Corrado Gubi snagu nece da vuce

Corrado Gubi snagu nece da vuce

Moze mala pomoc ako ko zna sta bi moglo da bude nece corrado g60 da mi vuce gubi snagu cim kazaljka digne temperaturu preko 80 stepeni i promjeni mi auto skroz zvuk,kompresija mi je dobra znaci nije do nje,cim se auto malo ohladi i spusti temp opet sve normalno u rasponu do 80 step cim predje preko nish ne valja,a i potrosnja mi je velika po gradu ne silazi ispod 13,5l :icon_eek: pa navise ma koliko god da ga pazio i ne potezo,a na otvorenom mi potrosnja 9,5l :icon_eek: moze li to dvoje biti povezano.Pomagajte ako sta znate...
 
Član
heh... Kakve su svijecice (temperaturna vrijednost), kablovi, kompresor, filter zraka, dizne, protokomjer, cok (saug)?
Filter zraka ako je zaprljan onda auto ima povecanu potrosnju i slabo vuce...
Kablovi losi ti prave trzaje los odziv na gas i povecanu potrosnju
Svijecice isto tako i isto ako nije odgovarajuca temperaturna vrijednost tada ti dolazi do prekidanja iskre ali to bas moras da promasis drasticno temp. vrijednost sto cisto sumnjam da jesi...
Protokomijer vise manje jer bi on i zezao kad je auto ledeno...
U kakvom je stanju kompresor? moze da pravi probleme kad zariba ili je ostecen i tad opet motor ne moze da dodje do dovoljne kolicine zraka...
Do dizni ti moze biti da neka ne zatvara pa da kapa kroz nju gorivo i kad ne treba pa ti to moze povecati potrosnju, a isto tako moze i cok (saug) biti akriviran pa ti zato kad se ugrije ne moze da primi gasa jer nema dovoljno zraka a puno dobije goriva i tu dobijes da "propada" gas...
 
RS TURBO je napisao(la):
heh... Kakve su svijecice (temperaturna vrijednost), kablovi, kompresor, filter zraka, dizne, protokomjer, cok (saug)?
Filter zraka ako je zaprljan onda auto ima povecanu potrosnju i slabo vuce...
Kablovi losi ti prave trzaje los odziv na gas i povecanu potrosnju
Svijecice isto tako i isto ako nije odgovarajuca temperaturna vrijednost tada ti dolazi do prekidanja iskre ali to bas moras da promasis drasticno temp. vrijednost sto cisto sumnjam da jesi...
Protokomijer vise manje jer bi on i zezao kad je auto ledeno...
U kakvom je stanju kompresor? moze da pravi probleme kad zariba ili je ostecen i tad opet motor ne moze da dodje do dovoljne kolicine zraka...
Do dizni ti moze biti da neka ne zatvara pa da kapa kroz nju gorivo i kad ne treba pa ti to moze povecati potrosnju, a isto tako moze i cok (saug) biti akriviran pa ti zato kad se ugrije ne moze da primi gasa jer nema dovoljno zraka a puno dobije goriva i tu dobijes da "propada" gas...

Nzm svjecice nisam mjenjao otkako sam ga kupio prije 2 god znaci sve je bilo ok samo se od jednom sve to pocelo desavati,kablove koliko sam mogao da provjerim da su ok hvatao sam svaki rukom ni jedan ne probija a i izgledaju poprilicno dobri,kompresor nzm sta da ti kazem da je zaribo nije jer ga sasvim normalno okrecem rukom kad skinem remen kajs a i nema lufta da klima,kad dodam gas nabija pritisak u crijeva poprilicno dobro,filter zraka je pijacarski kn ona gljiva tak da nije zaprljan,na dizne nisam ni sumnjao jer auto sasvim normalno radi na leru i bilo kako u rasponu do 80 stepeni grize asfalt ali preko tek tad mi pravi problem,saug je normalan bar kad auto upalim radi na 1000 obrtaja odradi par minuta i onda obori na 800 obrtaja.Ja nemam problema sa propadanjem gasa,samo jednostavno auto sporije nabija brzinu i ima drugaciji zvuk,izgubi sigurno oko 10% snage.Hvala na konstataciji ;)

hasseroder je napisao(la):
provjeri pritisak g ladera i prekontrolisi dizne

Nzm kako da provjerim pritisak g ladera na koji nacin osim sto vidim da dobro nabija pritisak u crijeva jer vidim da ih opasno dauva kad dodam gas,a dizne cu morat provjerit da stavim druge jer imam jedne rezervne ;)
 
Član
Kad je prije radio normalno mislim vukao, jel bila ta gljiva na autu ili je bio obicni filter u kutiji? to pitam zato sto je moguce da ti vuce vruc zrak iod ugirjanog motora pa zato osjetis gubitak snage kad se digne teperatura...
 
