corrado g60 kvarovi

corrado g60 kvarovi

Drug, kad sam kupovao corrada prije godinu i po omisljao sam se sta uzet... G60 ili 16v??? Odluka je pala na 16v jer sam nasao extra dobrog (ne udaranog)! Vidio sam ja tebe na Pik-u i znam o kom corradu je rijec al evo ti par savjeta o njemu! Kao sto je receno gore, moras ga cuvat dok motor ne stekne radnu temperaturu jer G-Lader koristi snagu motora kako bi mu je dao! Znaci dok je hladan niposto ga forsirat! trajnost ladera? Fabricki motor predje nekih 160000 i tu mu je negdje servis punjaca! Kad se procuje (postane bucan - jak mocan zvuk) tu mu je i kraj! Nije ga bas lako naci, ima ga ali sve je to... :icon_question: Sto se tice dalje, motora, ostalo je standard, elektronske dizne - klasika! Sve u svemu auto je vrh za te godine i za tu cijenu bolje ne mozes uzeti! Taj G60 je opasan, probao sam ga, ima zvuk u pm i uporedio sa svojim i nema sta, jaci je! Provjeri pritiske ulja dole na radilici i gore u glavi prije kupovine a obrati paznju na G-Lader (dal je bucan) ako ne i ako dobro vuce dobar je!

P.S. Ipak je to legenda vw-a! ;)
 
Član
corrado16v je napisao(la):
Drug, kad sam kupovao corrada prije godinu i po omisljao sam se sta uzet... G60 ili 16v??? Odluka je pala na 16v jer sam nasao extra dobrog (ne udaranog)! Vidio sam ja tebe na Pik-u i znam o kom corradu je rijec al evo ti par savjeta o njemu! Kao sto je receno gore, moras ga cuvat dok motor ne stekne radnu temperaturu jer G-Lader koristi snagu motora kako bi mu je dao! Znaci dok je hladan niposto ga forsirat! trajnost ladera? Fabricki motor predje nekih 160000 i tu mu je negdje servis punjaca! Kad se procuje (postane bucan - jak mocan zvuk) tu mu je i kraj! Nije ga bas lako naci, ima ga ali sve je to... :icon_question: Sto se tice dalje, motora, ostalo je standard, elektronske dizne - klasika! Sve u svemu auto je vrh za te godine i za tu cijenu bolje ne mozes uzeti! Taj G60 je opasan, probao sam ga, ima zvuk u pm i uporedio sa svojim i nema sta, jaci je! Provjeri pritiske ulja dole na radilici i gore u glavi prije kupovine a obrati paznju na G-Lader (dal je bucan) ako ne i ako dobro vuce dobar je!

P.S. Ipak je to legenda vw-a! ;)

kakvih 160 000 tisuća,jesi zdrav ti?trajnost G ladera je više nego upola manja

ZELA GTI je napisao(la):
corrado16v je napisao(la):
Drug, kad sam kupovao corrada prije godinu i po omisljao sam se sta uzet... G60 ili 16v??? Odluka je pala na 16v jer sam nasao extra dobrog (ne udaranog)! Vidio sam ja tebe na Pik-u i znam o kom corradu je rijec al evo ti par savjeta o njemu! Kao sto je receno gore, moras ga cuvat dok motor ne stekne radnu temperaturu jer G-Lader koristi snagu motora kako bi mu je dao! Znaci dok je hladan niposto ga forsirat! trajnost ladera? Fabricki motor predje nekih 160000 i tu mu je negdje servis punjaca! Kad se procuje (postane bucan - jak mocan zvuk) tu mu je i kraj! Nije ga bas lako naci, ima ga ali sve je to... :icon_question: Sto se tice dalje, motora, ostalo je standard, elektronske dizne - klasika! Sve u svemu auto je vrh za te godine i za tu cijenu bolje ne mozes uzeti! Taj G60 je opasan, probao sam ga, ima zvuk u pm i uporedio sa svojim i nema sta, jaci je! Provjeri pritiske ulja dole na radilici i gore u glavi prije kupovine a obrati paznju na G-Lader (dal je bucan) ako ne i ako dobro vuce dobar je!

