Corolla Verso nece da upali

Corolla Verso nece da upali

Član
Kako znaš? O kojim parama pričamo? :D
Kao što ti i ja rekoh , simptomi bacaju na dizne a tu onda počinje igranka.
Taj auto ima ,koliko se meni čini , Denso piezo dizne , koje na ovom našem terenu niko ne posjeduje alat da bi se kvalitetno reparirale a nove su skupe kao sam đavo...
I onda ti dalje nemam šta pričati.
 
Član
A u pm, a koji su to simptomi po kojim si zaključio? Ne gine mi nego ga uvalit u istu autokuću u kojoj sam je i uzeo, al' čisto sumnjam da će ga uzeti nazad jer znaju šta mu je :(.
 
Član
Da to nije AutoPlanetBH, famozno poznati po temeljitom pranju motora i interijera od 1000 KM ?
 
Član
pa lakse ce ga prodati ako je cisto nego prljavo. Iskreno prvi licno volim vidjeti cist motorni prostor, nego prasnjav i prljav. Po meni kada je cisto lakse se vidi odakle kaplje
 
Član
Ma nije to fazon, čuo sam na drugom forumu već priča kako auto očiste toliko da ti misliš da je nov, pa ovako bude problema koje nisi vidio jer su možda dizne povremeno bacale ulje a oni to očistili i eto.
A na onim fakturama što ubace među slike, čišćenje skuplje nego u detailing firmama u gradu

Naravno, ako pričamo o istoj autokući gdje je kolega kupio auto...
 
Član
A u pm, a koji su to simptomi po kojim si zaključio? Ne gine mi nego ga uvalit u istu autokuću u kojoj sam je i uzeo, al' čisto sumnjam da će ga uzeti nazad jer znaju šta mu je :(.
Rekao sam ti , kroz bivši posao , na Renaultovim 1.5dCi motorima simptom loše dizne je slično nešto kao kod tebe , kad auto prenoći , posebno pri hladnijem vremenu , duže vergla , jer nema dovoljan pritisak u rail-u da bi upalio , jer dizna ne funkcioniše pravilno , kad upali onda se vjerovatno malo "razradi" pa u toku dana ne zateže.
Odi na dijagnostiku , premjeri kolike su korekcije na diznama.
 
Član
Danas nije mogao da upali ni na kleme, do sada je htio. Gledao sam kako ljudi pale sa Starterom, skinu odsisno crijevo i pri verglanju sprejaju Starter na rupu i sastavi.. Možel biti samo anlasser?
 
Član
Danas nije mogao da upali ni na kleme, do sada je htio. Gledao sam kako ljudi pale sa Starterom, skinu odsisno crijevo i pri verglanju sprejaju Starter na rupu i sastavi.. Možel biti samo anlasser?

Pa ako je alanser onda nema nikakvog znaka tj auto ne vergla. Pa ako na taj sprej upali onda nije do alansera vec nema goriva u cilindrima :)
 
Član
Uvukao ga u garažu, sutradan upali isprve, dakle ima neke veze sa vanjskom temperaturom, wtf?
 
Top