, tj ispod nogu, na lijevoj strani...
 
Imo sam 307,kad su mi prvi put stradali mislio sam da mi je se sve razjebalo,mjenjaj oba,uradi spuru I provjeri aksijalne lezajeve,vjerovatno su oni isad tvornicki pa ces vidjet razlike
 
Top