P.S. Ipak je to legenda vw-a! ;)

kakvih 160 000 tisuća,jesi zdrav ti?trajnost G ladera je više nego upola manja

p.s. prije bih uzeo golfa 2 16v ili g60.dosta je brži od corrada koji pati od veće mase
 
jesi li ti bazdaren il sta vec? Fino ti pise da fabricki "nov" motor toliko predje u normalnim uslovima prelistaj malo o tom motoru a "repariran" daleko manje predje, to je tacno! Ocigledno, ukusi nam se mimoilaze al evo nek napise neko misljenje ko vozi pomenuto auto ili vozio, nebitno, na stranu "kompleksi" manjih, laksih auta... Golf ima bolje ubrzanje al nije sve u tome...ima nesto i u izgledu, stabilnosti, enterijeru...itd.
 
Član
corrado16v je napisao(la):
jesi li ti bazdaren il sta vec? Fino ti pise da fabricki "nov" motor toliko predje u normalnim uslovima prelistaj malo o tom motoru a "repariran" daleko manje predje, to je tacno! Ocigledno, ukusi nam se mimoilaze al evo nek napise neko misljenje ko vozi pomenuto auto ili vozio, nebitno, na stranu "kompleksi" manjih, laksih auta... Golf ima bolje ubrzanje al nije sve u tome...ima nesto i u izgledu, stabilnosti, enterijeru...itd.

ma corrado je zmaj nema boljeg auta od njega a vectru nebih dao ni za jednu dvicu al corrado e to je vec nesto ;) hvala puno na savjetima znaci pre nego ga preuzmem da ja to dobro provjerim i ako se cuje g-lader puno da je otisao vec?

zela gti grijesis u vezi toga s masom tu su negdje i corrado i dvica
 
Dare1991 je napisao(la):
corrado16v je napisao(la):
jesi li ti bazdaren il sta vec? Fino ti pise da fabricki "nov" motor toliko predje u normalnim uslovima prelistaj malo o tom motoru a "repariran" daleko manje predje, to je tacno! Ocigledno, ukusi nam se mimoilaze al evo nek napise neko misljenje ko vozi pomenuto auto ili vozio, nebitno, na stranu "kompleksi" manjih, laksih auta... Golf ima bolje ubrzanje al nije sve u tome...ima nesto i u izgledu, stabilnosti, enterijeru...itd.

ma corrado je zmaj nema boljeg auta od njega a vectru nebih dao ni za jednu dvicu al corrado e to je vec nesto ;) hvala puno na savjetima znaci pre nego ga preuzmem da ja to dobro provjerim i ako se cuje g-lader puno da je otisao vec?

zela gti grijesis u vezi toga s masom tu su negdje i corrado i dvica

jeste, ako nije puno bucan, posluzice.... ;)
 
Član
nadam se da ce sve biti ok san mi je da imam corrada nadam se da ce se san i ostvariti :icon_biggrin:
 
Član
corrado16v je napisao(la):
jesi li ti bazdaren il sta vec? Fino ti pise da fabricki "nov" motor toliko predje u normalnim uslovima prelistaj malo o tom motoru a "repariran" daleko manje predje, to je tacno! Ocigledno, ukusi nam se mimoilaze al evo nek napise neko misljenje ko vozi pomenuto auto ili vozio, nebitno, na stranu "kompleksi" manjih, laksih auta... Golf ima bolje ubrzanje al nije sve u tome...ima nesto i u izgledu, stabilnosti, enterijeru...itd.

Nepričamo o motoru,nego o G laderu kojem je trajnost(novom)40-45 tisuća milja,pa eto,preračunaj u kilometre!O kakvim kompleksima ti pričaš?Osobno su mi performanse mnogo važnije od samog izgleda!Za auto koje preferira sportski izgled i performanse bilo bi realno za očekivati da bude brži od golfa.Ali u slučaju corrada to nije slučaj.Corrado mi je jedan od najljepših wv auta,al bih prije uzeo dvicu g60;)

