comp mi se stalno restartava,pomoc molimmm Vas!!!

comp mi se stalno restartava,pomoc molimmm Vas!!!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
BHT Ovisnik
eh ovako,problem je i dalje tu,ali se rijesi kada restartam BIOS ,tj. kada izvadim i vratim bateriju s maticne,onda radi normalno sve vrijeme do prvog gasenja ili restartanja od strane mene,onda opet sve isto dok ne restartam BIOS opet,uradio update BIOS-a,al opet isto sranje:icon_mad:
 
Kao prvo, sredi BIOS, vrni fabricke postavke, pogledaj temperaturu gasenja (overheating temperature u BIOSU obicno) mozda je igrom slucaja spala na nizu vrijednost nego sto trerba, ispitaj bateriju od BIOSa, ako imas unimjer provjeri joj voltazu, mora biti oko 3V, kada to sredis skini stranicu kucista, dobro ocisti hladnjak procesora, grafike, kao i maticnu od prasine, izvadi memoriju, precisti slotove (DIMMove) od memorije dobro, takodje metalne kontakte memorije precisti dobro, silikonskom cetkicom ili gumicom za olovku (ona skolska), zatim vrni memoriju ali u druge slotove, ne u iste u kojima su bile, mozes im i zamjeniti mjesta, dobro pregledaj da kondezatori se slucajno nisu naduvali kao ovi sa slike

Ako je sve ovo ok, onda ti moze biti problem do napajanja, memorije, grafike, hard diska....

Napajanje ako imas tester mozes ispitati (poseban za napajanja), ako ne udji u BIOS i prati napone na njoj (hardware monitor u BIOSu obicno), ako puno variraju napajanje ne valja

Memoriju, ako imas dvije razlicite kartice pokusaj samo sa jednom....

Grafu ako imas pozajmiti od koga ili na integraciju upaliti ako imas.....

Hard disk moras formatirati u DOSu, znaci napraviti startup disketu DOSa od Windowsa 98, BOOTati sa diskete, a onda u MS-DOSu formatirati disk (ovo je inace jedini pravi format HDDa, ono u Windowsu pri dizanju sistema je bacanje prasine u oci, javi gresku ako je disk 98% unisten....)

Nadam se da je od pomoci......

E da, ako imas paste za procesore (moze i tranzistore) valjalo bi da je naneses na novo, skines staru pa onda novu nanijeti, mnogo znaci....

Capacitor%20defect.jpg
 
BHT Ovisnik
hvala,vecinu posla sam odradio,nisam ocistio procesor,al temp. je uredu ,napajanje uredu osim jedne od 12v ,ona prikazuje 7v ,al sam mjenjao onaj dzek od napajanja,kondenzatori su uredu,bios kada vratim na tvornicke postavke radi sve,radi mi po 4-5 dana,ja onda restartam ili ugasim comp i onda opet sve po starom pođe,tj. kada izvadim i vratim bateriju sve je normalno do prvog gasenja
 
CoL3 je napisao(la):
..,napajanje uredu osim jedne od 12v ,ona prikazuje 7v ,...

pa sto trazis kakav veci kvar kad je u pitanju napajanje, to ne da je mala razlika nego ogromna.... nego ti to gasi da ne bi sj*ao sta dalje, uzmi drugo napajanje i miran ;)
 
BHT Ovisnik
koliko si siguran ?
da ne kupujem bezveze,mislio sam monitor uzeti na karticu ovih dana na rate pa da uzmem na jedan racun,da ne bude do neceg drugog,jer me kopka to sto kad restartam bios radi
 
meni se desavalo prije, stavljo drugu i swe probo i na kraju slucajno vidim da na ventilator ima prasine i neda mu da se okrece, skino kilu prasine i sad radi....
 
BHT Ovisnik
okrece se u mene,temp. bi se promjenila,pratim mu i okretaje,malo ga zaustavim odmah poveca okretaje da vrati temp.
 
drug, varijacija napona od 12V smije max biti 1.5V, pa ti vidi..... da si u Sa dao bih ti ja napajanje da probas, uzmi od nekoga pa vidi, ili ako imas vise od jednog optickog uredjaja ili hdd, iskljuci jedan rasteretices tako napajanje pa ce mozda jos malo posluziti....
 
BHT Ovisnik
to znam,al *ebe me to sto moze biti do svega,izludih,jedan mi je HDD ,do sada kako sam se raspitivao vecina kaze hdd il napojna,a BIOS me ebe
 
Član
Ako ti se pojavljuje plavi ekran prije restarta, provjeri RAM. Znaci izvadi plocice RAM-a, ocisti, i vracaj jednu po jednu (ako imas vise), ili posudi od nekog da testiras.
 
BHT Ovisnik
Ok,hvala vam,u ponedjeljak aBd ako stignem odem uzeti napojnu,nadam se da ce se problemi rijesiti:icon_biggrin:

-adnan- je napisao(la):
Ako ti se pojavljuje plavi ekran prije restarta, provjeri RAM. Znaci izvadi plocice RAM-a, ocisti, i vracaj jednu po jednu (ako imas vise), ili posudi od nekog da testiras.

i to sam radio:D
 
A mozes i fino namjestiti da ti se plavi ekran zadrzi, pa da vidis koju gresku izbaci ;)

http://answers.oreilly.com/topic/1496-how-to-decipher-a-blue-screen-of-death/ , znaci ovaj tekst odmah ispod "note", automatic restart iskljucis ;)
 
CoL3 je napisao(la):
imam veliki problem
naime prvo sam skinuo Norman Antivirus & Antispyware
kada sam instalirao ga comp nakon 2 minute rada yastopa,sve stane,bas nista ne mogu,to ne prestaje znaci,moram restart comp.ajd nema veye,prebacim HD u prijatelja i spasim nekih 80gb na particiju D i vratim disk i formatiram ga,dignem windows sve uredu,al nakon 10-20min rada samo se pojavi plavi error na 2-3 sekunde i restarta se comp,ajd onda tih 80gb sve preprzim jer su slike i muzika sto sam skidao,namucim se jer nakon taman svakok przenja se restarta,kad sam sve sprzio formatiram cijel disk i to polako nisam ono quick,dignem opet windows i opet isti probklem,vec skoro poludio,uzmem drugi windows od susjeda koji se inace bavi kompjuterima i tim i sinoc u 2 dignem windows i opet se isto sranje nastavlja,svako 15min tocno se restarta comp,kontam da nije do hladnjaka il necega,al kada je u safe modu i sl. kad diyem windows moze radici cijel dan,znaci ne pregrijava se,temperatura je uredu i prije neg se restarta,sve pratim,sve je OK

jel netko imao slican slucaj,poluditi cu,nemam viska para da kupujem hladnjak,a da ne bude do njega pa da kupujem HD,il procesor,neznam sto da cinim:icon_mad:

nadji nekog da ti formatira sistem i nanovo instalira windows kod mene je to upalilo :icon_smile::icon_smile:
 
BHT Ovisnik
heheh znam i ja to,3 razlicita windowsa sam dizao,al evo od kada sam zadnji put ovdje pisao opet sma vadio bateeiju,upalio comp i nisam ga gasio od tad,ako ga ugasim opet ce isto biti:D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top