cudan problem sa kazaljkama

cudan problem sa kazaljkama

Član
e ovako juce mi se desilo da sve kazaljke padnu i radio se ugasi, a svjetla i puhanje se pojacaju.. tako stalno dok vozim stalno padaju i vracaju se zavisi koliko idem. danas je to prestalo ali mi se pali lampica od akumulatora :icon_mad:
 
Član
a da odes do elketricara pa provjeris alternator da li je ispravan,da li puni pravilno,
ili ti se mozda remen istrosio pa slajdra po remenici i ne okrece alternator kako treba
 
Član
Al_Galone je napisao(la):
a da odes do elketricara pa provjeris alternator da li je ispravan,da li puni pravilno,
ili ti se mozda remen istrosio pa slajdra po remenici i ne okrece alternator kako treba

remen stavljen prosle godine kad sam veliki servis radio a akumulator nov kupio u februaru.. plasim se da ne bude sta od elektronike
 
Član
menso206 je napisao(la):
Al_Galone je napisao(la):
a da odes do elketricara pa provjeris alternator da li je ispravan,da li puni pravilno,
ili ti se mozda remen istrosio pa slajdra po remenici i ne okrece alternator kako treba

remen stavljen prosle godine kad sam veliki servis radio a akumulator nov kupio u februaru.. plasim se da ne bude sta od elektronike
obzirom na kvalitet dijelova, ne mora znacit da je ok ;)
 
Član
meni se to desavalo kad mi je akumulator bio pred kraj, ako je nov mozda ga ne puni dobro
 
Član
GaRGa je napisao(la):
meni se to desavalo kad mi je akumulator bio pred kraj, ako je nov mozda ga ne puni dobro

onda moze biti da ga ne puni dobro vidjecu sutra :) nek samo nije elektronika hehe

zaboravio sam reci, prije mi je bio akumulator 45 Ah sad sam stavio 55 imal to kakve veze pa da ne pusni kako treba?
 
nema ti Amperaza nikakve veze u voznji jer auto treba da radi i bez akumulatora ako je alternator OK i mozes vozit i bez akumulatora ali bez alternatora mozes vozit maximalno 100 kilometara i auto izvuce svu struju iz akuua ;)
ako ti se ne pali lampica od punjenja u obliku akumulatora i ne mjenja se zvuk motora kako radi a kazaljke budalesu i dalje onda ti je garant nesto do elektronike samog saata ja ti dajem tu dijagnlstiku ;)
a da provjeris sam sebi punjenje kakvo ti je na autu ako imas unimjer upalis auto skines + klemu i stavis pipalice od unimjera na klemu od + i - na akumulatoru ako pokazuje 14V onda je OK i moras palit svjetla puhanje i sve pizdarije na struju i nesmije da ti padne punjenje ispod 14V ako je oko 13,5V nije ti uredu mjenjaj cetkice ili regler cijeli ;)
 
Član
Meni se to na saxu ponekad desavalo i problem se resio sam od sebe :) Tako da ne mogu da ti pomognem ali nije do punjenja sigurno.
 
Član
Ni slučajno ne skidaj klemu na upaljen auto, sjebaćeš elektroniku, nije to kao kod starih auta. Možeš bez skidanja provjeriti. Na ugašen treba biti 12V, a na upaljen oko 13,5-14V (zavisno od auta) bez variranja.
 
Član
mislim da je do alternatora kazaljke su se smirile al evo sad sam jedva kuci dosao svjetla se sve smanjivala i evo sad ne mogu upalit jedva vergla izvukao mi aku :(
 
Član
menso206 je napisao(la):
mislim da je do alternatora kazaljke su se smirile al evo sad sam jedva kuci dosao svjetla se sve smanjivala i evo sad ne mogu upalit jedva vergla izvukao mi aku :(

ako je regler, to ti je 50-tak KM sa zamjenom, bar sam ja toliko placao...ako je nesto drugo cijena je obicno veca:icon_smile:
 
Top