Šta je novo?
BHTuning.com - Tuning & Styling

Dobrodošli na jedinstveni forum na našim prostorima sa tradicijom preko 10 godina, 80 000+ tema, preko 1 milion postova i 45 000+ članova ... Tuning & Styling na jendom mjestu sve za vašeg limenog ljubimca!

Corsa C 2003 1.4

Treba mi pomoc oko rashladjivanja....da budem kratak u voznji 85 cim stanem temp se povecava i ide preko 110..ventilator nece da upali...isao na dijagnostiku provjereni kablovi,releji senzor temperature..a da i veliki servis radjen prije 8 mjeseci..eh sad molim za vase misljenje ako je imao ko kakav problem slican da pomogne...hvala
Hladjenje motora.POMOC!!

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk

united

Član
pa jel radi ventilator uopce jer nigdje nisi naveo da radi...predpostavljam da si ga direktno spajao i svaku brzinu ispitao i radi...auto na toj temp bi moralo izbiti vodu..ako ne izbija provjeri ir termometrom koja je temp bloka...mozda te kazaljka laze...

Sorry nisam naveo ni auto u pitanju je corsa c 1.4
Ma sve sam provjerio i ventilator i sve je ok,ali nece da ga upali cak sam ga pustao na 115° i nece opet

edoze

Član
Termoprekidač, releji, instalacija, ventilator
Nešto nisi provjerio
Prati od termoprekidača signal dalje i vidj gdje je prekid

Msm da opel kako rekose nema termoprekidaca da ECU motor tim upravlja...provjerio sam i senzor temp, releje,ventilator nista..msm sve radi..

Ma neznam kakva je ta diagnostika...koliko sam se nahodao msm da cu zavrsit da radim kao autoelektricar koliko od svakih majstora sam vidio kako spajaju sta i kako...spoji dvije zice u svaki conector otvori diagnostiku...nemoze nista naci i ode iz dzepa 15-20km

Zeran

Član
Ma neznam kakva je ta diagnostika...koliko sam se nahodao msm da cu zavrsit da radim kao autoelektricar koliko od svakih majstora sam vidio kako spajaju sta i kako...spoji dvije zice u svaki conector otvori diagnostiku...nemoze nista naci i ode iz dzepa 15-20km

Rado bi ti pomogao. Ja imam OP-Com. Navrati na pivu, i vidimo sta je.

Problem sa Univerzalnim dijagnostikama je sto mogu citati samo ECU motora. opeli 2000ih godina imaju poseban ECU za sistem hladjenja