Crijevo turbine od inox cjevi ???

Crijevo turbine od inox cjevi ???

Član
Znaci trebam da zamjenim crijevo koje ide sa turbine na inter-kuler, cuo sam neke price da se to isto crijevo moze zamjeniti sa inox, dali neko to zna ovdje raditi ili nekog za preporuciti ?


Sory ako sam fulio kategoriju:icon_exclaim:
 
Član
Drug ja sam uradio sve komplet od inoxa samo sam prelaze morao stavit gumu a moze ti uradit bilo ko ko radi ograde od inoxa ima on i koljena i sve sti treba. pozz
 
Član
Postoje i koljena od inox-a ... ;)

Moze se to odraditi, a moze ti to napraviti bilo koji majstor koji radi inox ograde ... samo treba precizno izmjeriti i skrojiti, ali dobrom majstoru to nece biti problem. Samo naglasi kad bude vario da mu ne procuri var unutar cijevi, jer se vremenom moze desiti da taj komadic vara otpadne i uleti u motor, pa eto belaja. ;) I naravno, podrazumijeva se da varovi ne smiju propustati zrak, mora se bas dobro povariti, da ne ostanu rupice.

edit ... eto i kolega iznad ti je naopisao ...
 
BHT Ovisnik
moze se, u mene je kolega trazio crijevo da mu prodam al nisam, neki dan dolazi pokazuje mi urađeno sve od inoxa bez gumenih koljena,povareno sve, uz to mu vrati o originalni lonac umjesto sportskog i za sve mu uzeo 300kuna (75km) u Zadru, tako da ni u nas ne bi trebalo biti skuplje
 
Član
dane je napisao(la):
Drug ja sam uradio sve komplet od inoxa samo sam prelaze morao stavit gumu a moze ti uradit bilo ko ko radi ograde od inoxa ima on i koljena i sve sti treba. pozz


De reci gdje si radio, kod kojeg majstora, ako imas njegov mob da mi posaljes na PM, ja sam iz Sarajeva...

Pozzz
 
Član
allem je napisao(la):
dane je napisao(la):
Drug ja sam uradio sve komplet od inoxa samo sam prelaze morao stavit gumu a moze ti uradit bilo ko ko radi ograde od inoxa ima on i koljena i sve sti treba. pozz


De reci gdje si radio, kod kojeg majstora, ako imas njegov mob da mi posaljes na PM, ja sam iz Sarajeva...

Pozzz

ja sam radio kod majstora u lipnici tuzla mozda ti je to daleko pa sigurno i u sarajevu ima neko da to radi;:;:
 
Legend
bilo koji inox varioc koji je voljan odraditi to mimo svog posla ti kopira tvoju cijev kakva je da je .... zavisi od stjenke i fi cijevi moze se i savijati ako ima alat,ako ne , koljenima izvede , povari , ispolira varove da se nista ne zna
 
Ja znam da se moze na masini inox cevi saviti i izrezati po dimenzijama samo mi nije jasno kako upasovati tj one unutrasnje selne ubaciti u fiksirane cijevi???
 
Član
ovo crijevo koje njemu treba je jako teško napraviti od inoxa, ima baš zajeban oblik, neke dvije krivine koje daj Bože da ko može napraviti.
ja kad sam imao audija isto crijevo mi je puklo i nakon nekog peglanja otišao sam u asu i dao 507 KM za njega ;)
 
Legend
pa nije crijevo iz jednog dijela , moze se samo jedan dio zamjenit ?
ja sam na ARLu ono alu crijevo replicirao takodje aluminijskim samo veci fi i drzi bez ikakvih problema, izbacio brze spojnice i uzeo one selne iz kamionskog programa

poslikaj da vidim kako izgleda pa da te uputim da to sredis od aluminija ako ti inox nije prioritet..
 
pa nije crijevo iz jednog dijela , moze se samo jedan dio zamjenit ?
ja sam na ARLu ono alu crijevo replicirao takodje aluminijskim samo veci fi i drzi bez ikakvih problema, izbacio brze spojnice i uzeo one selne iz kamionskog programa

poslikaj da vidim kako izgleda pa da te uputim da to sredis od aluminija ako ti inox nije prioritet..
Nisam te razumeo,jer ako je gumeno tj silikonsko crevo ono se ubaci jer je savitjlivo u stacione one cevi veceg precnika, e sad kako izvesti to od inoxa ili aluminijuma nebitno(mada inox ima full sjaj)dal 2 dela variti na krajeve fabrickih creva pa sredinu sa selnama stegnuti i komadom starog creva ili?
 
Top