Dare1991 je napisao(la):
corrado16v je napisao(la):
jesi li ti bazdaren il sta vec? Fino ti pise da fabricki "nov" motor toliko predje u normalnim uslovima prelistaj malo o tom motoru a "repariran" daleko manje predje, to je tacno! Ocigledno, ukusi nam se mimoilaze al evo nek napise neko misljenje ko vozi pomenuto auto ili vozio, nebitno, na stranu "kompleksi" manjih, laksih auta... Golf ima bolje ubrzanje al nije sve u tome...ima nesto i u izgledu, stabilnosti, enterijeru...itd.

ma corrado je zmaj nema boljeg auta od njega a vectru nebih dao ni za jednu dvicu al corrado e to je vec nesto ;) hvala puno na savjetima znaci pre nego ga preuzmem da ja to dobro provjerim i ako se cuje g-lader puno da je otisao vec?

zela gti grijesis u vezi toga s masom tu su negdje i corrado i dvica

ne griješim u vezi mase;)Ako već imaš auto snova(nemoraš ga posjedovati),ali možeš se potruditi da saznaš neke osnovne informacije o njemu!nemoj mi sada googlati,ljepiti tekstove i upoređivati.Progoolaj zbog sebe:D
 
Član
Nadaj se da se čuje g-lader, problem je ako se nečuje onda nevalja a još ako je vozan dugo tako onda mu nepomaže ni reparatura
 
Član
tocno tako,g lader tek ako je 100% ispravan treba ga usutkavat jer se no moze ostat u autu od glasnoce zvuka,ja imam dva pred kucom i na oba je auta repariran lader i auti idu i rade bez ikakvih problema i svako nekih 40 000 tisuca fino ga posaljes u hr na reparaturu za 500KM i miran jos 40000 tisuca.
 
Član
golf g60 je napisao(la):
tocno tako,g lader tek ako je 100% ispravan treba ga usutkavat jer se no moze ostat u autu od glasnoce zvuka,ja imam dva pred kucom i na oba je auta repariran lader i auti idu i rade bez ikakvih problema i svako nekih 40 000 tisuca fino ga posaljes u hr na reparaturu za 500KM i miran jos 40000 tisuca.

tebi vjerujem najvise posto vozis g60 ;) znaci ako je glasan tada radi kako treba :icon_question:
 
Član
slusaj prijatelju,nemozes se toliko ravnat po zvuku,ovisi ti jeli kutija zracnog filtera otvorena ili ne tu ga mozes usutit ili da bude glasan kad izvuces sa prednje strane kao poklopac ima.

jedini nacin da znas jeli ispravan je da mu izmjeris pritisak ili ako imas nekoga tko ima g60 ili da zna kako bi trebao ici da ga on proba,mada ti je najjednostavnije izmjerit pritisak i miran si.

pogledaj detaljno ovaj video i znat ces kako to uradit ako nesto zapne ja ti uslikam kako je kod mene spojen sat za mjerenje pritiska i obrati pozornost na onu uticnicu sto isteka sa plavog davaca od vode i sa crijeva od intercolera kad spojis sat i skines te uticnica slobodno daj puni gas i zakucaj u blokadu nekoliko sek i minimum da je zadovoljavajuce moralo bi biti bar 0.7 bari.

http://www.youtube.com/watch?v=6bswDjsmP_w

nadam se da sam pomogao bar malo ako jos nesto treba samo kazi.

i jos jedna jako bitna stvar,skini mali crni poklopac na punjacu i provjeri remen kakav je jer ako ti on pukne pozdravi se sa punjacem a on ti kosta nekih 10-15 eura i ne isplati se radi toga riskirati da ti se raspe punjac sto ce te puno vise kostat tako ako ga i uzmes neka ti to bude na pameti da to prvo uradis.

http://www.vwclubcroatia.com/forums/index.php?showtopic=28404
 
Član
pregledao sam video malo mi jue jasnije sve i ovo mi dosta pomaze a u subotu ako bog da idem po corrada pa tada cu vidjeti sve kako sta ako me bude zanimalo pitacu hvala puno ;)
 
Član
nista od corrada :icon_cry: izgleda da ipak vectra ostaje kod mene jos koji mjesec i posto mi ovo drugi put izmice corrado necu vise ni pokusavati pocinjem da skupljam pare za nesto novije passat ili a4
 
Top