Corsa 2.0 16V Turbo

Corsa 2.0 16V Turbo

Član
U 12 mjesecu 2006. kupio sam Corsu B 1.4 16V Sport. Bila je obična izvana pa sam prvo kupio felge, Dezent T 15". Nakon nekog vremena mi je postao slab taj motorić pa sam se bacio u potragu za 2.0 16V i našao ga. Motor je ubačen i bio sam prezadovoljan. Auto je spušten, Koni sport kit-om. Radi boljeg kočenja stavljeni su Brembo Max naprijed i Brembo diskovi iza. Kupio sam Rieger branike i Angel eyes kojima sam prezadovoljan. Još bi rekao da imam ugrađen BRC plin, direktno ubrizgavanje. Evo par slika:



Diskovi



Branik prednji Rieger



zadnji Rieger



Vrijeme ubacivanja novog motora:



mlinac za kavu...



propuh...



Motor i autu i prvi dan fotografiranje:


Razlike u širini zadnjeg mosta su više nego očite



Novi farovi



onda smo malo širili rubnjake :D



pa su sjele nove felgice, Borbet X8 16"




onda se malo prednji kraj proširivao




Nakon svega toga, auto je izgledao ovako



I da bi otežao malo auto ubacili smo par kg muzike :D



Moram vratiti duže opruge jer je auto lego i struže svako malo



Pojačalo za woofere je Ground Zero GZHA 1.1200 D, za kickere u prednjim vratima Hifonics Nemesis. Svi zvučnici su Hifonics, wooferi su Alpine

I tako mi je nakon godinu dana tjeranja ovog motora i taj oslabio i bacio sam se u potragu za turbakom. Isti je kupljen polovicom 7-og mjeseca u Splitu i lagano se krenilo na posao :D



Intercooler


Gužva u 16-ercu


Onda je došlo do malih problema oko nosača mjenjača i motora, ali sve se riješilo



Zatim je projekt stao, nije se jednostavno imalo niti vremena niti volje. Auto je stajao 2 mjeseca u garaži :(

I nakon 2 mjeseca mi je puko film i rekoh ajde da to završim do kraja da se mogu voziti i tako je bilo. Za 2-3 dana smo sve završili. Dobila je nov, reparirani F28 mjenjač (6 brzina) i odonda uživamo u vožnji. Naravno dok ne postane slabašna pa ćemo nešto opet kemijati
 
Član
dobar korsair svaka cast ovo je prava mala nervozna bomba na putu mogu samo zamisliti kako kliza preko nosa kad opalis po gasu u krivini pravi ''skip'' ali sa junackim srcem
 
Član
Zatim sam kupio dugo čekane Irmscher zadnje lampe



Onda sam slučajno naletio na ovakvu sitnicu i odmah kupio


Bilo malo dosadno pa sam se poigrao, spojio i radi :p


Onda mi je još bilo dosadno pa sam se bacio na ugradnju Alpine-a


I slikice sata, stvarno je super lego u corsu


Budući dam sam dečko kakvog svaka punica poželi :lol: draga mi je kupila prekrasan poklon, plasma podloge



Kupljeni novi retrovizori koji će pričekati sa ugradnjom jer će auto ići u drugu boju



Kupljeno još par sitnica



Ispričavam se na dužini predstavljanja auta, predstavljeno je sve što je rađeno u zadnje 3 godine

Auto ide fino, nije to ništa auuuuuuuuuuuu, navikneš na to pa ti nije extra. Naravno da je to formula nekome tko sjedne iz auta sa 1.4 motorom. Vidjet ćemo nakon chipanja što će biti

Što se tiče bježanja nosa, nisam imao problema jer je auto tvrd u 3 p.m., leži ko krmača na cesti
 
Super Moderator
pa covjece koliko konja sad ovo ima :icon_eek:
svaka cast na projektu... corsa je prejaka ;)
 
Hahahha,cojeku sve dosadi,zeno Jashimova cuvaj se :lol:

Svaka cast druze,ti si mi idol novi,krenuo od koliko 75 ks doguro do 200,svaka cast!:cool:
 
Član
Trenutno je serijala, 204 KS.

Ovih dana turbina ide dolje i ode na reparaturu u turbo servis u užice

Nakon toga bi mogao pasti neki chip, cca 260-270 KS što bi bilo sasvim zadovoljavajuće

Ovako satere 95% auta na cesti, onako ćemo probati još ovih par % :lol:
 
Super Moderator
Jashim je napisao(la):
Trenutno je serijala, 204 KS.

Ovih dana turbina ide dolje i ode na reparaturu u turbo servis u užice

Nakon toga bi mogao pasti neki chip, cca 260-270 KS što bi bilo sasvim zadovoljavajuće

Ovako satere 95% auta na cesti, onako ćemo probati još ovih par % :lol:

u jebo te :D
 
Član
:icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek:
BOLESNO BRATE svaka cast MASSIV RESPECT!!!!
 
Top