RS TURBO je napisao(la):
Kad je prije radio normalno mislim vukao, jel bila ta gljiva na autu ili je bio obicni filter u kutiji? to pitam zato sto je moguce da ti vuce vruc zrak iod ugirjanog motora pa zato osjetis gubitak snage kad se digne teperatura...

Gljiva je bila na njemu kad sam ga kupio i nishta nisam dirao,ali nije mi jasno zasto motor promjeni zvuk,jednostavno pocne malo da zvrlji vise nema onaj cist zvuk :icon_question:
 
Član
Heh dok nebi cuo ne mogu ti reci jer moze biti milion stvari, ovako bas na pamet o tom zvuku ne mogu. Jedino kad bi mogao snimiti neki video ili sl. sa tim zvukom pa da se vidi moze li se saznati sta je...
Kakve su ti svijecice? kakva im je boja mislim na sagorijevanje i jesu sve jednake boje? (cadjave, smedje, boja bijele kafe itd)
 
RS TURBO je napisao(la):
Heh dok nebi cuo ne mogu ti reci jer moze biti milion stvari, ovako bas na pamet o tom zvuku ne mogu. Jedino kad bi mogao snimiti neki video ili sl. sa tim zvukom pa da se vidi moze li se saznati sta je...
Kakve su ti svijecice? kakva im je boja? i jesu sve jednake boje?

Hajde probacu da snimim video ako se mogne cuti ta razlika zvuka,a svjecice nisu mi bas sve iste ono kao da imaju dobro sagorjevanje...dvije su ono kafenkaste smedjkaste,a dvije ko malo kafenkasto crnkaste ako si mislio dole na onom dijelu gdje bacaju iskru...
 
Član
Da mislio sam na taj dio, a to ti je znak da ti te dvije sto su kafenato crnkaste dobiju malo vise goriva od te druge dvije, sto znaci da ne moras dirati dizne i da su dobre jer da ne zavara neka onda bi bila ta svijecica crna ili cadjava ili cak mokra od goriva...
Moze biti i lamda sonda na nju sam zaboravio... Ovako na pamet je veoma tesko odrediti sta je... Bar krenuti od osnovnog... Svijecice i ostalo. Kablove mozes provjeriti dali su ispravni tako sto ces u mraku upaliti auto i dignes haubu i gledas u motor mislim kablove, ako vidis da neki pomalo iskri taj je los i treba ga mijenjati...
 
RS TURBO je napisao(la):
Da mislio sam na taj dio, a to ti je znak da ti te dvije sto su kafenato crnkaste dobiju malo vise goriva od te druge dvije, sto znaci da ne moras dirati dizne i da su dobre jer da ne zavara neka onda bi bila ta svijecica crna ili cadjava ili cak mokra od goriva...
Moze biti i lamda sonda na nju sam zaboravio... Ovako na pamet je veoma tesko odrediti sta je... Bar krenuti od osnovnog... Svijecice i ostalo. Kablove mozes provjeriti dali su ispravni tako sto ces u mraku upaliti auto i dignes haubu i gledas u motor mislim kablove, ako vidis da neki pomalo iskri taj je los i treba ga mijenjati...

Evo upravo sam sad isao da ga upalim,malo ga turirah probudih cijelo naselje :lol: Izgleda da si bio u pravu primjetio sam da glavni kabal sto ide sa bombine na razvodnik na jednom dijelu malo svijetli,nije da probija na stranu struju neg se vidi kako kroz njega ide struja :icon_eek: ;)
 
Član
Hahahahaa :lol::lol::lol: gasi bolid, probudi narod okolo :lol::lol::lol:
Promijeni taj kabl pa javi jel ima promjena, meni je isto malo svijetlio taj kabl sa bobine na razvodnik, i pravio mi je probleme sa vucom mislim ubrzanjem pogotovo kad pustim gas na visokim obrtajima i kad krene usporavati kompresijom, onda je znao cesto da pukne na ausuhu :D kao iz pistolja :D
 
RS TURBO je napisao(la):
Hahahahaa :lol::lol::lol: gasi bolid, probudi narod okolo :lol::lol::lol:
Promijeni taj kabl pa javi jel ima promjena, meni je isto malo svijetlio taj kabl sa bobine na razvodnik, i pravio mi je probleme sa vucom mislim ubrzanjem pogotovo kad pustim gas na visokim obrtajima i kad krene usporavati kompresijom, onda je znao cesto da pukne na ausuhu :D kao iz pistolja :D

Ma nish ne gasim nema spavanja :lol: :lol: :lol: Promijenicu mu komplet kablove,e to kad spomenu pustanje gasa na velikim obrtajima i kad pocne kompresija da koci meni se desi da pocne bacati crn dim i pocne trokirati izbacim ga na ler on odradi 10 sek i opet sve normalno ;) ;) ;)
 
Top