Cudan zvuk kompresora klime?

Cudan zvuk kompresora klime?

Član
U pitanju je kompresor klime na Pug 307, 2.0HDi, u zadnje vrijeme, kada ukljucim klimu, cuje se zvuk kao turbine(lose)-nekako metalan, kako rastu obrtaji tako raste i intezitet zvuka, kada se klima iskljuci tok zvuka/zvizdanja nema?
Da li ima kakav lezaj ili sta sl.na kvacilu klime ili sl. sto bi moglo praviti takav zvuk?
 
Član
U pitanju je kompresor klime na Pug 307, 2.0HDi, u zadnje vrijeme, kada ukljucim klimu, cuje se zvuk kao turbine(lose)-nekako metalan, kako rastu obrtaji tako raste i intezitet zvuka, kada se klima iskljuci tok zvuka/zvizdanja nema?
Da li ima kakav lezaj ili sta sl.na kvacilu klime ili sl. sto bi moglo praviti takav zvuk?
Ima ležaj i može biti da je on. Skoro sam na 206 zamjenio, a imao osjećaj da će se motor raspasti, kao da zupčasti struže, ma strašno. Zamjenio ležaj, auto se ne čuje.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Ima ležaj i može biti da je on. Skoro sam na 206 zamjenio, a imao osjećaj da će se motor raspasti, kao da zupčasti struže, ma strašno. Zamjenio ležaj, auto se ne čuje.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
Lezaj na onoj lameli ili? Kod mene samo struze kada je klima ukljucena, znam da ima onaj lezaj na remenici, ali kontam da bi se on cuo stalno..
 
Član
Lezaj na onoj lameli ili? Kod mene samo struze kada je klima ukljucena, znam da ima onaj lezaj na remenici, ali kontam da bi se on cuo stalno..
Ja sam taj na remenici zamjenio jer se čuo stalno, upaljena ili ne. U svakom slučaju, idi, skini i provjeri, a nisu skupi.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Član
Imas i lezaj u kompresoru klime ako se ne varam, skripalo mi je prije nekoliko godina kad je upaljena klima i mislim da je majstor taj lezaj u kompresoru zamijenio

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
Skini samo lamelu sa kompresora ocisti osmirglaj imas previse hrdje na njoj nemoze da priljubi za remenicu kako treba zbig toga i struze kad upalis klimu ili cak zamjeni lamelu vjerovatno su na njoj i oprugasti limovi oslabili ;)
 
Top